کاشت مو و شرایط لازم برای آن

در تعریف کاشت مو می توان گفت کاشت مو در واقع برداشتن بخشی از تارهای موی پشت سر یا اطراف آن و کاشتن آن در نواحی است که دچار ریزش شده است.

تکنیک های کاشت مو بسیار زیا است که برخی از آنها سنتی است و دیگر منسوخ شده و خیلی کم از آنها استفاده می شود اما برخی از تکنیک های کاشت مثل FUE و SUT جزو مدرنترین روشهای کاشت مو در دنیا محسوب می شوند و تاثیرات چشمگیری در کاشت مو گذاشته اند زیرا در این روشها کمترین آسیب به بافت تارهای مو زده می شود.

شرایط پیش از کاشت مو

اصولا قبل از کاشت مو پزشک و بیمار با همئ جلسه ای برگزار می کنند و با یکدیگر در مورد موارد بسیاری صحبت می کنند ازجمله اینکه بیمار پرونده پزشکی خود را به پزشک ارائه می دهد و لیست داروهایی که تا بحال بطور مداوم مصرف می کرده و یا هنوز مصرف می کند به پزشک میدهد. همچنین در این جلسه بیمار و پزشک درباره انتظارات خود از کاشت و نتیجه مورد دلخواه خود گفتگو می کنند. در این جلسه پزشک به بیمار اطلاع میدهد که مواد الکلی استفاده نکند، ماینوکسیدیل مصرف نکند، ترجیحا سیگار نکشد و... مواردی از این قبیل که لازم است 1 هفته تا 10 روز قبل از کاشت مراعات شود.

روش کاشت را خود بیمار انتخاب می کند و با توجه به آن به مراکزی که ان روش را ارائه م دهند مراجعه می کنند. به عنوان مثال در مرکز تخصصی موی رنسانس از دو روش روز دنیا یعنی FUE  و SUT به صورت انحصاری استفاده می شود بنابراین متقاضیانی که به این مرکز مراجعه می کنند آگاهانه این مرکز را انتخاب می کنند.

فرایند کاشت مو:

در کاشت مو با هر تکنیکی که انجام شود، از ناحیه دهنده که اغلب موهای پشت سر و کناره های سر است بخشی مو برداشته می شود و سپس زیر میکروسکوپهای قوی در ناحیه ای که دچار ریزش مو شده است کاشت می شود و سپس با مراقبت هایی که توسط پزشک تجویز می شود دوره نقاهتی طی می شود و معمولا بعد از 1 سال نتیجه نهایی حاصل می شود. البته در روشهای سنتی بیمار درد و خستگی احساسا می کرد اما در روشهای نوینی همچون SUT و FUE  بیمار دوره نقاهتی ندارد و درد و خستگی نیز تجربه نمی کند.

روش SUT:

روش SUT یکی از جدیدترین و بروز ترین روش های کاشت مو در دنیا است که با توجه به مزایایی که این روش نسبت به دیگر روش های رایج و سنتی دارد بسیار در بین متقاضیان محبوب شده است . به عنوان مثال در استفاده از این روش دیگر نیازی به برش و جراحی نیست در نتیجه در محل دهنده و گیرنده مو هیچ جای زخمی به جا نمی ماند و بیمار نیز هیچ دردی را احساس نمی کند.

جالب است بدانید "مركز تخصصی موی رنسانس"  تنها بنیان گذار تكنیك SUT در ایران است و با تیم مجرب پزشکی خود بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه می دهد.

فرایند کاشت مو به روش SUT به این صورت است که واحدهای فولیکولی حاوی تارهای مو و گرفت ها ابتدا بوسیله ابزارهای ظریفی از پشت سر فرد برداشته می شود و سپس برای اینکه گرفت ها آسیب نبینند و بتوانند بهترین استفاده را از همه گرفت های برداشته شده داشته باشند آنها را به روشی مخصوص فریز می کنند و سپس تیم مجرب پزشکی با ایجاد حفره هایی ظریف در ناحیه گیرنده مو آنها را می کارند. در این روش نیازی به بیهوشی نیست و تنها بصورت موضعی بی حسی انجام می شود. همچنین در این روش،  تیم مجرب کاشت مو براساس مدل و طرحی که قبلا فرد متقاضی کاشت درمورد آنها صحبت کرده است خط رویش مو طراحی می شود به طوری که موهای  كاشته شده پس از كاشت بسیار طبیعی به نظر برسد.روش FUE:

روش FUE نیز یکی از روشهای نوین است که در مرکز تخصصی موی رنسانس بصورت انحصاری انجام می شود. در این روش نیز نیز مانند روش SUT از واحدهای فولیکولی حاوی گرفتها برای کاشت مو استفاده می شود. در این روش نیز بیهوشی . جراحی های طولانی مدت نیازی نیست . همچنین بیمار دوره نقاهتی را تجربه نمی کند و بعد از انجام کاشت می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

البته در این روش نیز مانند اغلب روشها به بیمار توصیه می شود که تا یک هفته بعد از کاشت از انجام ورزشهای سنگین اجتناب کند.

مراقبت های بعد از کاشت مو:

بعد از انجام كاشت مو فقط در دو تا سه هفته اول از ورزشهای سنگین اجتناب کنید، و شستشوی ناحیه كاشته شده فقط تا دوهفته اول باید بسیار آرام باشد، بعد از این دیگر مو نیازی به مراقب خاصی ندارد و مو‌ها رشد پیدا می‌کند، به طوری که حتی بعد از رشد كاملاً همانند با موهای قبل فرد قابل اصلاح نیز هستند.


دوستان عزیزی که تمایل دارند به مرکز تخصصی موی رنسانس مراجعه کنند می توانند همه روزه از ساعت 9 الی 19 با شماره های 02188909050 و 02188909051 تماس حاصل کرده و با حضور در مرکز به شکل رایگان مشاوره شوند و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنند