راههای درمان ریزش مو در خانم ها (ماینوکسیدیل 2 درصد)

طاسی مدل زنانه (FBB) با نازک شدن موها شروع می شود و سپس حجم موها کم می شود و علت آن هم متفاوت است مثل رنگ کردن، حرارت دیدن، فر کردن، عدم مراقبت از مو و... .
گاهی اوقات ریزش موی زنان ژنتیکی است اما اغلب به دلیل مصرف دارو، کمبود مواد مغذی؛ آب و هوا و استرس است.
ماینوکسیدیل 2 درصد مخصوص بانوان به صورت مایع است و برخلاف ماینوکسیدیل کفی روش استفاده راحتی دارد و احتمالا خطای در استفاده از ان رخ می دهد . در حال حاضر بهترین روش برای درمان این نوع از ریزش مو، استفاده از ماینوکسیدیل است و در انواع دیگر ریزش مو بهتر است از روشهای نوین کاشت مو استفاده شود. 
هنگام استفاده از ماینوکسیدیل بهتر است با نوک انگشت انرا به سطح پوست سر بمالید تا بصورت یکدست در سر پخش شود.
میلیون ها زن در دنیا وجود دارد که دچار نازک شدگی موهستند طاسی با مدل زنانه را طاسی ارثی می نامند که در بین زنان 30 تا 65 ساله رایج است.
استفاده از ماینوکسیدیل اولین روشی بود که برای متوقف کرد ریزش مو زنان جواب داد که این نتیجه درواقع به وسیله ارزیابی 20 ساله نتایج مثبت استفادهاز ماینوکسیدیل 2 درصد در زنان بدست آمده و در حال حاضر این روش در سراسر دنیا رایج است.

مفهوم ریزش مو

همانطور که می دانید در سر بانوان100 هزار تار مو بطور میانگین وجود دارد و روزانه 50 تا 100 تار مویشان میریزد و این امری طبیعی است. اما اگر روزانه بیش از 150 تار مو بریزد و مداوم باشد باید گفت فرد دچار ریزش مو شده است.

فرایند عملکرد ماینوکسیدیل 2% برای زنان

وقتی از ماینوکسیدیل استفاده می کنید دو اتفاق مهم رخ می دهد اول اینکه ریشه های خشک شده مو را دوباره احیا می کند دوم اینکه جریان خون را زیر پوست سر جاری می سازد و باعث رشد مجدد موها می شود چون وقتی به سرتان ماینوکسیدیل میزنید چرخه رشد طبیعی موها را مجددا فعال می کنید.

عوارض جانبی ماینوکسیدیل 2% برای زنان

بر اساس تحقیقات انجام شده، تنها 6درصد از کسانی که از ماینوکسیدیل استفاده می کنند دچار عوارض جانبی می شوند که تنها شامل کج خلقی و زودرنجی در زنان است و به جز این مورد هیچ چیز دیگری گزارش نشده است.

ریزش ناگهانی موها هنگام استفاده از ماینوکسیدیل به چه دلیل است؟

وقتی ماینوکسیدیل به پوست سر زده می شود شروع به نفوذ کردن به پوست می کند و به تدریج خود را به تارهای مو می رساند و به پیشروی خود ادامه میدهد تا به ریشه مو می رسد و تحریکش می کند و باعث ریزش ناگهانی موهای کهنه و قدیمی می شود بنابرای این ریزش طبیعی است و نشانه خوب عمل کردن ماینوکسیدیل است.
در پایان لازم است بگویمم درست است که ماینوکسیدیل  براحتی و در داروخانه ها در دسترس ما است اما توصیه اکید متخصصان این است که از استفاده خودسرانه ان اجتناب کنیم و با مراجعه به متخصصان مو اقدام به استفاده از آن نماییم.

بهترین راه برای درمان ریزش مو در زنان چسیت؟

ریزش مو با تراکم کم و جزئی را که فولیکولهای مو در سطح سر به طور کامل از بین نرفته اند و قابل برگشت هستند میتوان زیر نظر و مشاوره پزشک با روشهای تقویتی و بدون نیاز به کاشت مو و فقط در کمک به کیفیت کاشت مو را به صورت های گوناگون انجام داد. راههای درمان ریزش مو شامل مواردی مانند: 

ویتامین درمانی:

پکیج درمانی است که شامل انواع ویتامین های مناسب برای رشد و تقویت مو است و از ریزش مو جلوگیری میکند و باید حتما طبق نظر پزشک و مصرف شود.

مزوتراپی:

 یک روش کمکی و بسیار سریع و پیشرفته تر از روش های دیگر است نحوه درمان به صورت تزریق در سطح سر است و با محلول تزریقی که شامل انواع تقویت کننده هاو ویتامینها ،ماینوکسیدیل ، جین سنگ ، و داروهایی که موجب افزایش خون در سطح سر میشوند(و هورمون که فقط مورد استفاده در اقایان است )و به هیچ وجه از کوتون استفاده نخواهد شد و باعث افزایش قطر مو و جریان خون در سرو در نهایت باعث تقویت مو میشود.

لیزر تراپی:

 یکی دیگر از راههای درمان ریزش مو و تقویت مو لیزر تراپی یا لیزر سرد است.که با سطح انرژی و جریان کم واثر بخشی بالا صورت میگیرد. در این روش جراحی انجام نخواهد شد، و به بافت و بازسازی ریشه مو وتقویت ان کمک و باعث میشود  موهای زخیم تر وبا کیفیت ساقه اضافه و بدون ریزش و براق تر خواهیم بود.

Prp:

 پلاسمای غنی شده از پلاکت است. این روش یکی از روشهای موثر بر تقویت مو یباشد.در این روش مو و سلول درمانی که یک فراورده خونی است و به حالت استراحت رفته است با تزریقات کوچک و محلول درمانی  دوباره باعث میشود تحریک و جوانی خود را به دست اورد.و به جز پلاست خون چیز دیگری وارد بدن نمیشود و فاکتور رشد تغلیظ شده در رشد موی جدید و پر پشت شدن ان تاثیر بسزایی دارد و یکی از راههای درمان ریزش مو است.

برای استفاده رایگان از مشاوره متخصصان کلینیک تخصصی موی رنسانس می توانید از طریق شماره تلفن های 02188909050 و 02122088210اقدام کنید. همچنین اگر قادر نیستید به صورت حضوری در این کلینیک حضور یابید می توانید عکسهای خود را به شماره 09122115442تلگرام کنید و در مورد مشکلات تان مشاوره بگیرید.