کاشت مو سلول های بنیادی

طاسی مدل مردانه یا همان طاسی ارثی رایجترین نوع ریزش موی مردان است. برطبق امار 50 درصد از مردان در سراسر دنیا با مشکل ریزش موی ارثی روبرو هستند.

علت ریزش مو چیست؟

یک دلیل ریزش موی مدل مردانه ژنتیک یا داشتن سابقه خانوادگی است. تحقیقات نشان داده، طاسی مدل مردانه مرتبط با هورمونهای جنسی مردانه (آندروژن) است. گاهی اوقات این ریزش مو به دلیل یکسری بیماری ها مثل سرطان، تیروئید و استروئیدهای اناتولیک است. پزشکان طاسی ارثی ر از روی مدل ریزش مو شناسایی می کنند همچنین یک سابقه پزشکی از فرد مورد نظر می گیرند.
شرایط بهداشتی می تواند علت طاسی باشد وقتی خارش، قرمزی و درد در فرق سر باعث شکتگی و دوشاخه شدن موها می شود. پیوبسی پوست و ازمایشات خون برای شناسایی اختلالاتی که مسئول ریزش مو است نیز انجام می شود. طاسی ارثی در هر سنی می تواند شروع شود اما معمولا در مردان میانسال رخ می دهد و با افزایش سن احتمل وقوع ریزش م افزایش می یابد.

علائم ریزش مو چیست؟

اگر ریزش موی شما در جلوی سر شروع شود ممکن است ریزش موی ارثی باشد و ریزش ادامه پیدا می کند تا به شکل M شود. اگر مسائل بهداشتی علت ریزش مو نباشد درمان پزشکی الزامی نیست. مردانی که ریزش موی محدودی دارند می توانند با تغییر سبک مدل مو انرا پوشش دهند.

ماینوکسیدیل از روشهای درمانی رایج است که در فرق سر استفاده می شود و باعث کند شدن ریزش مو و گاهی م.اقع نیز رشد موهای جدید را به دنبال دارد. مصرف ماینوکسیدیل 4 ماه تا 1 سال طول می کشد تا نتیجه مشهودی بده و بعد از قطع مصرف ریزش مو مجدد شروع می شود. 

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک درمان گسترده  رایح برای ریزش مو است. کاشت مو درواقع جدا کردن مو از نواحی از فرق سر است که دارای موهایی با رشد طبیعی است و کاشت انها در نواحی که موها نازک دارد و یا دچار  ریزش شده است. گاهی چندین روش اغلب ضروری است. مزیت اصلی کاشت مو این است که طبیعی تر بنظر می رسد و دائمی است.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

همانطور که میدانید سلول های بنیادی سلول های مادر می باشند که توانایی تکثیر و همچنین تبدیل را دارا می باشند به نوعی دیگر می توان گفت که سلول های بنیادی یا سلول های مادر قابلیت این را دارند که به هر سلولی و به هر شکلی تبدیل شوند 
یکی از مهمترین ویژگی های سلول های بنیادی خودسازی و ترمیم می باشد و از جمله این سلول ها می توان به  سلول های بنیادی در خون، سلول های بنیادی در قلب، سلول های بنیادی در غزروف و ... اشاه کرد

بهترین روش کاشت مو  SUT

بعد از سال ها محققان و دانشمندان روش جدیدی از کاشت مو را معرفی کردند که تحت عنوان کاشت مو به روش SUT  بود تفاوت میان این روش با روش قبلی در این است که در این روش موها در زمان برداشت بصورت تار به تار برداشته می شود و هیچگونه آسیبی به ناحیه گالا وارد نمی شود اما این روش هم برای خود ایرادات و نقطه ضعف هایی دارد بعنوان مثال یکی از بزرگترین اشتباهات این روش استفاده از هلدر های دستی می باشد که در زمان برداشت فولیکول های مو به فولیکول های همسایه آسیب می رساند و باعث میشود که آنها از بین می رود دومین عیب و ایراد این روش خونریزی بیش از حد آن می باشد که در حین کاشت مو مخصوصا در زمان برداشت بش از حد ممکن خون از بیمار رفته و باعث مشکلات خاص خود می شود 
بهترین و جدیدترین روش کاشت مو که به جامعه پزشکی معرفی شده کاشت مو به روش SUT می باشد که تحولی عظیمی را در حوزه کاشت مو بنا کرده یکی از قدرت های این روش استفاده از دستگاه اتوماتیک است که تمام مراحا برداشت ، نگهداری و کاشت همگی طبق پروسه خاص و متفاوتی انجام میشود از دیگر مزیت های این روش کاشت مو تا 14000 تار مو  در یک جلسه است که به نوبه خود یک رکورد محسوب می شود.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا از طریق تلگرام و واتساپ با شماره 09122115442 ارتباط برقرار کنید