دلایل سفید شدن موها

متخصصان معتقدند سفید شدن موها نتیجه سبک جدید زندگی ما است. سفید شدن مو در کهن سالی طبیعی است اما در 20 سالگی و 30 سالگی غیر طبیعی و آزاد دهنده است و مسلما باید به دنبال دلیل آن ور رفع آن رفت.

رنگ مو به واسطه رنگدانه ها است که این رنگ دانه ها به بالا رفتن سن کم می شود و موها خاکستری می شود و وقتی رنگدانه مو به اتمام برسد مو کاملا سفید می شود.

عوامل زیادی باعث کم شدن رنگدانه های مو می شود از جمله ژنتیک، کمبود رنگ سیاه در مو، اختلال هورمونی، شرایط پزشکی و جراحی ها، استرس، استفاده از فراورده های شیمیایی(شامپو و صابون) و عوامل خارجی مثل آلودگی هوا.

حال سوال این است که برای جلوگیری از سفید شدن مو چه باید کرد؟

متخصصان توصیه های زیادی برای جلوگیری یا کاهش سفید شدگی مو دارند از جمله اینکه مصرف ویتامین B12 را در رژیم غذایی مان بگنجانیم. میزان تیروئید بدن مان را کنترل کنیم تا دچار اختلال نشود، سیگار نکشیم چون باعث می شود تاثیر معکوسی بر بدن بگذارد، مصرف غذاهای حاوی آنتی اکسیدان(چای سبز، سبزیجات) را در سبد غذای مان قرار بدهیم، بجای استفاده از رنگ های شیمیایی و صنعتی از حنا استفاده کنیم، همچنین از عناصر طبیعی مثل انگور هندی، روغ دانه هویج، روغن بادام، چای سیاه و شنبلیله استفاده کنیم چون این مواد باعث ترمیم طبیعی مو و همچنین تقویت مو می شود. البته  در جامعه صنعتی امروز افرادی که با مشکل ریزش مو یا سفیدگی مو و مواردی از این قبیل روبرو هستند معمولا به دنبال سریعترین راه برای درمان ان هستند. عصر جدید عصر تکنولوژی است و سرعت بنابراین شاهد هستیم که اطلاعات زیادی درخصوص زمینه های مختلف در اختیار مخاطبان قرار دارد. ار آنجایی که مو تاثیر زیادی بر زیبایی فرد می گذارد به محض ایجاد کوچکترین تغییر در آن فرد به دنبال چاره آن است و ممکن است راه های پیشنهادی زیادی را از طریق دوستان و حتی اینترنت امتحان کند . اما متخصصان پوست و مو معتقدند که امتحان کردن روشهای درمانی که پشت آن دانشی قرار ندارد می تواند وضعیت مو را وخیمتر نیز بسازد و بهتر از ثقبل از اقدامی از طریق کلینیک ها تخصصی و پزشکان معتبر به فکر درمان آن باشیم.


به عنوان مثال در حال حاضر کلینیک تخصصی موی رنسانس با سالها تجربه در خصوص تقویت، ترمیم و کاشت مو توانسته اند رضایت بسیاری از مراجعان خود را کسب کند و بهترین نتایج را به آنها ارائه بدهد.

این مرکز علاوه بر خدماتی همچون کاشت مو، ریش و ابرو توانسته است به صورت انحصاری با بکارگیری روشهای نوین کاشت دنیا یعنی روش FUE و SUT نتایج فوق العاده کسب کند. به اختصار این 2 روش را توضیح می دهیم و درصورتی که اطلاعات بیشتری مورد نیازتان بود می توانید به سایت ما به آدرس    www.hrthair.com مراجعه کنید.
روش SUT و مزایای آن:

در ابتدا باید گفت، مركز تخصصی موی رنسانس تنها بنیان گذار تكنیك SUT در ایران است.

در این تكنیك  که جدیدترین و بروز ترین روش پیوند مو در دنیا محسوب می شود برخلاف روش های سنتی نیازی به برش و جراحی و بجا ماندن اسكار و یا درد و زمان طولانی دوره نقاهت وغیره... نیست. در این روش گرفت ها بسیار سریع و با دقت فراوان توسط تیم مجرب مرکز برداشته می شود. از سوی دیگر در این روش تا 14 هزار تار مو را می توان پیوند زد که این یکی از برتری های این روش نسبت به روشهای سنتی است. از دیگر مزایای روش SUT ، انجام طراحی خط رویش یا همان Hair line توسط تیم مجرب كاشت مو طبق مدل دلخواه شخص است .

روندتكنیك كاشت موی SUT  نیز به این صورت است که

از فولیكولهای برداشت شده حداکثر گرفتها برداشته می شود و برای جلوگیری از آسیب دیدن گرفتها، فریز می شوند 

و سپس توسط تیم مجرب كاشت بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند.

روش FUE و مزایای آن:

در این روش، واحدهای فولیکولی بوسیله ابزارهای طریفی از قسمتی از سر برداشته می شود و در ناحیه مورد نظر کاشت می شود.جالب است بدانید در این روش دیگر نیازی به جراحی های طولانی مدت نیست و پس از کاشت، فرد دوران نقاهتی را تجربه نمی کند.

دراین روش نیازی به بیهوش کردن فرد نیست و کاشت در یک جلسه و بدون هیچ خونریزی انجام می شود.


شایان ذکر است، جهت مشاوره مرکز تخصصی موی رنسانس رایگان است برای استفاده از جلسات مشاوره رایگان می توانید با شماره ها 02188909050 و 02188909051تماس بگیرید و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید