کاشت ریش

کاشت ریش، روشی است که مو را در نواحی از صورت که کم مو است و یا کلا مو ندارد، می کارد. در حالی که از این روش معولا در قسمت سبیل و نواحی معروف به ریش بزی استفاده می شود، می توان برای ترمیم ریش، چانه و قسمت های جانبی آن نیز استفاده کرد. کاشت ریش، را می توان برای پنهان کردن جوش صورت، جای زخم و مواردی از این قبیل استفاده کرد.

از دست دادن موی صورت می تواند دلایل مخالفی داشته باشد. به عنوان مثال به دلیل مشکلات ژنتیکی، برداشتن مو به وسیله لیزر، جراحی؛ سوختگی، زخم و.... . اهداف استفاده از این روش گسترده است  مثلا برخی برای پر کردن جاهای خالی از مو یا پوشاندن نواحی کم تراکم و یا ضخیم کردن مو و یا پرکردن قسمت به اصطلاح ریش بزی از این روش استفاده می کنند. از این روش می توان در قسمت هایی استفاده کرد که هیچ مویی ندارد و یا موهایی نازک دارد و دوست داریم پر موتر شود.

تعداد گرفت های مورد نیاز می تواند متفاوت باشد اما به طور میانگین در روش های رایج و سنتی FUT تعدادشان برای سبیل 350 تا500، برای یک ریش بزی پر 600 تا700، برای هر طرف ریش 200 الی 250 و برای گونه 300 تا 700 گرفت است. برخی بیماران ممکن است بخواهند تراکم موهایشان بیشتر باشد بنابراین باید از یک روش بهتر و جدیدتر استفاده کنند در حال حاضر جدیدترین روش برای کاشت ریش FUE می باشد که میتوان از روش SUT هم بعنوان مکمل استفاده کرد

دقیقا مثل کاشت موی سر، موهای دهنده برای کاشت ریش نیز از پشت سر و یا اطراف موی سر گرفته می شود. در حقیقت ناحیه دهنده را از جایی انتخاب می کنند که بیشترین شباهت را به موی صورت داشته باشد؛ گاهی مواقع ناحیه دهنده پشت سر است گاهی موافع ناحیه اطراف  سر است. وقتی کاشت ریش انجام شد، موها دائمی است و معمولا دقیقا مثل موهای صورت با بافت های مشابه رشد میکند. همچنین موهای کاشت شده را نیز می توان مانند بقیه موهای صورت اصلاح و مرتب کرد.

ما در مرکز تخصصی موی رنسانس، از روش کاشت ریش FUE استفاده می کنیم که بتوانیم بهترین بازدهی را داشته باشیم. همچنین در جایگذاری گرفت ها در زاویه مناسب و مسیر درست بسیار با دقت عمل می کنیم، در مورد موهای خاکستری نیز ما تا جایی که امکان داشته باشد سعی می کنیم طوری گرفت ها را توزیع کنیم که از لحاظ زیبایی شناختی نیز زیبایی توزیع موها حفظ شود. از سوی دیگر ما برای به حداقل رساندن جای زخم سعی می کنیم گرفت ها را کاملا بصورت میکروسکوپی تشریح می کنیم تا بتوانیم آنها را در کوچکترین شکاف ها بکاریم.

کاشت ریش به روش FUE و SUT چیست


جدیدترین و برترین روش کاشت ریش در دنیا کاشت ریش با تکنیک FUE می باشد که در این تکنیک برداشت گرفت ها دو برابر شده با این تفاوت که در هنگام برداشت گرفت ها دیگر گرفتی از بین نرفته و هنگام برداشت گرفت های همسایه هیچ آسیبی نمیبینند نقطه قوت کاشت ریش به روش FUE علاوه بر برداشت در کاشت هم می باشد هنگام کاشت در این روش دیگر شاهد عروسکی و مصنوعی دیده شدن تار موها نیستیم و مدل و خواب موها یکسان بوده و به دلخواه فرد می باشد تراکم بالا در این روش کاشت و همچنین  طبیعی بودن و طبیعی جلوه دادن از ویژگی های منحصر به فرد FUE می باشد شایان ذکر است روش کاشت ریشFUE  بدون جراحی بوده و درد و خونریزی نداشته و در نهایت بدون دوران نقاهت می باشد. در صورتی که بانک موی فرد کم بوده از روش SUT بعنوان روش مکمل استفاده می شود که نتیجه به دست آمده به بهترین شکل ممکن باشد


موهای دهنده برای کاشت ریش

موهای دهنده اصولا از فرق سر برداشته می شود که معمولا از لحاظ بافت و ویژگی های دیگر شبیه موهای صورت است. گاهی اوقات  موهای صورت بیمار بیشترین مطابقت را با موهای کنار سر دارد و گاهی اوقات با موهای پشت سر خیلی مطابقت دارد. بعد از کاشت مو برای اینکه ظاهر موها طبیعی به نظر برسد، با توجه به اینکه موهای صورت بطور طبیعی رشد می کند موها بصورت تک یا 2 گرفتی کاشت می شود. گام بعدی برای اطمینان از طبیعی به نظر رسیدن موها، جایگذاری دقیق گرفت ها در مسیر و زاویه درست و مناسب  و همچینین استفاده از توزیع میکروسکوپی گرفت هاست که بتواند در کوچکترین شکاف ها نیز کاشت شود و به این ترتیب جای زخم ها به حداقل می رسد و حتی توزیع مناسب موهای خاکستری رنگ در نواحی مدنظر، نیز رعایت می شود. 


مفتخریم بگوییم مرکز تخصصی موی رنسانس، در زمینه پیوند مو و کاشت ریش پیشرو است. مراکز کمی در خصوص کاشت ریش تجربه دارند و در اکثر مواقع دیده می شود که برای کاشت ریش از روش های سنتی همانند FUT و FIT استفاده می کنند در واقع باید بدانید که جدیدترین و بهترین روش برای کاشت ریش در حال حاضر FUE می باشد که بنیانگذار آن نیز در ایران مرکز تخصصی موی رنسانس بوده است شما دوستان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ریش FUE و همچنین هزینه یابی دقیق عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید و یا از طریق فرم زیر ثبت نام کنید
همچنین جهت مشاوره حضوری با شماره های 02188909050 و 02188909051 تماس حاصل فرمایید