کاشت موی طبیعی سر

کاشت موی طبیعی افق جدیدی را در درمان کم پشتی و یا طاسی سر گشوده است. همیشه این سوال وجود دارد که آیا کاشت مو در خانم‌ها نیز به خوبی آقایان جواب می‌دهد؟ پاسخ به این سوال مثبت است. کاشت موی طبیعی در خانم‌ها نیز مانند آقایان با نتایج درخشانی همراه است. متأسفانه خانم‌ها به خاطر داشتن دو باور غلط کمتر متقاضی کاشت موی طبیعی هستند. این دو باور عبارتند از:

الف -    اغلب خانم‌ها فکر می‌کنند کاشت موی طبیعی یک عمل مردانه بوده و برای خانم‌ها نامناسب است و حداکثر برای ترمیم ابرو یا مژه کاربرد دارد. این تصور قبلاً برای عمل زیبایی بینی هم وجود داشت مردم رینوپلاستی را زنانه می‌دانستند.
ب -     خیلی از خانم‌ها هم تصور می‌کنند موهای کاشته شده طبیعی نیست و به اندازه‌ی موهای بلند خانم‌ها رشد نمی‌کند
البته لازم به ذکر است که همه‌ی خانم‌هایی که با شکایت کم پشتی موهای سر برای کاشت مو به کلینیک مراجعه می‌‌کنند

انواع ریزش مو 

ریزش موی شدید

شایع ترین نوع ریزش مو آلوپسی آندروژنیک می باشد که علاوه بر آقایان در خانم ها هم رخ می دهد که اصطلاحا به آن ریزش الگوی مردانه هم می گویند. منشا این نوع ریزش مو ژنتیک می باشد و فرد این صفت را از نسل های گذشته به ارث می برند

  ریزش موی موقت

ریزش مو در مردان کاملاً ارثی و دائمی است اما در خانم‌ها ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که موقتاً موجب ریزش مو شده است. طبیعتاً در این موارد نیازی به کاشت نیست. بلکه با بر طرف کردن عامل مورد نظر ریزش موها نیز متوقف می‌شود. عواملی که به طور موقت موجب ریزش مو در خانم‌ها می‌شوند عبارتند از: کم‌خونی شدید ناشی از فقر آهن، تغییرات هورمون، رژیم‌‌های غذایی غیر اصولی، مصرف برخی از داروها، بعد از زایمان و در دوران شیردهی، بعد از قطع مصرف قرص‌های ضد بارداری، استرس‌های شدید روحی و جسمی و علل دیگر

آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا نام یک بیماری اتو ایمن می باشد که در این بیماری اختلالی در سیستم ایمنی بدن رخ می دهد و طی آن موهای سر، گردن و بند افراد ریزش پیدا می کند
آلوپسی آره آتا پچی - آلوپسی آره آتا توتال – آلوپسی آره آتا یونیورسال از انواع آلوپسی آره آتا می باشد


شایع‌ترین علت ریزش موهای سر در خانم‌ها

شایع‌ترین علت ریزش موهای سر در خانم‌ها ارثی بوده و ریزش موبا طرح زنانه (FPHL) ریزش مو از پدر یا مادر به ارث رسیده و یک مشکل ژنتیکی است بنابراین دائمی و پیشرونده بوده و در موارد شدید احتمال کم پشتی و طاسی سر نیز وجود دارد. حدود ?? تا ?? درصد از خانم‌ها از ریزش موی ارثی رنج می‌برند. برای جلوگیری از طاسی می‌توان از کاشت موی طبیعی هم زمان با درمان دارویی کمک گرفت.
نکته‌ی کلیدی در کاشت موی سر خانم‌ها آن است که در صورتی که ناحیه‌ی طاسی وسیع باشد تعداد موهای ناحیه‌ی دهنده برای ترمیم کل ناحیه‌ی کم پشت کافی نخواهد بود. بنابراین باید به آن نواحی که از لحاظ زیبایی مهم‌تر است مثل خط موی جلوی سر یا فرق سر اولویت داده شود. پس از رشد موها در این نواحی می‌توان موهای پر پشت را روی نواحی کم پشت شانه کرد و حالت داد. خوشبختانه خانم‌ها می‌توانند با تغییر مدل‌موهای خود بیشترین بهره را از کاشت موی طبیعی ببرند

کاشت مو برای خانم ها

کاشت مو برای کلیه خانم ها انجام نمی شود و فقط خانم هایی که شرایط خاصی دارند می توانند کاشت مو انجام دهند 
تنها روشی که خانم ها برای خط رویش یا همان Hair Line میتوانند بهره ببرند کاشت مو با تکنیک  SUT و FUE می باشد 
در این تکنیک میتوان بدون جراحی، درد، خونریزی و ... در یک جلسه بدون دوران نقاهت انجام داد. کلیه خدمات در کلینیک رنسانس توسط تیم مجرب کاشت مو و تحت نظر متخصص انجام می شود 

شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره تکمیلی در مورد کاشت موی خانم ها میتوانند با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را به شماره 09122115442 در تلگرام و واتساپ ارسال فرمایید

آیا طاسی قابل قابل درمان است ؟

قیافه هر کسی نقش اساسی در ایجاد حس اعتماد به نفس او دارد. هزاران سال پیش موهای زیبا و انبوه نشانه اعتماد به نفس و زیبایی به شمار می رود. بین 20 تا 30 درصد جمعیت مردان در دنیا گرفتار طاسی و تعدادی بسیاری در مرحله از دست دادن موهای خود قرار گرفته اند. متاسفانه نه تنها آقایان از ریزش مو رنج می برند بلکه خانم ها هم درگیر این مسئله هستند. ولی روش ترمیم، مشکلات را طی 2 جلسه حل میکند. همان طور که گفته شد، این روش در 2 مرحله انجام پذیر است. در یک جلسه از موی فرد نمونه برداری صورت می گیرد و رنگ و جنس مو تعیین می شود و در مرحله دوم موهای طبیعی طبق نمونه موی فرد به صورت تار به تار به وسیله تیپ های جراحی پلاستیک روی پوست سر ترمیم می شود. این تیپ ها نوارهایی واترپروف هستند که در اثر نفوذ آب یا تعرق سر جذب پوست می شوند ولی داخل پوست سر نفوذ نمی کنند.

زمان نمونه گیری موها با توجه به آناتومی صورت، طرحی از پر پشت کردن موها به خصوص در ناحیه hairline یا خط پیشانی در نظر گرفته می ود که مهم ترین قسمت این سیستم به حساب می آید، بعد از طراحی، پیشانی و شقیقه ها با توجه به آناتومی صورت و شرایط سنی تعیین و تراکم موها در نظر گرفته می شود.
ریزش مو در مردان جوان قبل از 21 سالگی :
ریزش مو بیشتر در مردان میانسال به عنوان یک مشکل شایع بروز پیدا می کند، ولی ممکن است برای مردان جوان قبل از 21 سالگی هم بروز کند.

آگاه شدن یک جوان 15 تا 2ساله از این که در حال از دست دادن موهای خویش است. ممکن است او را شوکه کند. نخستین علامتی که ظاهر می شود، نازک شدن موهای نواحی شقیقه و بالای ابروهاست که منجر به بلند شدن پیشانی می شود. بهتر است بدانید ترمیم مو محدودیت سنی ندارد.
تصمیم به این که برای موهای خود ترمیم با کاشت انجام دهیم :
عمل کاشت یا ترمیم بستگی به ریزش موی شما دارد و این که اکنون ریزش مو، ناحیه کمی از جلوی پیشانی را در برگیرد، کاشت مو تاثیرگذار است.

مو نقش بسیار مهمی از نظر تعیین سن و وضعیت کلی سلامت شخص دارد زیرا موهای سالم و پرپشت فرد را جوان تر و سرحال نشان میدهد. البته نشانه های دیگری هم برای این مسائل وجود دارند از قبیل وضعیت پوست، شفافیت چشم ها، توده عضلانی فرد و طرز رفتار وی، ولی فرق این ها با مو در این است که همه این نشانه ها را می توان با طرز لباس پوشیدن و مواردی مشابه تغییر داد ولی موها در معرض دید مستقیم دیگران بوده و اثر آن به مراتب بیشتر است. یک سر پر از موهای سالم همیشه علامتی از جوانی، بشاش بودن و در نگاه دیگران خوش تیپ بودن فرد است.