پروتز مو

مو هم همانند دیگر اعضای بدن نیاز به مراقبت داشته و در صورتی که سلامت مو به خطر بیوفتد ممکن است عواقب بدی را برای فرد بوجود آورده و باعث شود که در اثر ریزش مو به دلایل مختلفی همانند ریزش موی ارثی، ریزش مو ناشی از استفاده بیش از حد از وسایل و مواد آرایشی-پیرایشی، بیماری هایی نظیر آلوپسی، لیکن پلان، سوختگی، شیمی درمانی و ... فرد اعتماد به نفس خود را از دست داده و نتواند در جامعه آن طور که دلخواه وی می باشد زندگی کند.


راه جایگزین و درمان ریزش مو

همانطور که می دانید ریزش مو دلایل مختلف و متعددی دارد و نمی توان درمان واحدی را برای ریزش مو بیان کرد اما اگر بخواهیم به درمان های معروف ریزش مو اشاره کنیم می توان از کاشت مو، ترمیم مو، داروهای ضد ریزش مو، پروتز مو و ... نام ببریم که دراینجا بین درمان های یاد شده می خواهیم اطلاعاتی را در مورد پروتز مو در اختیار شما قرار دهیم.


پروتز مو چیست؟

یکی از راههای جایگزین ریزش مو ترمیم مو می باشد که برای کسانی که به هر دلیلی نمی توانند کاشت مو انجام دهند بسیار مناسب بوده و به نوعی تنها راه حل می باشد در ترمیم مو شبکه ای شبیه سازی شده از پوست سر انسان تهیه می شود که به آن پروتز می گویند و موهای روی آن سوار هستند.


توجه: برخی از عزیزان بر این باورند که سیستم ترمیم مو پروتز بوده و همان کلاه گیس می باشد، باید توجه داشته باشید که کلاه گیس کاملا متفاوت می باشد در ادامه تفاوت های پروتز مو و کلاه گیس را برای شما بیان می کنیم.


تفاوت پروتز مو با کلاه گیس

1- در کلاه گیس ایلف پلاستیکی استفاده می شود اما در ترمیم مو و پروتز مو تمامی موها 100% طبیعی می باشند.

2- در کلاه گیس موها توسط دستگاه به شکل منظم و نواری شکل هستند که حالت عروسکی شکل به خود می گیرند اما در ترمیم مو موها تماما به شکل طبیعی همانند موی سر انسان بافته می شود.

3-ترمیم مو برخلاف کلاه گیس قابلیت رنگ، ژل، تافت، سشوار و ... را دارا می باشد و انجام فعالیت های ورزشی، استخر، سونا، حمام و ... مشکلی برای موهای ترمیمی شما بوجود نمی آید.

4-کلاه گیس بایستی از 2 الی 3 ماه تعویض شود اما عمر مفید ترمیم مو 2 سال بوده و در صورتی که آموزش های اولیه رعایت شود بالاتر از 2 سال عمر می کند.

5- در پروتز مو قابلیت فیکس های بلند مدت هفته ای و ماهیانه تعریف شده است که فرد می تواند به شکل دائمی از آن استفاده کند در صورتی که فیکس کلاه گیس حداکثر 5 ساعت می باشد و پس از آن برای پوست سر مشکلاتی بوجود می آید.

6-مهمترین تفاوتی که ترمیم مو با کلاه گیس دارد در این است که در ترمیم مو برای آقایان از بانک موی آقایان و برای بانوان از بانک موی بانوان استفاده می کنند در صورتیکه در کلاه گیس چنین چیزی محال می باشد.


شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد پروتز مو با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09195873697 ارسال فرمایید.