مزوتراپی

   

مزوتراپی یک تکنیک غیرجراحی است که در زیرپوست بیرونی و در بافت های هدف، تزریق های ریز سطحی انجام می شود و موجب تزریق مواد مورد نیاز بدن به صورت مستقیم در منطقه هدف می شود .


در واقع اصطلاح مزو از کلمه لایه میانی پوست گرفته شده است. مزوتراپی نوعی درمان است که پوست میانی را تحریک می کند و علائم ریزش را کم می کند.

مایع تزریق شده حاوی مواد معدنی، ویتامینها، اسیدهای آمینه و آنزیم ها است که می تواند با توجه به نیاز تک تک بیماران عمل می کنو با انجام آزمایشات  و معاینه آن ها توسط متخصص مشخص می گردد که فرد برای درمان مورد نظر منطقه خود به چه موادی و چه مقدار از آن مواد احتیاج دارد و با توجه به آنها مواد بر قسمت مورد نظر شخص تزریق خواهد شد ..

در کشورهای اروپایی و آمریکا استفاده از مزوتراپی برای درمان ریزش مو بسیار رایج و نتیجه بخش است. این روش درمانی بدون درد و ایمن است بخصوص وقتی در کلینیک های تخصصی و توسط پزشکان متخصص حرفه ای انجام می شود   .این روش قادر است با مقاوم سازی فولیکول مو ها و افزایش گردش خون در منطقه موجب قطع ریزش مو و یازگشتن موهای از دست رفته فرد شود بدون اینکه افراد جراحی و دردی را احساس کرده باشند  در مزوتراپی مو ، مقدار مواد لازم برای فرد از طریق سوزن یک میلی متری بر سر فرد تزریق می شود و عموما بین 8 الی 12 جلسه نیاز به تکرار جلسات دارد  و هر جلسه در 40 دقیقه به طول می انجامد 

شایان ذکر است، در حال حاضر مرکز تخصصی موی رنسانس از روش مزوتراپی در کنار 3 روش دیگر برای تقویت موی مراجعین خود استفاد ه می کند.و با ترکیب شدن این روش ها نتیجه ایی صد در صد طبیعی و کاملا تضمینی را بر جای خواهند گذاشت که نتیجه گیری آن ها بسیار سریعتر انجام میگیرد .

به گفته کارشناسان مزوتراپی یکی روش درمانی موثرتر از روش مصرق داروهایی است که برای بازسازی مو استفاده می شود. در واقع مزوتراپی ماده مورد نیاز برای تقویت مو را دقیقا در محل مورد نظر تزریق می کند بطوری که تارهای مو می تواند رشد کند و زنده بماند، همچنین مازاد دی هیدروتستسترون خنثی می شود و چرخه خون تحریک می شود.مزوتراپی مو ، با تزریق مواد معدنی  ، ویتامین ها و مواد مورد نیاز با توجه به شرایط شخص ،  موجب پرپشت شدن موها و افزایش حجم مو ها و تقویت رشد موها می شود ، و موجب جلوگیری از ریزش شدید مو ها و در نهایت رشد مجدد موهای از دست رفته فرد  می شود 
مکانیسم فرایند مزوتراپی چگونه است؟

مزوتراپی برای تحریک فیزیکی و شیمیایی استفاده می شود بصورتی که مقادیر کمی از داروهای مختلف در نواحی مخصوص تزریق می شود که التهاب را کاهش می دهد،، این روش نیمه تهاجمی از طریق تزریق زیر جلدی ، ترکیبی از مواد معدنی ، ویتامین ها ،  دارو ها ، مواد گیاهی و .... در مقادیر میکروسکپی انجام گرفته می شود   مازاد دی هیدروتسترون را خنثی می سازد و کلاژن را تحریک می کند، همچنین اندازه تارهای مو را کاهش می دهد تا ریزش مو نیز کاهش یابد و همچنین باعث رشد مو شود.مزوتراپی تنها برای استفاده در پوست سر نیست بلکه ؛ در سمت های مختلف پوست استفاده میشود و انقل دارو مواد مورد نیاز را به ان قسمت پوست می رساند و در واقع به جایی که مواد توسط فرد خورانده شوند مستقیما بر محل تزریق و نتقال داده خواهند شد . 

همانطور که گفتیم شانس نتیجه گرفتن از روش مزوتراپی 90 تا 92 درصد است و در کل مدت زمان انجام ان 10 تا 30 دقیقه است که این مد زمان به گستردگی ناحیه ای که قرار است درمان شود، بستگی دارد.

معمولا 10 جلسه برای انجام مزوتراپی و تحریک رشد موها لازم است کارشناسان پیشنهاد می دهند در 2 ماه اول، هر دوهفته یکبار مزوتراپی انجام شود و سپس تعداد جلسات را کاهش دهند به این ترتیب نتیجه کار پس از 3 ماه مشخص می شود و برای حفظ آن هر 3 ماه یکبار تکرار می شود.که تکرار آن با توجه به تشخیص و توصیه متخصص باید انجام گیرد .


برای کسب اطلاعات در خصوص روشهای تقویتی که در مرکز تخصصی موی رنسانس انجام می شود، از جمله روش مزوتراپی می توانید به سایت این مرکز به آدرس www.hrthair.com مراجعه نمایید و ضمن استفاده از مقالات ارائه شده در این خصوص نمونه عکسهای ارائه شده از انجام مزوتراپی را مشاهده نمایید. همچنین می توانید به صورت آنلاین با مشاوران ما از طریق تماس با شماره های 02188909050 و 02188909051 مشورت کنید درخصوص کاشت مو یا استفاده از روشهای تقویتی این کلینیک تصمیم گیری کنید.