کاشت مو از بدن (BHT)

برای کاشت مو از بدن، اصولا از موی سر برای کاشت مو استفاده می شود و اگر بیماری در ناحیه سر به اندازه کافی نداشته باشد، از موی بدن او (رانها، بازوها، سبیل، قفسه سینه، پشت و حتی صورت )استفاده میکنند که کیفیت و ساختارش مثل موی سر است.

در مواردی که موی بدن بیمار بسیار زیاد و بلند است، موی بدن منبع هزاران گرفت محسوب می شود که این ناحیه های دهنده گسترده برای افزایش تراکم مو و یا پر کردن ناحیه های جلوی سر بسیار مفید است درصورتی که در بیمارانی که چنین منبع غنی از مو ندارند چنین عمل کاشتی را نمی توان بخوبی انجام داد.

برداشت در کاشت مو به روش BHT همانند روش FUE است که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی و ... می باشد و کاشت آن همانند روش های دیگر کاشت مو می باشد


چه بیمارانی برای کاشت موی بدن مناسب هستند؟

بطور کلی موهای دهنده از قسمت های پشت سر و اطراف سر برداشته می شود بنابراین بیمارانی که به اندازه کافی در محل دهنده مو ندارند کیس مناسبی برای کاشت مو نیستند. نداشتن موی کافی در ناحیه های دهنده به دلایلی مثل ریزش طبیعی مو و یا برداشتن مو در عمل های کاشت قبلی است. بنابراین انجام عمل کاشت با موهای دهنده نامناسب، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و تنها بخش کوچکی از ریزش مو را جبران می کند.


تفاوت اصلی بین کاشت از موی سر با کاشت از موی بدن بصورت زیر است:

*مسیر رشد واحدهای فولیکولی

*نوع پوست و ویژگی هایش

*عمق تارهای موی زیر پوست

*ضخامت و ساختار موها (صافی مو، فری و مجعد بودن مو)

برای انجام عمل کاشت مو پزشک بایستی اطلاعات و تجربه کافی درخصوص تکنیک های کاشت (FUT و FUE) داشته باشد. همچنین رعایت کردن اصولی برای کاشت چنین عملی ضروری است که این اصول عبارت است از:

*استخراج صحیح موهای دهنده

*اماده سازی درست واحدهای فولیکولی

*کاشت بهینه، درنظر گرفتن مسیر و نحوه چیدمان قلمه های پیوند

*بدست آوردن یک خط موی طبیعی

*استفاده از یک روش دقیق و یک تکنیک درست که تا خطرات احتمالی را به کمترین مقدار برساند.

برای موفقیت در عمل کاشت موی بدن، سه عامل مهم است:

*استخراج تارهای مو

*چرخه رشد موهای بدن

*سازش پذیری موهای بدن و سر باهم.


محدودیت های روش BHT:

درخصوص تکنیک کاشت موی بدن هنوز به اندازه روش های کاشت FUT و FUE تحقیق نشده است و به علت کمبود تجربه در خصوص روش کاشت موی بدن (BHT) این روش را به عنوان آخرین روش بهبود موقعیت های موجود در نظر می گیرند.


تجربه ای که ما بدست آورده ایم نشان می دهد که در این تکنیک بین 70 تا 80 درصد قلمه های پیوندی باقی می ماند که اگرچه بنظر درصد کمی است اما فعلا همین میزان ممکن است. بنابراین بیمارانی که میخواهند از روش BHT استفاده کنند باید بدانند که هیچ تضمینی برای اینکه درصد بیشتری از کاشت مو صورت بگیرد وجود ندارد. بنابراین به بیماران توصیه میکنیم که قبل از انجام این درمان درخصوص همه جوانب عمل کاشت موی بدن با جراح متخصص خود صحبت و مشورت کنند.


کاشت مو به روش SUT جدیدترین و موفق ترین روش کاشت مو می باشد که توسط مرکز تخصصی موی رنسانس وارد ایران شده و تنها مجری انحصاری آن مرکز تخصصی موی رنسانس می باشد ما مفتخریم که تا کنون بالغ بر 10000 مورد کاشت مو و ترمیم مو را در ایران با روش های نوین (کاشت مو SUT و FUE – ترمیم مو HRT و Micro  HRT) انجام داده ایم . شایان ذکر است کاشت مو به روش SUT هیچگونه عوارض جانبی و دوران نقاهتی را ندارد به طوری که فرد متقاضی کاشت مو می تواند فردای روز کاشت به فعالیت های روز مره خود بپردازد . هزینه کاشت مو به روش SUT به میزان ریزش موی سر بستگی دارد که شما دوستان گرامی میتوانید جهت مشاوره و هزینه یابی آنلاین از جلو ، بغل و پشت سر خود عکس گرفته و از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید تا با مشاورین ما در ازتباط باشید