محلول ماینوکسیدیل

محلول ماینوکسیدیل یکی از قدیمی ترین محلول های ضد ریزش مو و محرک جهت رویش موها بوده است که دارای تاییدیه از سازمان داروئی آمریکا (FDA) می باشد. ماینوکسیدیل به دو صورت خوراکی (برای درمان فشار خون) و محلول موضعی (برای درمان ریزش مو) استفاده می‌شود. از گذشته تاکنون محلول ماینوکسیدیل توسط بسیاری از پزشکان جهت درمان و جلوگیری از ریزش مو تجویز می شود.محلول ماینوکسیدیل در انواع درمان و الگوی ریزش مو بسیار موثر میباشد.


انواع ریزش مو به شرح زیر میباشد. همانند:

موارد درمانی محلول ماینوکسیدیل

1. قبل و بعد از کاشت مو (معمولا برخی از مراکز کاشت مو تجویز می کنند)

2. ریزش موی ارثی-هورمونی در آقایان و خانم ها

3. ریزش موی ناشی از محکم کشیدن موهای سر

4. ریزش موی سکه ای
مزایای محلول ماینوکسیدیل

• محلول ماینوکسیدیل متعلق به طبقه ای از داروهاست که باعث انقباض عروق و در نهایت باعث کم شدن فشار خون میشود.

• محلول ماینوکسیدیل باعث افزایش خون رسانی به ریشه موها می شود که این امر باعث شده اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به ریشه موها برسد و همچنین موجب تقویت و تحریک رویش آن ها گردد.

• این دارو ریزش ‌مو را در ‌مناطقی که موها نازک و ضعیف شده‌اند؛ کاهش می دهد.(توجه فرمائید که با مصرف محلول ماینوکسیدیل روند طاسی کاهش یافته و به هیچ وجه باعث رویش مجدد مو نمی شود.)


عوارض محلول ماینوکسیدیل

پوسته ریزی:اگر بیماری قبل از مصرف محلول ماینوکسیدیل پوسته‌ریزی و قرمزی کف سر داشته باشد باید درمان شود. در غیراین صورت با مصرف محلول ماینوکسیدیل خارش سر تشدید میشود.

خارش سر: برخی از بیماران بدنبال مصرف محلول ماینوکسیدیل، دچارخارش سر میشوند و معمولاً این افراد به ماده پروپیلن گلیکول که درون محلول ماینوکسیدیل وجوددارد، آلرژی دارند. بهتراست که محلول ماینوکسیدیل بدون پروپیلن گلیکول ماینوکسیدیل مثل "فوم روگین" استفاده نمایند.البته گاهی تغییر نوع محلول ماینوکسیدیل یا درصد آن باعث بهبود خارش میشود.

پرموئی صورت:مصرف محلول ماینوکسیدیل درخانمها موجب بروز مشکل پرموئی صورت میشود، معمولا این عوارض دائمی نیست با قطع محلول ماینوکسیدیل برطرف می گردد که این عارضه درکسانی که از قبل صورت پرمو دارند شایعتر است.

تشدید ریزش مو: به دنبال مصرف محلول ماینوکسیدیل معمولا دوتا هشت هفته پس از مصرف، ریزش مو تشدید می شود و با ادامه مصرف محلول ماینوکسیدیل این مسئله رفع می گردد.

افرادی که نباید از محلول ماینوکسیدیل استفاده کنند .


1. در صورت وجود بیماری‌های قلبی-عروقی، فشار خون بالا، التهاب یا جراحت پوست از قبیل پسوریازیس پوست سر یا آفتاب‌ سوختگی شدید دارو باید با احتیاط مصرف شود.

2. بیماران تحت درمان، میزان استفاده محلول ماینوكسیدیل را با داشتن فشار خون،‌ضربان قلب و وزن زیاد-کم باید تحت نظر پزشک قرار بدهند.

3. در صورت حساسیت به محلول ماینوکسیدیل یا هر داروی دیگری مشکل را به پزشکتان اطلاع دهید.

4. در صورتی که باردار هستید قبل از مصرف محلول ماینوکسیدیل پزشک معالج خود را مطلع کنید.

5. منع مصرف برای افراد زیر 18 سال و افراد سالمند(بالای 65 سال)


بهترین درمان ریزش مو

ما در کلینیک کاشت مو رنسانس علاوه بر خدمات کاشت مو در حوزه تقویت مو بهترین درمان ریزش مو را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم.پکیج PRP، مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی بهترین راه حل برای ریزش موی ارثی می باشد که برای آقایان و بانوان انجام می گردد.


شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پکیج فوق و همچنین برآورد هزینه می توانید با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید.