پی آر پی

تکنیکPRP چیست ؟

Platelet Rich Plasma (یک فرآورده خونی به نام پلاسمای غنی از پلاکت)، آنچه مسلم است پلاکتها نقش برجسته و مهمی، در فعالسازی و تولید فاکتورهای رشد، و پروتئینهای خاص دارند. امروزه یکی از پرمخاطبترین خدمات پزشکی در دنیا، خدمات زیبایی است. روش PRP به خاطر بکارگیری خون خود بیمار، برای درمان وی دارای جذابیت و پذیرش بیشتری به روشهای مشابه میباشد. هم اکنون PRP به روشهای مختلف در درمان پوست و مو استفاده میشود.


از جمله کاربرد PRP در رویش، تقویت و کاشت مو می باشد. PRP در رویش، تقویت و کاشت مو به کار برده می شود. در سال 2004 پزشکانی که از PRP برای بهبود زخم استفاده میکردند متوجه شدند، علاوه بر بهبود زخم، موهای پیرامون زخم نیز رشد چشمگیری داشتهاند. به دنبال آن، در سالهای 2007 تا 2009 تحقیقات علمی متعددی، در خصوص اثرات PRP در رشد موها، صورت گرفت.


تعدادی از بیماران مبتلا به طاسی سر، با تزریق موضعی PRP در پوست سر، تحت درمان قرار گرفتند. نتایج اغلب مطالعات، رشد موهای کوچک یا کرکی را، به ویژه در چهار ماه اول پس از تزریق نشان دادند. پس از آن PRP به عنوان، یک عامل موثر در تحریک رویش مجدد مو - تقویت و رشد و کمک در ارتقاء کیفیت اعمال کاشت مو، مورد توجه متخصصین مربوطه قرار گرفت و توسعه روزافزونی را تجربه نمود.


نکته مهم : این روش برای کسانی پیشنهاد می شود که فولیکول های زنده بر سر آنها وجود دارد و هنوز به طاسی100درصد نرسیده اند.شایان ذکر است که برای اولین بار مرکز موی رنسانس در جهت اثربخشی هر چه بهتر روش پی آر پی پکیج های ویتامین درمانی و لیزرتراپی را ارایه داده است.


لیزرتراپی چیست؟

آن دسته از عزیزانی که از استفاده ی مکرر درمان ها و داروهای رایج ریزش مو خسته شده اند پیشنهاد می کنیم که برای یکبار پکیج لیزرتراپی و ویتامین درمانی مرکز تخصصی موی رنسانس را امتحان کنید.در حوزه مو یک روش جدیدی است، که به تازگی در سطح دنیا معرفی شده است و برای اولین بار در ایران با دستگاه جدید که ساخت کشور امریکا می باشد توسط این مرکز وارد، و اجرا شده است.بر طبق مطالعات بالینی انجام شده، استفاده از لیزر به طور میانگین 64% باعث افزایش رشد مو می گردد.


مزایای استفاده از روش لیزرتراپی:

• درمان ریزش موی ارثی

• تاییدیه قطعی سازمان غذا و دارو (FDA) و وزارت بهداشت ایران در خصوص اثربخشی فوق العاده در درمان طاسی

• عدم ایجاد بروز عوارض جانبی و آسیب در حین درمان

• محرک رشد مو

• تقویت فولیکول ها و افزایش قطر مو

• کاهش و توقف ریزش مو

• کمک به ترمیم زخم های ناشی از کاشت مو به روش های FIT و FUT

• جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده به روش های FIT و FUT


برای مشاهده گالری تصاویر اینجا کلیک کنید