چگونه سرعت رشد ابروهای خود را افزایش دهیم؟

از آنجا که شکل صورت هر فرد با دیگری متفاوت است، لازم است هر کس مدل مناسب ابرو را برای صورت خود پیدا کند. پس نمی توان یک مدل ابرو را برای همه صورت ها تجویز کرد.اگر دچار ریزش ابرو و یا کم پشتی آن هستید پیش از ریزش شدید و از دست دادن بخش زیادی از ابرو ها که نهایتا تنها با کاشت ابرو قابل درمان است ، می توانید با برخی از روش ها اقدام به افزایش سرعت رشد ابروهای خود نمایید.


چگونه ابروها را با استفاده از مواد طبیعی پرپشت کنیم؟

برای افزایش حجم ابروها می توان از انواع داروهای موجود در داروخانه ها استفاده کرد. برخی از این داروها، که عموما موضعی نیز هستند عبارتند از روگن و ماینوکسیدیل. این دو دارو موجب رشد و تقویت فولیکول ها می شوند. اما اگر قصد استفاده از مواد شیمیایی را ندارید، می توانید با استفاده از برخی مواد طبیعی این کار را انجام دهید. از جمله این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد:


وازلین و روغن زیتون

اگر می خواهید ابروهایتان پر پشت شوند، می توانید از وازلین استفاده کنید.کافیست روزی دو بار (صبح و بعد از ظهر) مقداری وازلین را به اطراف چشم و ابروهای خود بمالید. سپس پیش از خواب، بر قسمت هایی که می خواهید پر پشت شوند مقداری روغن زیتون بزنید. اینکار موجب رشد ابروهای ریخته شده می شود.


روغن زیتون مواد مغذی لازم برای رشد موها را به پوست و مو می رساند.می توانید چند قطره روغن زیتون را به ابروهای خود بمالید و شروع به ماساژ دادن آن نقطه از پوست خود کنید. ماساژ دادن پوست سبب بهبود و تسریع در رسیدن مواد مغذی به پوست می شود.


توصیه می شود که این کار را حداقل یک بار در روز و به مدت 30 تا 60 ثانیه بر روی پوست خود (مناطقی که رشد ابروها کم شده است) انجام دهید.بهتراست این کار را شب و قبل از خواب انجام دهید، زیرا در این زمان، روغن زیتون فرصت کافی را برای تاثیرگذاری خود خواهد داشت.


استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک، روغن مغذی دیگری برای تسریع رشد ابروها می باشد.سه قطره روغن کرچک را به ابروهای خود بمالید و شروع به ماساژ دادن آن منطقه از پوست کنید.این کار را حداقل یک بار در روز انجام دهید و ماساژ دادن آن را برای مدت 30 تا 60 ثانیه انجام دهید.بهتر است این کار را در شب و قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید تا روغن کرچک فرصت کافی برای تاثیرگذاری خود را داشته باشد.اگر چه مواد شیمیایی برای تسریع رشد ابروها در داروخانه ها وجود دارند، اما مواد طبیعی بودن بیشتر توصیه می شوند، زیرا اگر نتیجه هم ندهند، ضرری را هم در پی نخواهند داشت.


استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیل علاوه بر تغذیه پوست، به نرم نگه داشتن پوست نیز کمک زیادی می کند.چند قطره از روغن نارگیل را به ابروهای خود بمالید و ماساژ دهید.حداقل یک بار در روز این کار را انجام دهید و بهتر است که قبل از خواب شب این کار را انجام دهید .


ژل آلوئه ورا

ابروهای برخی افراد به دلیل بسته شدن فولیکول هایشان ریخته اند، به همین دلیل استفاده از آلوئه ورا که موجب پاک شدن پوست می شود از این جهت بسیار موثر است.


روغن نارگیل و بادام شیرین

ماساژ دادن ابروها با روغن نارگیل یا روغن بادام شیرین به رشد آن ها کمک زیادی می کند.


زرده تخم مرغ

کمی زرده تخم مرغ زده شده را به کمک مقداری پنبه به ابروهایتان بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه بر روی پوستتان بماند. سپس آن را بشویید.


لیموی تازه

ماساژ دادن پوست با مقداری لیموی تازه نیز موجب تقویت ابروها می شود.


تغذیه صحیح برای افزایش سرعت رشد ابرو

کمبود ویتامین A ، E و کلسیم موجب ریزش ابروها می شود. در نتیجه پیش از هر اقدامی باید به تغذیه خود توجه کنید و در صورت لزوم، برنامه غذایی خود را اصلاح کنید.


پیروی از رژیم غذایی سرشار از سبزیجات سبز دارای برگ می تواند ایده مناسبی برای رشد هر چه بیشتر ابروهای فرد باشد.استفاده از محصولات لبنی کم چرب و پروتئین های کم چربی نیز به تسریع رشد ابروها کمک می کند. با افزایش دریافت پروتیئن و خوردن سبزیجات مانند اسفناج نیز می توان به این هدف رسید .تخم مرغ، لبنیات، انواع گوشت و حبوبات از منابع پروتئینی می باشند.


نکات مهم

1- مصرف روغن های ذکرشده در بالا، در طی روز سبب چرب شدن پوست می شوند و میکروب ها و گردوغبار موجود در هوا به راحتی جذب پوست می گردند و ممکن است آلودگی ها و عفونت هایی را در آن منطقه ایجاد کند. اما در هنگام خواب شب، امکان جذب آلودگی توسط پوست کمتر می باشد. به همین دلیل استفاده از آنها در خواب شب توصیه می شود.


2- اگر چه محصولات شیمیایی برای تسریع رشد ابروها در داروخانه ها به فروش می رسند، اما روش های ذکر شده در بالا به علت طبیعی بودن بیشتر توصیه می شوند، زیرا استفاده از این راه ها حتی اگر نتیجه هم ندهد، ضرری را هم در پی نخواهند داشت.


ابروی مناسب برای انواع صورت

افرادی که دارای صورت گردی هستند باید ابرویی با قوس تیز داشته باشند تا صورتشان کشیده تر به نظر رسد. اما برعکس برای صورت های کشیده ابروی گرد و هلالی تجویز می شود تا از کشیدگی صورت آنها مقداری کاسته شود. افرادی که صورت آنها قلبی شکل است باید ابروهایی صاف داشته باشند و برای صورت های بیضی نیز ابرویی متوسط مناسب است، یعنی نه ابرو باید خیلی گرد باشد، نه خیلی صاف.در کل می توان گفت که ابرو های پر پشت و کلفت برای هر نوع صورتی بهتر هستند. هر چه ابروها پرتر باشند، صورت جوان تر به نظر می رسد. ابروهای باریک صورت را پیر نشان می دهند. پس مراقب باشید که ابروهایتان را بیش از حد نازک نکنید.


اگر شما از جمله خانم هایی هستید که خودتان در منزل به ابروهایتان رسیدگی می کنید و به آن ها شکل می دهید، چنانچه از موچین استفاده می کنید، بهتر است هر بار یک ردیف از ابروهایتان را بردارید تا بیش از حد نازک نشوند. همچنین بعد از برداشتن هر ردیف، از آینه فاصله بگیرید و صورت خود را از دور نگاه کنید. این گونه بهتر می توانید ایرادات ابرو را پیدا کنید. همچنین از برداشتن بیش از حد موهای میان ابروها خودداری کنید.


معمولا توصیه می شود فاصله میان ابروها از 3.5 سانتی متر بیشتر نشود. هر چه فاصله میان ابروها بیشتر باشد، قسمت بالایی بینی شما نیز بزرگ تر به نظر می رسد. در نتیجه صورت شما پهن و چاق تر به نظر می رسد. هر چه فاصله میان ابروها منطقی و مناسب تر باشد، بینی خوش فرم تر و چشم ها بزرگتر به نظر می رسند.