ریزش مو و درمان های موقتی و قطعی آن

امروزه مردم زیادی در دنیا با ریزش مو و طاسی روبرو هستند و منحصر به جنسیت یا سن خاصی نیز نیست.

ریزش مو علل مختلفی دارد از جمله جراحت، بیماری های پوستی، شیمی درمانی، کاهش وزن ناگهانی؛ فقر آهن، زایمان، اختلالت هورمونی، مسائل ژنتیکی و غیره.

بنابراین افرادی که دچار ریزش مو هستند در ابتدا با مراجعه با پزشک متخصص به دنبال یافتن علت ریزش مویشان هستند تا با توجه به آن بهترین و موثرین ترین راه درمانی را انتخاب کنند.

راه های درمانی ریزش مو متنوع است که برخی موقتی است و برخی دائمی است. از جمله راه های درمانی می توان به استفاده از داروهای گیاهی، ماینوکسیدیل؛ استفاده از کلاه گیس، تقویت مو و کاشت مو اشاره کرد.

امروزه کاشت مو یکی از موثرترین راه های درمانی دائمی و مادام العمر محسوب می شود البته همه افراد نمی توانند از آن استفاده کنند مثلا به افراد زیر 25 سال کاشت مو پیشنهاد نمی شود و به این افراد معمولا پزشکان استفاده از روشهای تقویتی را پیشنهاد می دهند. اما برای افرادی که شرایط کاشت مو را دارند کاشت مو موثرترین راه موجود است.

روشهای کاشت مو:

روشهای کاشت مو از گذشته تا به حال دچار تحولات بسیاری شده است بطوری که در روشهای نوین امروز دیگر مسائل و مشکلات روشهای سنتی ئ منسوخ دیده نمی شود.

از جمله روشهای مدرن امروز می توان به روش SUT  اشاره کرد که در این روش برای انجام کاشت مو هیچ جای سر برش داده نمی شود و درنتیجه هیچ جای زخمی بجا نمی ماند و فرد هیچ دردی را احساس نمی کند. همچنین در این روش نوین، فرد اصلا دوره نقاهتی را سپری نمی کند. از مزایا دیگر این روش نسبت به روشهای دیگر برداشت سریع و دقیق گرفتها زیر نظر مجرب ترین تیم دوره دیده و باتجربه كاشت مو است.

از سوی دیگر در این روش مدرن، موها با فواصلی کاشته می شود که بیشترین تراکم را به مو می دهد و خط رویش مو بسیار طبیعی تر از روشهای دیگر به نظر می رسد. کل فرایند کاشت مو در این روش در یک جلسه انجام می شود.در این روش  از بین رفتن فولیكولهای برداشت شده به صفر می رسد، چون با استفاده از یک روش منحصربفرد

فولیكولهای موی شخص فریز می شود تا تمامی گرفت های برداشت شده سالم بماند  و سپس توسط تیم كاشت موبصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز کاشته می شود.


لازم به یادآوری است که م رکز تخصصی موی رنسانس بنیانگذاری روش کاشت موی SUT در ایران است. شماره تلفن های 02188909050 و 02188909051 پل ارتباطی شما عزیزانی است که در پی کاشت مو به روش مدرن SUT هستید حتی عزیزانی که امکان حضور در کلینیک را ندارید می توانید عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید