هر آنچه که باید در مورد کاشت مو بدانید

ریزش مو یکی از مشکلات رایجی است که اغلب مردان و زنان با آن موجه اند و کم پشتی موی سر را تا حدودی تجربه می کنند، ما به طور طبیعی در طول شبانه روز 50 تا 150 تار موی سر خود را از دست می دهیم، در بیشتر موارد ریزش مو، قسمتی از سیکل طبیعی رشد مو است و فرد نباید نگرانی زیادی تا زمانی که مقدار ریزش مو بیش از حد اعتدال بشود، داشته باشد و با دیدن اولین شروع ریزش مو شدید به پزشک مربوطه باید مراجعه و نسبت به درمان اقدام کرد.در حقیقت زمانیکه میزان ریزش مو بیش از مقدار طبیعی آن باشد، جایگزینی موهای جدید با سرعت کمتری انجام می پذیرد یا اگر موهای قبلی با موهای کوتاه تر و ضعیفتر جایگزین شوند آنوقت است که تاسی بروز می کند.

علت ریزش مو

دلایل بسیاری در ریزش موهای سر تاثیرگذار هستند ، که این عوارض شامل:
1. بیماری های روحی روانی و استرس.
2. اختلالات هورمونی ومشکلات تیروییدی. 
3. رژیم های سخت، مضر و کاهش وزن های ناگهانی.
4. جراحی و بیهوشی، و داروهای مداوم. 
5. شرایط فیزیکی و نگهداری نامناسب (محکم بستن موها، شانه کردن مداوم با برس های نا مناسب و خشن، تکرر بیش از حد در شامپو کردن و رعایت نکردن اصول آن، استحمام با دمای نامناسب، استفاده از مواد شیمیایی یا همان رنگ کننده و حالت دهنده ها، استفاده از وسیله های برقی مو مانند: سشوار، اتو مو و ... ).

درمان ریزش مو

ریزش مو از مواردی هست که در صورت شدید تر شدن آن نحوه درمانی نیز تغییر میکند. در بیشتر موارد پزشک با توجه به معاینات و آزمایشاتی که بر روی فرد انجام میدهد تشخیص به درمان ریزش مو و یا روش های مختلف کاشت مو برای کاهش و رفع علایم میدهد. معمولا درمان ریزش مو بر اساس نوع و الگوی ریزش تعیین میشود.در بیشتر موارد پزشک سعی خود را در احیائ فولیکولهای مرده با روش تقویتی و در نهایت کاشت مو ویا ترمیم مو میکند.کاشت مو

واژه کاشت مو در اصل به معنای پیوند طبیعی مو می باشد.همه کسانی که تشخیص می دهند دچار ریزش مو شده اند راه های مختلفی را برای درمان آن امتحان و تجربه کرده اند. افراد میتوانند با کاشت مو این مشکل را برای همیشه درمان کنند. شرایط کاشت موی هر فرد بستگی به بانک مو و قسمت اهدا کننده آن دارد،به صورتی که هرچقدر بانک مو و بخش اهدا کننده قوی تر باشد تراکم پیوند و کاشت مو بیشتری خواهیم داشت .پیوند مو به روش های زیادی انجام میشود که هدف در همه این روشها برای افزایش تراکم موها با جنبه درمانی و زیبایی صورت میگیرد. میزان پیوند موی هر فرد بستگی به بانک مو و قسمت اهدا کننده آن دارد به صورتی که هرچقدر بانک مو و بخش اهدا کننده قوی تر باشد تراکم و کاشت مو بیشتری را خواهیم داشت، اگر بخواهیم کاشت مو را تعریف کنیم باید بگوییم به مجموعه فعالیت هایی که طی آن گرفت های مورد نیاز را از ناحیه بانک مو برداشت کرده و در نقاطی که نیاز به گرفت مو دارند پیوند زده می شوند را کاشت مو می گویند.


روشهای کاشت مو 

کاشت مو دارای روش های مختلف با کاربرد های متفاوتی می باشد. از آنجا که کاشت مو ی ناحیه سر نهایتا بیش از 1 یا 2 بار قابل انجام نمیباشد در صحیح انتخاب کردن شیوه کاشت مو، پزشک و کلینیک  خود توجه فرمائید. 
کاشت مو به روش  FUT :در روش  FUT  فلپ یا نوار از پشت سر از نزدیکی گوش چپ تا نزدیکی گوش راست برداشته میشود و از آن موها را جداسازی کرده و کاشت میکنند .این روش دارای عوارضی مانند :جراحی ،بیهوشی ،دوران نقاهت بالا ،خط اسکار و...می باشد.
کاشت مو به روش FIT : در این روش بر خلاف روش fut برش و برداشت فلپ وجود ندارد ،ولی از عوارض بالایی مثل درد،خونریزی شدید،پرتی بسیار بالا،حالت عروسکی و پرتقالی مانند برخوردار است و دوران نقاهت طولانی مدت را به دنبال دارد . 
 کاشت مو به روش BHT: در این نوع متد کاشت مو به جای برداشت مو از پشت سر و و فلپ مو از موهای سایر نواحی بدن همچون کمر،سینه،ران ها و هر جای دیگر که مو قابلیت برداشت را داشته باشد برداشت و در محل مورد نظر کاشت میشود.

 کاشت مو به روش SUT

کاشت مو با تکنیک   SUTاخرین متد پیوند مو و یکی از جدیدترین و بهترین شیوه کاشت مو می باشد که تمام ایرادات و عوارض درتمام روشهای دیگر کاشت مو در آن به طور کامل حذف شده به صورتی که کاشت مو بدون هیچگونه عوارض جراحی از جمله :درد ،خونریزی ،تورم ،جای بخیه ،جای اسکار و بدون دوران نقاهت بوده و در این روش با توجه به روش های دیگر تراکم کاشت تا 14000 تار مو می باشد، یعنی 3 برابر روشهای دیگر مانند :  FUTوFIT  است.
در کلینیک کاشت و ترمیم مو رنسانس ما کاشت مو شما را با روش SUT بدون کوچکترین آسیب رسانی و عوارض ناشی از کاشت مو و برداشت فولیکولهای مو را به ظریف ترین شکل و به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک انجام و توسط مجربترین تیم کاشت مو کاشت میشود.

هزینه کاشت مو 

یکی از مهمترین ملاک ها در انتخاب روش کاشت مو هزینه کاشت مو می باشد توجه داشته باشید عبارات همانند هزینه بر اساس تار مو و ... صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و چنین چیزی صحت ندارد تنها ملاک محاسبه هزینه کاشت مو وسعت ریزش مو بوده و همچنین به شرایط بیمار و ... بستگی دارد  که در تکنیک SUT و همچنین در کلینیک رنسانس انجام می شود

کلینیک رنسانس بنیانگذار کاشت مو به روش SUT در ایران می باشد که با 15 سال تجربه و همچنین داشتن تیم های مجرب کاشت مو توانسته است بهترین و با کیفیت ترین خدمات حوزه مو را به مراجعین خود ارائه دهد همچنین شما عزیزان جهت مشاوره تکمیلی و همچنین برآورد هزینه می توانید با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال فرمایید