نکاتی مهم درباره کاشت مژه

 مژه ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی صورت هر فردی می گذارند  و وظیفه محافظت از چشم ها را بر عهده دارند که زیبایی خاصی را  نیز به چشم ها میبخشند .
متاستفانه برخی از افراد از کم پشتی مژه و یا نبود مژه  رنج میبرند که عوامل بسیار زیادی بر این اتفاق دخیل خواهد بود ، از بیماری های خاص تا اتفاق های خاص مانند جراحات یا تصادفات .
افراد زیادی  یا به علت تروما و یا از طریق بیماری های خاص مژگان خود را از دست میدهند و به فکر راه درمان برای آن می باشند .

 کاشت مژه 

 افرادی که به علت عوامل مختلف مانند جراحات ، اسکار ، سوختگی ، بیمای های خاص ، استفاده مکرر از مژه های مصنوعی ، تیروئید ، درمان های خاص مانند شیمی درمانی ، بیماری کندن مو به صورت عمدی  و . . . مژه های خود را از دست میدهند دچار ضعف در ظاهر و ضعف در اعتماد به نفس و روحیه میشوند که این عامل میتواند از روابط اجتمای افراد کسر کرده و وسواس های فکری را برای آن ها  به وجود آورد .
در این صورت  راه حلی برای این مشکل وجود دارد  که میتواند رشد طبیعی مژه ها را به همراه داشته باشد .
کاشت مژه  و کاشت ابروی طبیعی روشی است که برای افراد دارای شرایط بالا مناسب بوده و میتواند اعتماد دوباره را برای آن ها به همراه داشته باشد .

مواردی در خصوص اقدام کاشت مژه 

 برای کاشت مژه عزیزان احتیاج به  ناحیه ایی برای برداشت موهای  مستحکم دارند تا بتوانند فولیکول های قوی را برداشت نمایند ،  محل مژه ها نیز باید آماده پذیرش  کاشت فولیکول ها باشند ،  یعنی توان کافی برای کاشت را داشته باشند ، فولیکول ها را پس نزنند و جراحات فعال و یا بیماری های فعال وجود نداشته باشد ، چرا که در این صورت فولیکول های کاشته شده نیز  غیر قابل رشد کردن خواهند شد .

 بنابراین توصیه میشود اگر ریزش مژه بر اثر بیماری بوده است بیماری غیر فعال گردد و سپس برای کاشت مژه اقدام شود .
 نکته ی دیگری که وجود دارد ، کاشت مژه یک درمان  حساس می باشد چرا که  در ناحیه ایی نزدیک به چشم قرار داشته و حساسیت بالایی را می طلبد در این صورت مشورت با متخصص چشم کاملا ضروری می باشد تا با بررسی شرایط اجازه استفاده از این روش را بدهد و در صورت وجود مشکل بر چشم  آن را برطرف سازد .

شرایط  کاشت مژه 

 با بررسی های لازم در خصوص عدم وجود بیماری های چشمی و یا عدم تداخل با بیماری های جسمی مانند مشکلات قلبی و یا دیابت ، افراد آماده  اجرا  برای  کاشت مژه خواهند شد .
ابتدا متخصص کاشت ، به معاینه کامل شرایط فرد میپردازد ، تا مشاهده نماید فرد ریزش کامل و یا پراکنده دارد ، و سپس به بررسی  کاندید صحیح برداشت مو میپردازد .

 معمولا برای کاشت مژه از تار موهای ظریف تر استفاده می نمایند بنابراین موهای پشت گوش ، موهای بالای سر و خلف گردن  برای این درمان مناسب تر خواهند بود  تا ظاهر طبیعی را برای افراد به همراه داشته باشد .
عمل کاشت مژه 
 در روز اجرا ابتدا متخصص به بی حسی موضعی در محل منتخب شده ی برداشت مو  اقدام می نماید تا  موهای فرد را بدون احساس درد برداشت نماید .

 سپس به جداسازی فولیکول ها می پردازند ، قدم بعدی کاشت فولیکول ها بر  پلک  نواحی مژه می باشد  برای اینکار  نیز بی حسی موضعی ضروری می باشد  سپس با دستگاهی نگهدارنده پلک را برای عدم  پلک زدن غیر ارادی نگه میدارند و با مراقبت کافی از چشم ها فولیکول ها را بر قسمت رویش مژه ها بدون آسیب به فولیکول های مجاور می کارند .

 اجرای کاشت مژه درمانی حساس بوده که دقتی بسیار بالا را برای عدم آسیب به چشم ها و فولیکول های مجاور و داشتن نتیجه ایی عالی می طلبد در این خصوص  تنها تعداد کمی از کلینیک ها میتوانند موفق به انجام این درمان با نتیجه ایی عالی باشند .
 کاشت مژه تنها نیاز به یک جلسه داشته که  از طریق متخصصی حرفه ایی میتواند تعداد 60 تار مژه را بر هر پلک منتقل کرد و زیبایی منحصر به فردی را از این طریق شاهد بود  .