نکاتی در مورد پوست و مو و بررسی اسکار پوست


زیبایی ، طراوت و صافی پوست برای هر فردی مهم می باشد زیرا  جلوه و ظاهر  هر فردی را  تحت تاثیر خود قرار میدهد ،  یکی از عارضه ها ی پوستی که تقریبا بیشتر مردم با آن رو به رو میشوند اسکار نام دارد .

اسکار بر اثر زخم ایجاد شده بر پوست به وجود خواهد  آمد که پوست در این مرحله بر ترمیم بیش از حد پرداخته و باعث به وجود آمدن بافت اضافی به نام اسکار خواهد شد که به هیچ وجع برای هیچ فردی خوشایند نبوده است و ضعفی را در ظاهر پدید می آورد ، که  به این دلایل افراد مایل به درمان و رفع این مشکل در پوست خود خواهند بود.
حال ما در این مقاله به اتفاق شما همراهان گرامی  به نکاتی در مورد پوست و مو و بررسی اسکار پوست میپردازیم  ، با ما همراه باشید .

 پوست و مو و بررسی اسکار پوست 

پوست و مو مهم ترین تاثیر را در زیبایی چهره  هر فردی دارند به همین خاطر سلامت کامل پوست و مو برای هر فردی مهم تلقی میگردد .
از مشکلات به وجود آمده بر مو میتوان به مشکلاتی چون ریزش مو ، کم پشتی موها ، شکننده بودن و ضعیف بودن آن ها اشاره کرد که در مواقعی میتوان آن ها را به دلیل جزئی بودن با درمان های راحت و موجود  متوقف کرد  و در مواردی نیز مانند  انجام روش کاشت مو آن ها را از مشکلات جدی تر نجات داد ،  در خصوص پوست نیز امکان بروز مشکلات زیادی وجود دارد که یکی از شایع ترین آن ها اسکار می باشد که افراد زیادی را به خود درگیر کرده است .

 اسکار پوست به علت عوامل  متفاوتی بروز میکنند ، گاهی اسکار ها بر اثر جوش در پوست پدید خواهند آمد ، گاها بر اثر جراحت و بردیگی نمایان میگردند ، یا بر اثر سوختگی پوست ، همچنین در اثر کشیده شدن پوست  و یا اسکار های کلوئیدی و هیپر تروفی  که تمامی این اسکار ها به علت شرایط متفاوتی در افراد مختلف به صورت متغیر نمایان می گردند که در تمامی موارد خوشایند نبوده و ظاهر پوست را تحت تاثیر قرار میدهند  .

بررسی اسکار پوست 

اسکار به عوامل مهمی چون نوع  جنس  پوست ، نوع آسیب وارد شده ، منطقه آسیب وارد شده به پوست ، سن شخص ، ارث و ژنتیک ، جنسیت فرد ارتباط دارد و همه این موارد بر اندازه زخم و اندازه اسکار نقش خواهند داشت .
وقتی شما بر پوست خود به هر دلیلی  آسیبی را می بینید ، بافتهای داخلی پوست شروع به ایجاد فعالیتی برای ترمیم پوست خواهند کرد و زمانی که این فعالیت ترمیم سازی  زیاد باشد منجر به بروز اسکار خواهد شد که عدم و کاهش کلاژن سازی  پوست نیزبر آن دخیل خواهد بود ، اما آیا میتوان اسکار را از بین برد ؟ 

درمان اسکار 

 اسکار بر هر منطقه ایی از پوست ممکن است نمایان شود از پوست دست ، پا ، سر و یا هر نقطه ایی دیگر از بدن ، که بروز آن در هر جایی از بدن  جلوه ی خوبی را به همراه ندارد و کاملا  آزار دهنده است .
اما درمان این مشکل چه می باشد ؟ 

درمان اسکار را میتوان با درمان های متفاوتی امتحان کرد ، درمان های مختلفی چون میکرونیلدینگ ، تزریق ژل و چربی ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و . . . استفاده کرد که هر کدام با درمان و کاربردی که دارند میتوانند مفید و تاثیر گذار واقع گردند ، که بهتر است این کار با مشورت پزشک متخصص  انجام گیرد و او با معاینه دقیق  از پوست و نوع اسکار شما پیشنهاد دهد که چه درمانی برای شما مناسب تر می باشد .

شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره پوست و مو با شماره 02128111001 در کلینیک رنسانس تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند