ریزش مو در مردان

ریزش مو در 60 درصد مردان و 10 درصد زنان رخ می دهد هرچند فقدان موی سر خطرات اسیب دیدگی از پرتو درمانی و سرطان پوست را افزایش می دهد اما طاسی با الگوی مردانه و زنانه شرایطی است که معمولا قابل درمان است.

امروزه طاسی یکی از رایجترین مسائل ذهنی افراد بسیاری است و کاشت مو رایجترین روش درمان ان است . امروز بازار کاشت مو و درمان ریزش موبدون جراحی بسیار گسترده شده است  بطوری که استفاده از شامپوهای نخصوص، ماساژ کف سر، برس های لیزری و ... بسیار رایج است اما هنوز کارایی آنها در درمان دائمی ریزش مو اثبات نشده است.

افرادی که به دنبال کاشت مو هستند معمولا با تحقیق، اطلاعات بروزی درخصوص تکنیک های نوین کاشت مو بدست می اورند اما بطور کلی امروز کاشت مو بهترین گزینه برای افرادی است که با ریزش مو درگیر هستند.

امروزه کاشت مو در زنان بسیاری شایع شده است و ازتکنیک های جدیدتری برای کاشت موی زنان استفاده میشود که با خصوصیات موی زنان بیشترین سازگاری را دارد. بازسازی و کاشت مو در مردان نیز از گذشته ها رایج بوده است.

بطور کلی از کاشت مو برای درمان طاسی در زنان و مردان استفاده می شود. امروزه برای گرفتن تار موهای سالم از ناحیه دهنده ایمن سربیمار از روش نوین FUE استفاده می شود که درواقع در آن واحدهای فولیکولی برداشته می شود.

تیم مجرب پزشکی ما در مرکز تخصصی موی رنسانس این افتخار را دارد که از روش نوین FUE برای کاشت مو استفاده می کند . شایان ذکر است در این روش نیازی به بیهوشی ندارین و از جراحی استفاده نمی کنیم. این روش در یک روز انجام می شود و معمولا چندساعت به طول می انجامد و اصولا زمانش بستگی به وسعت ریزش دارد . موهایی که کاشته شده باشد معمولا بین 20 روز الی یک ماه ریزش کرده و در طول 3 ماه جوانه میزند و در نهایت بین 7 الی 9 ماه رشد کرده و به حالت عادی می رسد.

این روش امروزه باعث ایجاد نتایج چشمگیری شده است و ظاهری طبیعی در سر بیماران پدید می آورد.

مشکل ریزش مو:

اروز برخی معتقدند " داشتن یک موی نامناسب بهتر از نداشتن آن است". شاهد هستیم که امروزه ریزش مو مشکل میلیون ها نفر محسوب می شود که بواسطه آن اعتمادبنفس شان پایین می اید و گاها دچار افسردگی می شوند.

ریزش مو از نازک شدن مو تا ریزش کامل مو در سراسر سر بیمار گسترده است.

سر انسان اصولا 100 هزار تار مو دارد البته افرادی که موی بلوند دارند تعداد موهایشان بیشتر از این است. از دست دادن 30 درصد از این موها از بزرگسالی تا مسانسالی کاملا طبیعی است. بنابراین وتی ریزش مو مشهود است که حداقل 50 درصد از این تعداد موها در نواحی خاصی از سر بریزد. ریزش مو کمتر از 50 درصد باعث تغییر ظاهری جدی موها و چهره فرد نمی شود.بطور کلی ریزش مو چند نوع است: در ریزش مو با درجه 1،2 و 3 موهای جلوی پیشانی یا میریزد و یا نازک می شود. در ریزش موی درجه 4،5،6 و 7 ریزش مو از جلوی پیشانی پیشرفت می کند و به فرق سر و اطراف گسترش می یابد و تبدیل به طاسی می شود.

در زنان، گسترش طاسی ارثی به 3 مرحله تقسیم می شود. مدل کلی ر یزش مو در زنان عمدتا بصورت نازک شدگی در ناحیه بیضی شکل سر یعنی نوک سر تا فرق سر است.

در طی دهه 1990 پیشگامان کاشت مو، درخصوص چندین موضوع  بحث می کردند که از این مباحث برخی حقایق قابل قبول بدست آمد.

اولین موضوع قابل قبول، برتری روش برداشتن گرفت مو برای کاهش طاسی سر و استفاده از آن در اغلب نواحی که نیاز به کاشت مو دارند، بود.

موضوع دوم، نامناسب بودن اسنفاده از لیزر بجای ابزارهای رایج برای ایجاد برش در محل گیرنده و دهنده بود.

موضوع سومی که دریافتند این بود که میکرو گرفت ها را در می توان در چند جلسه  برداشت کرد در حالی که 2هزار گرفت را می توان بطور ایمن در یک جلسه کاشت.

امروزه تقریبا همه متخصصین مو در سراسر دنیا به این اعتقاد رسیده اند که استفاده از روش برداشت واحدهای فولیکولی (FUE)  بهتر از روشهای دیگر است. اگرچه استفاده از این روش نسبت به روشهای سنتی بسیار وقت گیرتر است اما نتایجی که ایجاد می کند مثل ظاهر طبیعی موهای کاشت شده بطوری که از موهای قبلی نمی توان انها را تشخیص داد، باعث شده است که این روش بسیار رایج شود و هواداران بسیاری پیدا کند.

در این روش همچنین قادر هستیم تراکم گرفت ها را افزایش دهیم وقتی بیمار بخواهد، چون گرفت ها بسیار کوچک هستند و درنتیجه می توان در نواحی گیرنده با فاصله های کمی گرفت ها را کاشت. همچنین در این روش، احتمال برش مقطعی تارهای مو را در طی مرحله برداشت گرفت، کم میشود چون زیر میکروسکوپ های قوی انجام میشود بنابراین تخریب شدن موهای دهنده به حداقل می رسد.

آینده کاشت مو به دلیل پیشرفت های پزشکی، بسیار هیجان انگیز است. همچنین موثر بودن کامل کنترل ریزش مو همراه با به حداقل رساندن  عوارض جانبی از نکات مثبت کاشت مو است . از سوی دیگر ژن درمانی ممکن است در آینده جزو روشهایی باشد که برای درمان ریزش مو استفاده می شود. بطوری که ممکن است ژنهایی که عامل طاسی هستند را بتوان با ژنهایی غیر مرتبط با طاسی جایگزین کرد.

تکثیر مو ممکن است بانک موی دهنده بی نهایتی در اختیار متخصصین مو قرار بدهد  بطوری که با تکثیر چندین موی دهنده ، بیمارانی که حتی ریزش موی کمتری دارند می توانند امیدوار شوند که کاملا درمان شوند  حتی اگر بانک موی کمی داشته باشند.

حتی شاید ریشه تار مو تکثیر شود و سپس در نواحی که دچار ریزش مو شده اند کاشت شوند. داوطلبانی که خواهان تکثیر مو هستند اصولا افرادی هستند که ریزش موی بسیار زیادی دارند و یا مویشان بر اثر سوختگی و جراحت از دست رفته و یا بانک موی کمی دارند.

فرایند مکانیزه کرذن کاشت مو، شاید تنها راه بهبود فرایند کاشت واحد تار مو باشد. ابزارهای ماشینی قادر است با سرعت و دقت گرفت ها را بردارد و در جای مورد نظر بکارد. هرچند بسیاری از کارشناسان معتقدند که کاشت مو بوسیله ابزارهای ماشینی به زیبایی کاشت مو توسط پزشک متخصص نیست چون کاشت مو با دست ظاهری طبیعی به موها می دهد.


برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص روش کاشت FUE در مرکز موی رنسانس می توانید با شماره تلفن های شماره های 02188909050 و 02188909051 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال نمایید. شایان ذکر است مشاوره های ارائه شده از سوی تیم مجرب مرکز رنسانس کاملا رایگان می باشد.