نکاتی در مورد ترمیم مو

ریزش مو و طاسی مو سر، ممکن است جزو مسائل گریبان گیر هر فرد با جنسیت و رده سنی مختلف باشد. ریزش مو شدید در اثر عوامل گوناگون ایجاد می شود. معمولا با اولین نشانه و بروز ریزش مو، فرد نسبت به درمان اقدام می کند. درمان برای موهایی که دچار ریزش سطحی شده اند، گاهی به صورت تقویتی یا کاشت مو صورت می گیرد. در بعضی موارد که فرد بانک مو لازم برای کاشت مو یا اصلا فولیکول مویی ندارد پزشک به فرد ترمیم مو را توصیه می کند. 

ترمیم مو

ترمیم مو روشی جایگزین برای موهای ریزش شده و یا از دست رفته می باشد. در ترمیم مو همانند کاشت مو هدف پر کردن نواحی خالی از مو و افزایش تراکم موها است با

تفاوت اینکه در ترمیم مو موها قابل رشد نمی باشد و نیازی به بانک مو فرد نیست.

ترمیم مو به روش HRT

موثر ترین تکنیک ترمیم مو، روش HRT می باشد.
ترمیم مو به روش HRT در اصل یک لایه ی نامریی و شبیه سازی شده به پوست سر است که موها به جای کاشت در سطح داخلی سر روی این شبکه به صورت تار به تار توسط کراتین گیاهی (نوعی چسب گیاهی که فاقد هرگونه عوارض و حساسیت می باشد) فیکس می شود.
این متد دارای خط رویش و خط فرق کاملا طبیعی می باشد به صورتی برای اطرافیان فرد غیر قابل تشخیص است.
این روش در یک جلسه انجام می شود و نیازی به جلسات مکرر ندارد. 
عمر مفید ترمیم مو به روشHRT بین 2 الی 3 سال می باشد.

مزایای ترمیم مو 

 بدون نیاز به بانک موی شخص است و تمامی افراد می توانند این متد را انجام بدهند.
می توان از انواع برس، سشوار، اتو مو، بابلیس و... برای حالت دادن به موها استفاده کرد.
به دلیل طبیعی بودن کامل موها استفاده از مواد رنگ کننده، دکلره، فیکس و حالت دهنده های گوناگون مثل :(تافت ،ژل ،و...) کاملا راحت است.
ترمیم مو نهایتا در 1 روز و 1 جلسه انجام میشود و ترمیم بسیار راحت و آسان توسط خود فرد قابل انجام بوده و نیازی به جلسات مکرر نمی باشد. 
دوران نقاهتی ندارد و فرد بلافاصله پس از انجام ترمیم مو می تواند به فعالیت های روزمره خود از جمله :حمام ،استخر ،باشگاه ،کار و...بپردازد .

هزینه ترمیم مو به روش HRT  


هزینه ترمیم مو به روش HRT اولویت مهمی برای انتخاب این متد است، که تعیین این هزینه بر اساس میزان تراکم موها( هرچه موها پرتر باشد هزینه بیشتر می شود)تعیین می شود.
همچنین طبیعی بودن موها و داشتن جنس خوب و متناسب با نظر متقاضی با رنگبندی، سایزبندی و... مورد نظرمشتری و شهرت مرکز ترمیم مو می تواند بخشی از این هزینه باشد.