مقایسه PRP با مزوتراپی

مو،مهم ترین رکن ظاهر است که با آن سروکار داریم،که کم پشتی،ریزش و یا طاسی آن موجب کاهش اعتماد به نفس در اشخاص می شود و ظاهر را نقص دار میکند.برای رفع این مشکل،روش های زیادی به وجود آمده است که مهم ترین آن ها PRP ومزوتراپی میباشد.این دو روش جزء روش های کاربردی برای ریزش  مو میباشند که در دنیا مورد استفاده و رضایت افراد قرار گرفته است.که در مطلب زیر از مقایسه  PRP با مزوتراپی برای شما می گوییم.

مقایسه PRP با مزوتراپی

در  مقایسه  PRP با مزوتراپی،باید گفت که  PRP یک روش پر طرفدار و محبوب در دنیا به شمار می رود.در این روش از قسمتی از بدن بیمار خون میگیرند و بعد با فراوری فاکتور های رشد پلاکتی از این نمونه،اکتیواتو را به پوست سر بیمار تزریق می کنند تا ریزش درمان شود و قطع گردد و رشد مو تحریک یابد.PRP   روشی است بی خطر،که پس زدگی،واکنش بدن و عفونت را در بر ندارد و  PRP را میتوان در کنار جراحی پیوند مو و مزوتراپی نیز برای رسیدن به نتیجه ی بهتر استفاده کرد . نکته ی بعدی در مقایسه  PRP  با مزوتراپی این است که مزوتراپی  روشی درمانی است که از طریق تزریق مواد احیایی شامل،ویتامین ها،مواد معدنی،اسیدها،آنزیم ها و کولاژن ها به لایه ی درم پوست.
که این روند،متابولیسم سلول ها و گردش خون را افزایش میدهد  و باعث ترمیم سلول های مرده میشود.

تفاوت در مقایسه PRP  با مزوتراپی

 PRP با  چند تزریق پلاسمای غنی شده با فاکتور رشد پلاکتی صورت میگیرد،اما مزوتراپی از طریق تزریق مواد ویتامینی و پروتئینی به صورت مکرر انجام می شود.PRP بر تمام لایه ها میتواند تزریق شود اما مزوتراپی فقط بر روی لایه ی میانی پوست تزریق میشود.
در روش PRP  زمان برای اجرا یک ساعت می باشد اما روش مزوتراپی  نیم ساعت زمان را لازم دارد.

تعداد جلسات در مقایسه PRP با مزوتراپی

در تعداد جلسات در مقایسه PRP با مزوتراپی،باد گفت که دوره ی درمان PRP  بستگی به نیاز های هر شخص دارد و بر طبق نیاز های شخصی هر فردی انجام می شود. بنابراین تعداد جلسات هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد اما در مزوتراپی سر،نیاز به 10 جلسه درمان دارد که هر 3هفته یکبار انجام گیرد که بعد از آن فرد وارد مرحله بوستر میشود و هر سال باید 2 الی 3 جلسه درمان را تکرار کند. این مسائل در خصوص،مقایسه PRP بامزوتراپی مطرح می شود.


مزایا در مقایسه PRP با مزوتراپی

یک نکته دیگر در مقایسه PRP با مزوتراپی در این است که،مزوتراپی روشی بدون درد است که بعد درمان هم به استراحتی نیاز ندارد و فرد بعد از درمان میتواند به روزمرگی هایش بپردازد.
مزوتراپی زمان کمی برای بهبودی نیاز دارد و در فاصله 4تا5 هفته زمان میبرد برای بهبودی.مزوتراپی نتایج بسیار خوبی تاکنون داشته است و فرد را از طاسی جزئی و کلی درمان میکند.
از مزایای PRP این است که همه ی گروهای سنی میتوانند از این روش استفاده کنند و محدودیت سنی ندارد .در PRP چون پلاسما را از بدن خود بیمار میگیرند،تزریق آن دردی را به همراه ندارد و کاملا طبیعی است،در این روش چون از خون خود شخص به کار گرفته میشود امکان هیچگونه بیماری  واگیرداری در آن وجود ندارد.در این روش از وسایل یکبار مصرف پلمپ شده استفاده میشود که کاملا استریل شده هستند و نکته ی مهم این که اگر در این روش،تزریق کم یا زیاد شود هیچگونه خطری را برای بیمار ایجاد نمیکند.و کلا روشی بی خطر است و طرافداران زیادی در دنیا به خود جذب کرده است.


عوارض در مقایسه PRP با مزوتراپی

در این باره در مقایسه PRP  با مزوتراپی،به سراغ این نکته میرویم در PRP امکان دارد محلی که تزریق صورت گرفته است تورم کند و درد خفیفی ایجاد کند.که بعد از چند ساعت از بین خواهد رفت و در مزوتراپی گفته میشود کمی کبودی،ورم،احساس سوزش،قرمزی و برامدگی دارد که همه این ها هم بسیار خفیف هستند و خیلی زود با مراقبت رفع خواهند شد.


هزینه در مقایسه  PRP با مزوتراپی

مقایسه  PRP با مزوتراپی در زمینه ی هزینه،بر این است که هردو روش هزینه های بسیار م و مناسبی را نسبت به سایر روش ها به خود اختصاص دادند.و هزینه جزئی آن ها بستگی به مقدار مواد مصرفی دارد و اینکه در چند جلسه صورت گرفته باشد.که هزینه در جلسه مشاوره هر کدام از روش ها برای متقاضیان گفته می شود.

شما عززان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا از طریق تلگرام و واتساپ با شماره 091222115442 در ارتباط باشید