ترمیم موی بیماری های خاص

آلوپسی چیست؟

معنی لغوی: آلوپسی ریزش ناگهانی مو می باشد به این ترتیب مو مرحله به مرحله شروع به ریزش می کند، لازم به ذکر است که نامهای دیگر آلوپسی آلوپسیا ،آلوپشی و آلوپشیا است.


علت آلوپسی

نکته قابل توجه این است که آلوپسی مسری نیست، عوامل ژنتیکی در کنار عوامل محیطی نقش مهمی در بروز این بیماری بازی می کند. مسئله ای که اتفاق می افتد، این است که سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو (ساختار هایی که مشتمل بر ریشه مو است) حمله می کند، باعث ریزش مو می شود، استرس و اصظراب آن را تشدید می کند.این بیماری برخلاف واقع اغلب در افراد سالم بروز می کند.


1- آلوپسی آره آتا

شایع ترین نوع این بیماری ناشی از اختلالات خود ایمنی (سیستم دفاعی بدن) بوده، ریزش در آن بصورت سکه ای در اندازههای مختلف میباشد. درصد ریزش مو در ابتدا در یک عضو کمتر از 99 % است.این نوع خود به دو زیر شاخه از نظر شدت و خطر تقسیم میشود.


نوع اول : موها به صورت تكهتكه (منطقهای) و در نواحی محدود میریزد. در این نوع معمولا به درمان خوب پاسخ میدهد.

نوع دوم : موهای حاشیه سر (دور مو، پشت سر، پشت گوش) ریخته میشود. در این نوع پاسخ به درمان، خوب نیست، و بیماری به داروها مقاومت نشان می دهد.


2- آلوپسی توتالیس

در این نوع آلوپسی سکه های خالی شده بزرگتر و بیشتر از حد ممکن می شوند و در حال چسبیدن به هم هستند، تمام موهای سر ریزش پیدا می کنند، ممكن است در این نوع از بیماری، موهای ابرو، مژه و بدن حفظ شود. در واقع موهای یک عضو (سر یا بدن) بطور کامل می ریزد.

3- آلوپسی یونیور سالیس

نادرترین نوع این بیماری، آلوپسی یونیورسالیس است، که منجر به ریزش موی پوست سر و کل بدن می شود. تمامی موهای بدن ریخته ، به طوری كه حتی یك مو نیز در بدن باقی نمیماند. در درمان این بیماری، مقاومت بدن به درمان، بالاست.


درمان آلوپسی

در حال حاضر بیماری آلوپسی چه در ایران چه خارج از ایران، درمان قطعی ندارد. پزشکان و متخصصین پوست و مو بر این باورند، که تنها درمان، حفظ روحیه فرد و اعتماد به نفس بالا می باشد. مرکز تخصصی موی رنسانس با توجه به این امر مهم و با استفاده از تکنیک ترمیم مو، همگام با جدیدترین متد روز دنیا توانسته است که مشکل آلوپسی را حل کند.


تکنیک (HRT) چیست ؟

دراین متد انحصاری دیگر نیازی به بانک موی شما نیست. زیرا این مرکز با دارا بودن بانک مو صد در صد طبیعی، که همانند با جنس ، رنگ و به طور کامل همزاد با موهای شما بوده، این روش را به جرات می توان تحولی در امر ترمیم مو دانست.


روش انجام:این روش را می توان به سه طریق با تارهای صد در صد طبیعی مو انجام داد.

- به صورت زیر پوست

- روی پوست

- لا به لای موها


تراکم بسیار بالا، خط رویش بسیار بسیار طبیعی، استحمام روزانه و شانه زدن به تمام جهات، انجام انواع مدلهای دلخواه ، استفاده از سشوار، اتوی مو، واکس، ژل،و... بوده و کاملا بدون عوارض و مراجعه بعدی است.این اطمینان را به شما میدهیم که این روش(HRT)بهترین و به روز ترین روش در امر ترمیم مو در جهان می باشد.