شوره سر و درمان شوره سر


مو ،  عضوی مهم در ظاهر ما شناخته شده است که تاثیر بسیاری بر چهره هر فردی دارد به این ترتیب سلامت مو ، زیبایی مو و خوشحال بودن او بر ظاهر کلی تاثیر بسیاری دارد .
یکی از مشکلاتی که برای موها به وجود می آید و آزار دهنده می باشد ، مشکل شوره سر است که ظاهر مو را تحت تاثیر قرار داده و ظاهر مناسبی را برای افراد ایجاد نمیکند .
 در متن زیر به شوره سر و درمان شوره سر میپردازیم ، بنابراین اگر شما هم این مشکل را تجربه کرده اید حتما با ما همراه باشید .

شوره سر و درمان شوره سر 

شوره سر را همه ما با دانه های سفید و ریز بر لابه لای سر میشناسیم که بر روی عده ایی شوره زیادی مشاهده میشود که با تکاندن موها بر روی لباس می ریزد و بسیار آزار دهنده می باشد و برای برخی تعداد شوره ها در سر  کم خواهد بود .
شوره در مواقعی خود را با علائمی چون خارش نشان می دهد ، در واقع شوره نوعی پوسته سر است و جزء مشکلات مسری به حساب نمی رود .

همه افرادی که دچار این مشکل هستند کمال نارضایتی را از وضعیت خود دارند چرا که کنترل آن کم بوده و جلوه خوشی را برای هیچکس به همراه ندارد .
زمانی که سلول های مرده سر  افزایش پیدا کنند و روند تغییر آن ها سرعت بخشیده شود شوره سر به وجود می آید ، شوره سر از سلول های خارجی پوست تشکل میگردد و مشکلی شایع در بیشتر مردم جهان می باشد .

درمان شوره سر چیست ؟ 

اگر شوره سر را همراه با خارش سر دارید ، به واسطه نوک انگشتان آن ها را خارش دهید و از برخورد ناخن با کف سر بپرهیزید .
  عموما شوره بر اثر خشک شدن موها به وجود می اید پس مصرف آب  ، استفاده از مرطوب کننده و عدم مصرف محصولات الکل دار را فراموش نکنید .
یکی از علل بروز شوره کمبود ویتامین b می باشد ، بنابراین مصرف آن فراموش نگردد و برای جبران آن غلات و آجیل را در سفره غذایی خود قرار دهید .
ماساژ های آرام سطح سر به صورت دایره وار را انجام دهید و هرروز موهای خود  را در هوای آزاد شانه کنید اینکار سبب افزایش جریان خون در سطح سر شده که از بروز شوره جلوگیری کرده و روند آن را کاهش می دهد .
یکی دیگر از عوامل پیشگیری کننده شوره سر ، اجتناب و کم کردن غذاهای چرب و شیرینی جات می باشد که با کنترل این مورد میتوان شوره سر را نیز کنترل کرد .
این موارد گفته شده برای پیشگیری و کنترل شوره سر می باشند که در ادامه راه حل هایی را نیز برای وجود شوره های زیاد رائه میدهیم .

راه حل هایی برای درمان شوره سر 

آب لیمو : وقتی به حمام میروید و شست و شوی سر خود را کامل میکنید در مرحله نهایی یک قاشق آب لیمو را بر  کف سر خود بمالید ، تکرار این کار  وجود شوره را درمان میکند .
سرکه سیب : ماساژ کف سر برای درمان و کنترل شوره سر مفید می باشد ، حال ما به یک ترکیب معجزه آسا میپردازیم ، مقدار مشخصی از سرکه سیب را برداشته و بر سطح سر ماساژ دهید و اینکار را برای چند دقیقه تکرار کنید در آخر نیز موهای خود را با آب آبکشی نمایید .
چغندر سفید : چغندر را در آب بجوشانید تا کاملا عصاره آن در آب نفوذ پیدا کند ، آب را از صافی جدا کنید و به مدت یک هفته هر شب آن را بر سطح سر به مدت چند دقیقه ماساژ دهید .
پودر تخم شنبلیه : پودر تخم شنبلیله را در آب خیس کنید  این کار را در شب انجام داده و صبح روز بعد محلول به دست آمده را بر کف سر پوشانده و پس از گذشت سی دقیقه ان را با آب بشوئید .
در صورت حل نشدن مشکل به پزشک و متخصص مو رفته تا مشکل را ریشه یابی کنید و درمان مناسب با وضعیت خود را دنبال کنید