مطالب مفید درباره رنگ کردن موی سر

معمولا همه خانم ها و بیشتر مردان در امروزه ، رنگ کردن موها را تجربه کرده اند که مردان اصولا برای رفع و پوشاندن سفیدی موهای خود و خانم ها به علت ایجاد تغییرات و زیباتر دیده شدن خود از رنگ کردن موها استفاده می نمایند که تغییر منحصر به فردی را در آن ها ایجاد می نماید .
در این مقاله به مطالبی راجب رنگ کردن موی سر برای کمک به شما عزیزان  میپردایم ، با ما همراه باشید .

رنگ کردن موی سر 

 رنگ کردن موها  طیف بسیار گسترد ایی را به خود اختصاص داده است به طوری که امروزه شاهد اعمال رنگ های فانتزی مانند آبی و سبز و صورتی نیز در موها خواهیم بود ، بنابراین امروزه محدودیت رنگی در موی  افراد وجود نخواهد داشت .
برای انجام  رنگ کردن موی سر اولین نکته  دقت در خرید رنگ مو می باشد ، رنگ مو دارای مارک های بسیار پیچیده و از برندهای متفاوت می باشد که نکته اصلی در انتخاب و خرید آن ها دارا بودن نشان سلامت وزارت بهداشت و استاندارد بودن آن می باشد که قطعا باید مورد توجه قرار گیرد زیرا در غیر این صورت خطرات بسیاری را برای افراد به همراه خواهد داشت .

رنگ کردن موی سر چگونه است ؟ 

علاوه بر دقت در جنس رنگ مو و استاندراد بودن آن ،  طیف رنگ نیز بسیار مهم می باشد افراد باید طیفی را انتخاب کنند که متناسب با پوست آن ها بوده و به چهره آن ها بنشیند و سپس با توجه به طیف رنگ اصلی موهای خود درجه مطابق با موی خود را انتخاب نمایند .
رنگ کردن موها اصولا در آرایشگاها و برخی از اوقات در خانه ها توسط خود شخص انجام میگیرد و انجام آن ها در آرایشگاها تخصصی تر و بیشتر طبق انتخاب فرد به عمل می آید و امکان آسیب به موها در آنجا کمتر خواهد بود که البته نوع آرایشگاه  و متخصصین آن نیز در آن بی تاثیر نخواهند بود .

آیا رنگ کردن موی سر ضرر دارد ؟ 

رنگ مو به نوبه خود روشی بدون ضرر تلقی نمیشود زیرا کم آب شدن و خشک شدن موها را به همراه دارد و پس از رنگ کردن موها توصیه میشود مراقبت زیادی بر آن ها انجام گیرد و پس از رنگ کردن موها را با ماسک ها ، سرم مو  و مراقبت های خانگی مواظبت نمود و از خشکی ، شکنندگی و تغییر جنس مو جلوگیری کرد .
برخی از افراد دارای  موهایی می باشند که رنگ پذیری پایینی داشته و بسیار دیر رنگ میپزیرند این موها به علت مقاومت زیاد مقدار آسیب بیشتری را به خود  اختصاص می دهند بنابراین توصیه میشود این افراد رنگ مو را در ارایشگاهای حرفه ایی انجام دهند و رنگ های با کیفیت بدون آمونیاک را برای خود انتخاب نمایند تا از آسیب پذیری موهای خود جلوگیری نمایند .

 رنگ کردن موی سر در خانه 

 اگر شما نیز انجام رنگ موی خود را در خانه انجام میدهید ، باید دقت داشته باشید که رنگ با کیفیت و طیفی متناسب با شرایط خود را برگزینید و برای انجام آن ابتدا کل موهای خود را به خوبی تقسیم بندی کنید و برای رنگ کردن کلیه موهای خود را به خوبی پوشش دهید .
قبل از اجرای رنگ کردن توصیه میشود پشت جعبه رنگ موی مخصوص خود را به خوبی مطالعه نمایید و بر طبق  توصیه های آن عمل نمایند ، مقدار ترکیب رنگ  و اکسیدان را نیز قبل از خرید از فرد فروشنده بپرسید تا بهترین ترکیب را برای خود داشته باشید .
برای رنگ کردن موهای خود ابتدا از پشت سر شروع کرده و سپس به جلوی سر برسید ،  نکته ایی که وجود دارد این است که از بلوند کردن موها در خانه بپرهیزید و اینکار را حتما به یک متخصص ماهر و حرفه ایی بسپارید تا از  آسیب ها و ضرر های ناشی از این اتفاق دوری جویید .

نکاتی درباره  رنگ کردن موی سر 

همانطور که گفته شد رنگ موی سر آسیب جدی به بدن نمی رساند اما اگر اصولی و با دقت انجام نگیرد میتواند آسیب به موها را ایجاد کند و توصیه اصلی که حتما باید رعایت شود مراقبت پس از هر رنگ مو می باشد زیرا موها حساس شده و مراقبت بیشتری را میپذیرند ، نکته دیگری که عرض میگردد این است که از تکرار زود به زود رنگ کردن موها و به اصلاح از  رنگ کردن  پشت سر هم موهای خود جدا پرهیز نمایید .