کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو

ریزش مو و خالی بودن موها ، عارضه ایی است که بیشتر  افراد جهان آن را تجربه می کنند که گاه بر اثر ژنتیک و ارثی بوده و گاه بر اثر سبک زندگی به وجود  خواهند آمد .
 تنها راه درمان این عارضه به صورت طبیعی و بدون عوارض استفاده از روش کاشت مو می باشد روشی بدون نیاز به جراحی ، بی هوشی ، درد ،  بخیه و خط اسکار که نتیجه ی عالی و رشد طبیعی موها را به همراه دارد .

در این مقاله به کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو میپردازیم ، مسئله ایی که این روزا بسیار به گوش می رسد و همه نسبت به اطلاع گرفتن از آن جویا می باشند .

کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو 

کاشت مو ، روشی غیر تهاجمی می باشد که هدف آن رشد طبیعی موهای شخص می باشد .
اما کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو چه می باشد ؟ ابتدا به این موضوع می پردازیم که سلولهای بنیادی چه می باشند .
سلولهای بنیادی به سلول هایی گفته می شوند که قابلیت تکثیر و تبدیل به هر نوع سلولی را داشته و گسترش و رشد می یابند .
این سلولها می توانند نقش ترمیم کننده و باز سازی بافت های مختلف بدن را داشته باشند  ، در واقع زمانی که در محلی از بدن سلول های کاربردی مرده و آسیب دیده میشوند سلولهای بنیادی جایگزین آن ها شده و عملکرد آن ها را تکرار خواهند کرد .

کابرد سلولهای بنیادی در کاشت مو چگونه است ؟

کاشت مو بهترین و در واقع تنها روش درمان رشد طبیعی موها در دنیا می باشد ، کاشت مو از طریق برداشت فولیکولهای موهای فرد و کاشت آن ها بر مناطق خالی از مو  انجام میشود که رشد طبیعی موها را به همراه خود دارد .
بناباین وجود فولیکول های مو در انجام آن ضروری می باشد اما بیشتر افراد مستعد ریزش مو و بی مویی ، فاقد هیچگونه مو بوده و در صورت داشتن مو نیز صاحب فولیکول هایی ضعیف می باشند که همین موضوع امکان استفاده از کاشت مو را برای آن ها سلب خواهد کرد .
اما کاربرد سلولهای بنیادی در کاشت مو ، دقیقا در همینجا اثر شگفت انگیز خود را بر جای میگذارد .
سلولهای بنیادی ، جایگین سلول های مرده و ژنتیکی فرد می شوند و امکان رشد مو را در بدن شخص از طریق تکثیر سلول های جدید می دهند ، بنابراین فرد بدون نیاز به برداشت مو و سپس کاشت مو تنها با استفاده از روشی کاملا آسان و  بی درد سر  صاحب رشد طبیعی موهای خود شده و از آن لذت خواهند برد .

تحقیقات کاشت مو به روش سلولهای بنیادی ، همچنیان ادامه داشته و در مرحله کامل تحقیقات و تکامل این روش به سر می برد .
تحقیقات در کشور های پیشرفته همچو انگلستان مورد برسی و آزمایشات قرار میگیرد   تا تجهیزات مورد نیاز این روش ، انجام این روش ، نوع انجام این روش ، روند درمان ، اقدامات بعد از درمان همگی مورد برسی و تنظیم قرار گیرند ، تا این چنین روند تحقیقات تکمیل یافته شود و امکان استفاده از این روش در تمام دنیا  میسر گردد .

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو SUT و جدیدترین تکنیک های حوزه مو با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل فرمایید و یا در تلگرام و واتساپ با شماره 09122115442 در ارتباط باشید