مراحل کاشت مو

بسیاری از آقایان و حتی خانم ها برای طاسی سر و یا کم پشتی موهای خود کاشت مو را انتخاب می کنند کارشناسان و دانشمندان بر این باورند که کاشت مو یکی از بهترین راه حل ها برای آلوپسی آندروژنیک می باشد در گذشته افراد که دوره جوانی را می گذراندند و به میانسالگی می رسیدند دچار ریزش مو و طاسی سر می شدند اما امروزه به دلیل تغذیه نا مناسب ، مسایل ژنتیک، استرس و اضطراب و ... ریزش مو از سنین پایین تری شروع شده و با تکنیک های جدید می توان برای افرادی که حتی در سنین پایین دچار ریزش مو می شوند می توان روش کاشت مو را انجام داد . در ادامه مطلب به توضیحات بیشتر راجب کاشت مو و مراحل کاشت مو میپردازیم . لطفا با ما همراه باشید .

کاشت مو و پیوند مو چیست؟

کاشت مو به طور چشمگیری در طی 15 سال گذشته دچار تحول شده است و امروز شاهد هستیم مو به روش هنری برداشت گرفتها از واحدهای فولیکولی تبدیل شده است. این تحول نتیجه خواست افراد متقاضی کاشت و خود پزشکان متخصصان مو برای طبیعی جلوه دادن موهای کاشت شده است.

از اوایل دهه 1950 تا 1980، تنها روش کاشت موجود، روش گرفت برداری استاندارد بود که در آن روش یک تکه بزرگ از پوست برداشته می شد و هر گرفت شامل 20 تا 30 مو بود. در این روش در یک جلسه تنها 50 تا 100 گرفت استفاده می شد. مشکل اساسی این روش این بود که به ناحیه دهنده بسیار آسیب زده می شد و خط زخم نازیبایی در ناحیه دهنده بجا می ماند. از دیگر معایب کاشت مو این بود که در چند جلسه باید انجام می شد.

این روش جزو روشهای منسوخ محسوب می شود که دیگر استفاده نمی شود.
کاشت مو از روشهای درمانی دائمی است که با پیشرفت های امروز، نتیج چشمگیری را حاصل می کند. در کاشت مو بخشی از تارهای مو از  ناحیه دهنده برداشته می شود و در محل مورد نظر کاشته می شود. از انجاییکه موی دهنده متعلق به خود فرد است در نتیجه بیشترین انطباق و سازگاری را با بدن فرد دارد. بنابراین یکی از مطمئن ترین راه های درمانی کاشت مو است. حال با گذاشتن مطالب بیشتر در این مقاله به توضیحات بیشتر این روش و مراحل کاشت مو میپردازیم تا آسنایی بیشتری را با آن داشته باشیم .مراحل کاشت مو چه می باشند ؟

کاشت مو نیز مانند هر روش دیگری سلسله مراتبی را به خود اختصاص داده است که با انجام دادن دقیق هر مر حله به صورت عالی نتیجه ایی عالی نیز قابل رویت می باشد مراحل کاشت مو به شرح زیر می باشد .

مرحله اول  معاینه برای کاشت مو

در مرحله اول فرد به انتخاب کلینیک کاشت موی خود میپردازد  و سعی میکند بهترین کلینیک را برای انجام کاشت مو برگزیند سپس با مراجعه به کلینیک ، یک جلسه ی مشاوره برای فرد تهیه دیده می شود که دراین جلسه  ابتدا تیم پزشکی کاشت مو یکسری آزمایشات را برای فرد متقاضی می نویسد تا درخصوص بیماری های احتمالی فرد اطلاعاتی کسب کند .

همچنین فرد متقاضی کاشت و تیم پزشکی، درخصوص داروهایی که استفاده می کند، نوع روشی که مدنظرش است، خواسته ها و انتظاراتش ، نتیجه نهایی کاشت مو که حاصل می شود و مسائل دیگری که در کاشت مو اهمیت دارد جلسه ای را برای گفتگو و مشورت برگزار می کنند.

مراحل کاشت مو با تکنیک SUT نسبت به مراحل کاشت مو با روش های رایج و سنتی بسیار متفاوت است که در این تکنیک به مواردی همچون نداشتن جراحی، بیهوشی، درد، خونریزی و ... توجه شده است که علاوه بر رضایت شخص کاندید کاشت مو از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد 
همچنین در همین جلسه متخصص با  معایه فرد  و انتخاب روش کاشت مو بر طبق شرایط مقدار گرفت های لازم ، محل گرفت های مو و مقدار کاشت فولیکول ها و خط کاشت مو را روشن سازی می نماید 

مرحله دوم اجرای کاشت مو 

در این مرحله  جلسه اجرای کاشت مو می باشد به این صورت که متخصص با توجه به به برسی های لازم در خصوص انتخاب روش مناسب ، مشخص شدن محل برداشت مو ها ، مقدار مشخص شده برداشت موها و مقدار کاشت مو درمان را انجام می دهتد .
مراحل کاشت مو در اجرای کاشت مو متفاوت می باشد به این صورت که درابتدا متخصص به بی حس کردن موضعی محل انتخاب شده برداشت مو میپردازد ، سپس متخصص و تیم پزشکی  موهای معین شده را برداشت می کنند و یا با روش مورد نظر برداشت موها را انجام می دهند این مرحله نیاز به دقت فراوان دارد تا هیچگونه آسیبی به فولیکول موها وارد نگردد ، سپس مرحله مهم جدا سازی فولیکول می باشد در این مرحله تیم پزشکی باید با دقت ، حرفه ، مهارت هرچه بالاتر  فولیکول ها را از تار مو جدا سازند بدون اینکه آسیبی به فولیکول ها وارد گردد .

مرحله آخر اجرای کاشت مو ، مرحله کاشت مو و کاشت فولیکول ها بر محل مشخص شده سر می باشد در این مرحله متخصص محل کاشت را بی حسی موضعی می کند تا فرد هیچگونه دردی را احساس ننماید سپس محل سر با سوزن های بسیار ریز و مخصوص بسیاز جزئی سوراخ خواهند شد و سپس فولیکول ها بر محل کاشته می شوند بنابراین مراحل کاشت مو برای اجرا پایان می یابد .

مراقبت های کاشت مو چگونه می باشد ؟ 

پس از انجام گرفتن مراحل کاشت مو ، نوبت به طول درمان می رسد  ، کاشت مو برای به نتیجه رسیدن نیاز به چند ماه صبر کردن جهت رشد موها را دارد که در روش  های نخست امکان رشد موها در 4 ماه وجود دارد اما به طور کلی 4 الی 10 ماه نیاز به نتیجه گیری خواهد بود .

در دو هفته اول پس از اجرای مراحل کاشت مو نیاز می باشد که افراد برای رفع آسیب رساندن به فولیکول ها و عدم مشکل در نتیجه گیری خود مراقبت های لازمی را انجام دهند  و از هرگونه فشار آوردن بر فولیکول ها و سر پرهیز نمایند .
شست و شو خصوصا در دو هفته اول باید آرام و با ملایمت انجام گیرد ، از رفتن به استخر دریا و قرار گرفتن مستقیم بر زیر دوش آب پرهیز نمایند .

 افراد باید سطح سر را به واسطه الکل با ملایمت تمیز نمایند ، در دو هفته اول به پرداختن فعالیت های حرفه ایی خصوصا ورزشی به علت عدم عرق کردن پرهیز نمایند  و در معرض نور شدید آفتاب نیز قرار نگیرند . 
با رعایت این موارد و رعایت نکات گفته شده از پزشک مورد نظر میتوان نتیجه گیری عالی را زودتر کسب نمود .

کلینیک رنسانس بنیانگذار و تنها مجری انحصاری  کاشت مو با تکنیک SUT در ایرانمی باشد که با 15 سال سابقه بسیار خوب در امر کاشت مو توانسته به روز ترین و بهترین روش های کاشت مو را در کشور نهادینه کرده و رواج دهد شما دوستان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های نوین کاشت مو با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید