کاشت مو و مسائل مربوط به آن

علم کاشت مو درواقع علمی پزشکی_زیبایی است که برای درمان موهای نازک شده و انواع طاسی بخصوص در مواردی که راه های درمانی دیگر پاسخگو نیست، برای ضخیم کردن موها و رشد موهای جدید در نواحی بدون مو بکار گرفته می شود.

در علم امروز کاشت مو، ثابت شده است که کاشت مو بوسیله موهای خود شخص بهترین روش ممکن درمان ریشه مو  و طاسی است چون بیشترین تطبیق را دارد و امکان اینکه موهای کاشت شده توسط بدن پس زده شود به صفر می رسد. بطوری که موهای کاشت شده از نظر رنگ، اندازه و شکل (فری و صافی مو) شبیه موهای قبلی خواهد بود.

کاشت مو در واقع یک تکنیک ساده است و جنبه زیبایی شناسی دارد که معمولا توسط یک تیم پزشکی و در کلینیک انجام می شود. که به روشهای اصولی و علمی پزشکی تارهای مو یک به یک و بدون هیچ درد و جراحتی در ناحیه ای که دچار ریزش مو شده است جای داده می شود در ضمن ضخامت و پرپشتی موها نیز در کاشت مو توسط تیم پزشکی و فرد متقاضی تعیین و طراحی می شود.

طبق گزارشات تخصصی در زمینه کاشت مو، 1 تا 10 درصد افرادی که کاشت مو انجام می دهند ممکن است نسبت به کاشت مو حساسیت و آلرژی نشان دهند که بصورت قرمزی و خارش پوست سر بصورت موقتی نمایان می شود.

روند کاشت مو:

در ابتدا تیم پزشکی کاشت مو یکسری آزمایشات را برای فرد متقاضی می نویسد تا درخصوص بیماری های احتمالی فرد اطلاعاتی کسب کند . همچنین فرد متقاضی کاشت و تیم پزشکی، درخصوص داروهایی که استفاده می کند، نوع روشی که مدنظرش است، خواسته ها و انتظاراتش از کاشت مو، نتیجه نهایی که حاصل می شود و مسائل دیگری که در کاشت مو اهمیت دارد جلسه ای را برای گفتگو و مشورت برگزار می کنند. سپس در کلینیک کاشت مو، ابرو و یا ریش توسط تیم پزشکی انجام می شود و پس از کاشت یکسری توصیه ها به فرد می شود.

دوام موهای کاشت شده:

موهای کاشت شده پس از کاشت در مراحل مختلف دوام و استواری متفاوتی دارد. بطوری که در هفته اول موهای کاشت شده بسیار شکننده است و در این مرحله موها مستلزم مراقبت و رعایت نکات بهداشتی است. طول عمرموهای جدید کاشت شده 2 تا 3 سال است و پس از ریزش دوباره موهای جدید رشد می کند. برای رشد بهتر موها باید در همان اوایل کاشت مو، پوسته های تشکیل شده در اطراف موهای کاشت شده بوسیله شستشو دادن برطرف شود.

عوارض جانبی کاشت مو:

شاید در روشهای سنتی، کاشت مو  با عوارض جانبی زودگذر مثل خارش، ورم، التهاب و کبودی همراه بود اما در روشهای جدید کاشت مو، با پیشرفت های روز علم کاشت مو، عوارض جانبی بوجود نمی آید. بطوری که در روش نوینی مثل SUT فرد حتی دوره نقاهتی را تجربه نمی کند.


مرکز تخصصی موی رنسانس به عنوان بنیانگذار روش SUT  در ایران، از روش SUT برای کاشت مو، ابرو و ریش استفاده می کند و به دلیل مزایایی که این روش دارد از قبیل تراکم بالای موهای کاشت شده، طبیعی بودن خط رویش، بجا نماندن جای زخم و اسکار وغیره ، رضایت درصد بالایی از افرادی که در این مرکز تحت روش کاشت SUT  قرار گرفته اند کسب شده است.

اگر مشتاق هستید در خصوص روش SUT با تیم پزشکی مرکز تخصصی موی رنسانس مشورت کنید می توانید همه روزه بجز روزهای تعطیل با شماره تلفن های 02188909050 و 02188909051   تماس بگیرید. شایان ذکر است، مشاوره های این مرکز کاملا رایگان است.