مزوتراپی مو

مزوتراپی در اصل یک روش درمانی جایگزین است که برای درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه به کار میرود. اثربخشی این روش از طریق تنظیم مقدار عوامل رشد، پروتئینها و ویتامینها در پوست سر بیمارانی است که دچار ریزش مو شدهاند. بدون تردید، مزوتراپی امروزه به عنوان یکی از سریعترین راهکارها برای درمان ریزش مو از طریق بازیابی تعادل هورمونی و غلبه بر تأثیر منفی هورمون دیهیدرو تستوسترون (DHT) بر ریزش موی سر شناخته میشود. روشی که بدون نیاز به جراحی و بانک مو بهترین نتیجه را از طریق کارکردی غیر تتهاجمی بر جای میگذارد.


متخصصین ما در کلینیک تخصصی کاشت موی رنسانس علاوه بر کاشت مو، کاشت ریش و ترمیم مو از روشهای مختلفی برای درمان ریزش مو در زنان و مردان استفاده میکنند. این که کدام روش مناسبتر است، بستگی به علت و میزان طاسی و همچنین جنسیت فرد دارد. مزوتراپی یکی از روشهای بسیار موفق برای درمان ریزش مو در زنان و مردان است که در کلینیک ما به صورت گسترده استفاده میشود. در صورتی که شما با ریزش موی ناگهانی مواجه شدید و یا احساس کردید که موهایتان اخیراً بسیار کمپشت شده است، حتماً با یک متخصص صحبت کنید. مشاورین ما در کلینیک تخصصی کاشت موی رنسانس آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزو نوبت میتوانید با شمارههای 02188909050 تماس حاصل نمایید.


چه عواملی باعث ریزش مو میشود؟

اغلب افراد روزانه به طور متوسط 50 تا 100 تار موی سر خود را به دلیل ریزش از دست میدهند، اما این میزان از ریزش مو کاملاً طبیعی است و از نظر ظاهری هم به چشم نمیآید. از طرف دیگر بعضی افراد ممکن است دچار ریزش شدید موی سر شوند و لکههای طاسی یا کچلی بزرگ و ناخوشایندی روی سرشان ایجاد شود.


موی سر ممکن است در اثر پیری و افزایش سن به طور طبیعی شروع به ریزش یا کمپشت شدن نماید، اما عوامل مختلفی از جمله تغییرات هومونی، بعضی از داروها و عوامل ژنتیکی میتوانند روند ریزش موها را تسریع کرده و باعث طاسی شوند. ضعیف شدن ناگهانی بنیه موها ممکن است باعث شود که مقادیر زیادی از موی سر در زمان شستن سر یا شانه کردن موها به صورت یک جا بریزد. در صورت مشاهده علائم ریزش شدید موها، باید حتماً عفونتهای احتمالی پوست سر، بیماریهای غده تیروئید و سایر عوارض پوستی را هم مد نظر داشت و معاینات لازم برای تشخیص آنها را انجام داد، زیرا همه این عوامل میتوانند با ریزش مو ارتباط داشته یا باعث تشدید آن شوند. .اما در بیشتر مواقع ، مو از طریق کمبود ویتامین ها و مواد معدنی با تضعیف شدن فولیکول مو شروع به ریزش می کند . که قطعا این مسئله باید تحت درمان قرار گیرد.

مزوتراپی مو چیست؟


مزوتراپی مو یک روش درمانی است که از طریق تزریق داروها، ویتامینها و عناصر غذایی به داخل پوست سر عمل میکند و به چند روش مختلف قابل اجرا است. داروهای تزریقی در روش مزوتراپی به وسیله یک سوزن کوچک در عمق یک میلیمتری پوست سر (محل وجود فولیکولهای مو) قرار داده میشود. این روش کاملاً بدون درد است. به این ترتیب بر تأثیر پوست سر به عنوان یک مانع در برابر رشد موها غلبه میشود و مقدار کافی از داروها و مواد تقویت کننده رشد مو دقیقاً در همان نقطهای که لازم است، تأمین میشود. عمل مزوتراپی در حدود 40 دقیقه زمان میبرد.


مزوتراپی موی سر نتایج بسیار سریع و خوبی در درمان ریزش مو حاصل میکند، زیرا در این روش، داروها مستقیماً در محل ریشه مو و دقیقاً به همان مقداری که لازم هستند تزریق میشوند. در واقع مقدار دقیق مواد و عناصر مورد نیاز برای رشد موها را به وسیله هیچ روش درمانی دیگری نمیتوان تأمین کرد. به همین علت است که مزوتراپی برای درمان بیماریهای مختلف مربوط به موها مورد استفاده قرار میگیرد.


انتخاب ترکیب دارویی که در روش مزوتراپی تزریق میشود، به صورت اختصاصی برای هر بیمار انجام میگیرد و این ترکیب بر اساس وضعیت سلامت عمومی بیمار و نوع عارضهای که باعث ریزش مو در او شده است، تعیین میشود.دانستنی های مرتبط

هزینه مزوتراپی چقدر است؟

هزینه مزوتراپی یکی از فاکتورهای مهم برا...

درمان ریزش مو با پی آر پیPRP

پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یکی از ...

هزینه (قیمت) کاشت موی طبیعی و مصنوعی

کاشت مو SUT فرآیندی است که پرطرفتار تری...هدف از مزوتراپی چیست؟

برای کسانی که موی سالم دارند، از مزوتراپی برای مراقبت از موها و پیشگیری از ریزش آنها استفاده میشود. در این افراد مزوتراپی باعث افزایش رشد موها شده و آن دسته از فولیکولهایی که در فاز تلوژن (فاز استراحت) از چرخه رشد مو ماندهاند را فعال میسازد. به این ترتیب ریزش موها به تأخیر افتاده و فاز فعال رشد آنها طولانیتر میشود و موها انعطافپذیری و درخشندگی بیشتری پیدا میکنند. و از پیری زود رس مو ها در این اراد جلوگیری می شود.


در افرادی که موی آسیبدیده دارند یا به ریزش مو دچار شدهاند، از مزوتراپی جهت القاء کردن فاز رشد فعال موها، بهبود ساختار مو، رفع سفیدی موها، افزایش ترشح چربیهای طبیعی (سبوم) از غدد چربی پوست سر و تقویت ماهیچه های نگهدارنده موها استفاده میشود. که از این رو موها سلامت دوباره خود را به دست می آورند.


در صورتی که ریزش مو به خاطر ابتلاء به بیماریهای داخلی مختلف باشد، عمل مزوتراپی به منظور متوقف کردن روند ریزش موها انجام میگیرد. . باید توجه داشته باشید که مزو تراپی برای درمان ریزش مو ها استفاده میشود و در افرادی که مستعد ریزش مو هستند ، ریزش موها را قطع کرده و و سبب رشد موی مجدد موهای ریخته شده می شود.


رشد مجدد موهای ریخته

مزوتراپی نه تنها به توقف روند ریزش موها کمک میکند، بلکه موجب رشد مجدد موهایی که فولیکولهای آنها زنده ولی در حالت "خواب" به سر میبرد، میشود. هر چقدر استفاده از روش درمانی مزوتراپی را زودتر شروع کنید، شانس باقی ماندن موها و توقف ریزش آنها بیشتر خواهد بود. بنابراین توصیه میشود افراد با دیدن نشانه های ریزش موی خود هر چه سریعتر به انجام این روش اقدام کنند.


عمل مزوتراپی به صورت دورهای و در قالب یک سری جلسات درمانی متوالی انجام میشود. تعداد جلسات لازم برای هر بیمار بسته به شدت ریزش موها و نتایج مورد انتظار برای او متغیر خواهد بود. به طور متوسط این عمل در طی بیش از 10 تا 12 جلسه به فاصله هر 5 تا 7 روز یک بار انجام میشود. زمان دقیق این جلسات به چرخه رشد موها در بیمار و زمان لازم برای اثربخشی داروهای تزریق شده بستگی دارد. پس از پایان این سری از جلسات درمانی، در صورتی که پزشک تشخیص بدهد، ترکیب دارویی مورد نظر هر ماه یک بار در بیمار تزریق میشود تا به حفظ نتایج به دست آمده کمک کند. در این صورت مزوتراپی میتواند آثار و نتایج بادوام و ماندگاری داشته باشد. در برخی از موارد نیز بعد از گذشت دوره 8 الی 12 جلسه ایی مزو ، با توجه به تشخیص پزشک این عمل در مودت زمان هر شش ماه یکبار تکرار خوهد شد تا نتیجه ایی عالی و تضمینی را بر جای گذارد.


چند دوره از عمل مزوتراپی برای هر فرد لازم است؟

نیاز غذایی فولیکولهای مو به طور پیوسته ادامه دارد و هیچ گاه متوقف نمیشود. اگر مشکل ریزش یا کمپشتی مو با یک دوره مزوتراپی حل نشود و عاملی که باعث جلوگیری از جریان خون و تغذیه طبیعی فولیکولهای مو میشود همچنان به قوت خود باقی باشد، باید خونرسانی و تقویت موها به طور مصنوعی باز هم ادامه پیدا کند. در این صورت معمولاً عمل مزوتراپی حداقل یک تا دو بار در سال انجام میشود. به طور کلی میان دوره عمل مزوتراپی در هر فردی نسبت به فرد دیگر با توجه به شرایط بدنی متنفاوت هر فردی ، متغیر می باشد . و تشخیص میزان و مدت استفاه از این روش به تشخیص متخصص با توجه به شرایط مراجع ، بستگی دارد.


مکانیزم عملکرد مزوتراپی چگونه است؟

ترکیبات دارویی مورد استفاده در مزوتراپی باعث تقویت جریان خون در رگهای خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خونرسانی به فولیکولهای مو میشود. این مواد با توجه به شرایط و نیاز مراجعین محاسبه شده و بر طبق نیاز فرد ، مورد تزریق قرار میگیرد.


این ترکیب دارویی شامل اسیدهای آمینه، ویتامینها و عنصر روی میباشد و تزریق آن در پوست سر باعث سلامتی و زیبایی بیشتر موهای شما خواهد شد.


ویتامین B که در ترکیب داروهای مزوتراپی وجود دارد باعث رفع شوره سر، تقویت فولیکولهای مو و بهبود عملکرد غدد چربی میشود. ویتامین B به گردش جریان خون کمک می کند به همین صورت جریان گردش خون در سر شکل گرفته و موجب تحریک فولیکول های مو می شود که استقامت و رشد موها را در پی دارد.رنگدانه ملانین از سفید شدن موها جلوگیری میکند و رنگ طبیعی آنها را تقویت مینماید.


به طور کلی مواد و ترکیبات موجود در داروهایی مزوتراپی، لیست بلندبالایی دارد. علاوه بر آن برای هر شخص ترکیبات مختلفی بر اساس شرایط و نیازهای او و نوع داروهایی که برای درمان عارضه شناخته شده نیاز دارد، تهیه میشود.


مزوتراپی چه فوایدی دارد؟

مزوتراپی از مزایا و فواید بسیار زیادی برخوردار است که باعث گسترش روزافزون استفاده از آن در سراسر دنیا شده است. برخی از مهمترین مزایای مزوتراپی عبارت است از:

• روشی کاملاً ایمن و بیخطر است.

• عوارض جانبی از قبیل آلرژی و حساسیتهای دارویی به دنبال ندارد.

• نیازی به استفاده از بیحسی یا بیهوشی ندارد.

• دوره بهبودی پس از عمل بسیار سریع است.

• عملی کاملاً بدون درد و ناراحتی است.

• قادر بودن ، درمان آلوپسی غیراندروژنیک

•ترمیم موهای آسیب دیده و پیشگیری از پیری زود رس مو ها

• تحریک رشد مو

• رفع مشکلات پوست سر از قبیل چرب شدن و شوره

• بدون نیاز به مرابت های ویزه

• بدون داشتن محدودیت سنی

• درمان کم پشت شدن موها

• درمان ریزش های سکه ایی موی افراد

• درمان خالی شدن و کم پشت شدن فرق سر افراد


نتایج مورد انتظار از عمل مزوتراپی کدام است؟

مهمترین آثار و نتایجی که عمل مزوتراپی برای یک شخص میتواند داشته باشد، شامل موارد زیر است:

• افزایش حجم، پُرپشت شدن و تقویت رشد موها

• جلوگیری از ریزش شدید و سریع موها

• تحریک فولیکولهای مو جهت ورود به فاز فعال (آناژن) در چرخه رشد خود

• تقویت موها و بازیابی موهایی که قبلاً ریخته است.

• مزوتراپی نتیجه ایی یک دست و یکسان دارد.

• نشان دادن نتایجی چشم گیر و تضمینیآیا مزوتراپی درد دارد؟

مزوتراپی برای ریزش موها یک عمل کاملاً بدون درد است. با این حال ممکن است ناراحتی مختصری را به خاطر سوراخهای ریزی که در پوست سر ایجاد میشود، احساس کنید. به خاطر داشته باشید که در حدود 90 تا 92 درصد از بیمارانی که از آلوپسیا یا ریزش مو رنج میبردهاند، توانستهاند با استفاده از مزوتراپی به نتایج فوقالعادهای دست پیدا کنند و هیچ یک از این بیماران از درد و ناراحتی در زمان انجام این عمل شکایتی نداشتهاند.


عمل مزوتراپی هزینه سنگینی ندارد و اصولاً هر شخصی میتواند بدون صرف مبالغ گزاف، از عهده هزینههای این عمل بر بیاید. اگر شما هم به علت اختلالات هورمونی یا عوارض دیگر دچار ریزش مو شدهاید، توصیه میکنیم که حتماً این روش را امتحان کنید.


نتایج مزوتراپی تا چه مدت دوام دارد؟

مزوتراپی مو برای درمان ریزش موها در اثر اختلالات هورمونی و افزایش بیش از حد بعضی از هورمونها انجام میشود. تحقیقات نشان داده است که اگر مزوتراپی در دورههای زمانی درازمدت انجام شود، میتواند اثربخشی بسیار بیشتری داشته باشد.


معمولاً مزوتراپی در یک دوره 8 تا 12 هفتهای به صورت هر هفته یک بار انجام میشود. این برنامه میتواند به توقف ریزش مو هم در مردان و هم در زنان کمک کند. اما به خاطر داشته باشید که مزوتراپی نمیتواند موهای جدیدی برای شما تولید کند، بلکه فقط رشد موهای موجود و میزان فعالیت فولیکولهای مو را تقویت مینماید.دانستنی های مرتبط

ریزش مو در زنان علت و درمان آن

واقعیت این است که ریختن 50 تا 100 تار م...نتایج مزوتراپی از چه زمانی قابل مشاهده خواهد بود؟

اولین آثار درمان مزوتراپی در حدود 4 ماه بعد از پایان جلسات درمانی شروع به پدیدار شدن میکند. این نتایج میتواند به صورت مداوم و ماندگار باشد، ضمن آنکه توصیه میشود برای حفظ ماندگاری نتایج این عمل، استفاده از آن را در دراز مدت ادامه دهید.اما به طور معمول ، افراد با شرکت در 8 الی 12 جلسه می توانند درمان را انجام دهند و نتیجه عالی اثر بخشی این روش را مشاهده کنند.


مواردی که باید در انجام مزوتراپی به آن ها توجه کرد

عزیزا باید قبل از انجام مزوتراپی موها را از طریق شامپو مناسب بشویند ، از سه روز قبل از مزوتراپی خود از مصرف سیگار ، الکل ، مسکن ها ، آسپرین بپرهیزند و قبل از شروع مزو از هیچ نوع مواد حالت دهنده ایی در مو ها استفاده نکنند ، افراد بعد از انجام هر دوره مزوتراپی باید از شستن موها به مدت 12 ساعت بپرهیزند ، و سطح سر خود را هر روز به مدت دو سه بار در دو الی سه دقیقه به آرامی ماساز دهند.


شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و نوبت دهی با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا از طریق تلگرام و واتساپ با شماره 09122115442 در ارتباط باشید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند