جایگزین ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل دارویی است که در برخی از اوقات به عنوان درمان ریزش مو از آن استفاده میشود  و نتایج مختلفی را به همراه دارد در همین خصوص سوالی که پرسیده میشود این است که جایگزین ماینوکسیدیل چه محصول و یا چه روشی می باشد  ما نیز برای پاسخ به این سوال ابتدا به توضیحاتی در رابطه با محصول ماینوکسیدیل میپردازیم تا شفاف سازی برای عزیزان در این زمینه  بهتر صورت گیرد .

ماینوکسیدیل 

 ریزش مو مشکلی شایع در بیشتر افراد بوده که با ایجاد اخلال در ظاهرآن ها زندگی اجتماعی و روحیه این دسته از افراد را تحت تاثیر قرار میدهد .

 ریزش موی شدید که منجر به طاسی های منطقه ایی و کم پشتی شدید شود معمولا از طریق ارث و ژنتیک رخ میدهد 
در همین خصوص باید اضافه کنیم که ماینوکسیدیل یک دارو برای درمان ریزش مو شناخته شده است . این دارو  در گذشته قرصی برای کنترل فشار خون بالا بود که اثر درمانی را در این زمینه بر جای میگذاشت تا اینکه افراد مصرف کننده این قرص پس از گذشت زمان شاهد رویش مو در بدن خود شدند 

 همین مسئله سبب شد تا آزمایشات لازم در این زمینه صورت گیرد و پس از آزمایشات انجام شده مشخص شد که ماینو کسیدیل میتواند  بر رشد موها تاثیر گذاشته و روش درمانی جهت رویش موها باشد به همین دلیل محلول ماینوکسیدیل تهیه شد تا به صورت موضعی برای درمان ریزش مو استفاده گردد  و مورد مصرف افراد قرار گرفت

 اما چیزی که امروزه شاهد آن هستیم ، کاهش مصرف ماینوکسیدیل و فیناستراید جهت درمان ریزش مو می باشد و طرفداران سابق خود را از دست داده است و دلیل این اتفاق عوارض های ناشی از مصرف ماینو کسیدیل می باشد و سبب شده است تا افراد به دنبال جایگزین ماینوکسیدیل در جهت رفع ریزش موهای خود باشند  .

عوارض مانیوکسیدل 

 از نشانه های اولیه منفی مصرف محلول ماینوکسیدیل میتوان به ایجاد خارش و التهاب آن اشاره  کرد که برای افراد خصوصا در دراز مدت بسیار آزار دهنده می باشد همچنین مصرف آن میتواند منجر به ایجاد پوسته در  پوست سر گردد که این اتفاق میتواند همزمان با حس خارش در سر باشد اگر چه برای کنترل و حل این اتفاق شامپوهایی موجود می باشد اما به علت هزینه بر بودن گزینه مناسبی نخواهد بود و توصیه میشود افرادی که دارای پوست حساس می باشند به هیچ وجه از محلول ماینوکسیدیل در جهت درمان و جلوگیری از ریزش خود استفاده نکنند  .

موضوع دیگری که پسنیده نبوده و افراد زیادی را راغب به استفاده از آن نمیکند پر هزینه بودن این محلول درمانی می باشد و به هیچ وجع  درمان مقرون به صرفه ایی نمی باشد به جهت این که هزینه ایی بالایی داشته و مصرف آن باید به طور دائمی انجام گیرد .


ماینوکسیدیل باید به طور مداوم  و روزانه به صورت دو نوبت مصرف گردد  و امکان قطع آن برای افراد وجود ندارد چرا که قطع آن مساوی است با ریزش مجدد موها که مقدار ریزش آن از مقدار ریزش اولیه بیشتر خواهد بود  و این یک موضوع بسیار نگران کننده و آسیب رسان برای افراد می باشد و درمانی غیر دائمی  با اثر بخشی پایین بوده که عوارض بالاتری نسبت به  درمان رشد مجدد موهای افراد دارد  بنابراین مصرف نکردن آن منافات بیشتری نسبت به مصرف آن دارد و افراد باید  به دنبال جایگزین ماینوکسیدیل برای درمان ریزش موهای خود باشند .


جایگزین ماینوکسیدیل چیست ؟

 همانطور که  در ابتدای این مقاله به آن توجه کردیم برای ریزش های شدید و  یا طاسی ژنتیکی درمان دارویی وجود نداشته و تقریبا راه درمان و کنترل آن ها وجود ندارد و ماینوکسیدیل نیز به علت عوارضات زیاد و رشد تنها بخشی از موها  را نمیتوان به عنوان درمان ریزش مو پذیرفت در این بین روشی در دنیا به وجود آمد که توانست برای اولین بار موجب رشد طبیعی موها به صورت طبیعی بدون هیچگونه عوارض و با دوامی دائمی گردد .
روش کاشت مو تنها راه حل درمان ریزش موهای کم  تا شدید می باشد که  از طریق فولیکول تار  موهای مستحکم خود شخص رشد مجدد موها صورت می پذیرد  .

کاشت مو 

 کاشت مو روش طبیعی ، بدون نیاز به بیهوشی و بدون نیاز به جراحی می باشد که منجر به رشد طبیعی پرتراکم و دائمی موها میگردد . برای درمان کاشت مو افراد باید کلینیک استاندارد و معتبری را جهت درمان انتخاب نمایند تا درمانی با نتایج عالی را تجربه نمایند .
در حال حاضر جدیدترین و بهترین تکنیک کاشت مو در ایران سوپر کاشت کلینیک رنسانس می باشد که کاملا با روش های رایج و سنتی متفاوت است و معایب و نواقص روش های اولیه کاشت مو در این تکنیک برطرف شده و به نقطه قوت تبدیل شده است
 تکنیک سوپر کاشت کلینیک رنسانس بدون جراحی، درد، خونریزی، دوران نقاهت و عوارض جانبی می باشد که در یک جلسه توسط تیم مجرب پزشکی زیر نظر متخصص پوست و مو انجام می شود 
خط رویش و همچنین تراکم موها در این تکنیک فوق العاده بوده و فقط در کلنیک تخصصی رنسانس انجام می شود 

برای افرادی که زیر 23 سال هستند و یا ریزش موهایشان هنوز کامل نشده است پیشنهاد میکنیم از پکیج PRP ، مزوتراپی ، کربوکسی تراپی و ویتامین درمانی کلینیک رنسانس استفاده کنند از این رو شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تکمیلی با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل فرمایید و یا در تلگرام و واتساپ با شماره 09122115442 در اتباط باشید