مزوتراپی

مزوتراپی یک تکنیک غیرجراحی است که در زیرپوست بیرونی و در بافت های هدف، تزریق های ریز سطحی انجام می شود.

در واقع اصطلاح مزو از کلمه لایه میانی پوست گرفته شده است. مزوتراپی نوعی درمان است که پوست میانی را تحریک می کند و علائم ریزش را کم می کند.

مایع تزریق شده حاوی مواد معدنی، ویتامینها، اسیدهای آمینه و آنزیم ها است که می تواند با توجه به نیاز تک تک بیماران عمل می کند.

در کشورهای اروپایی و آمریکا استفاده از مزوتراپی برای درمان ریزش مو بسیار رایج و نتیجه بخش است. این روش درمانی بدون درد و ایمن است بخصوص وقتی در کلینیک های تخصصی و توسط پزشکان متخصص حرفه ای انجام می شود.

شایان ذکر است، در حال حاضر مرکز تخصصی موی رنسانس از روش مزوتراپی در کنار 3 روش دیگر برای تقویت موی مراجعین خود استفاد ه می کند.

به گفته کارشناسان مزوتراپی یکی روش درمانی موثرتر از روش مصرق داروهایی است که برای بازسازی مو استفاده می شود. در واقع مزوتراپی ماده مورد نیاز برای تقویت مو را دقیقا در محل مورد نظر تزریق می کند بطوری که تارهای مو می تواند رشد کند و زنده بماند، همچنین مازاد دی هیدروتستسترون خنثی می شود و چرخه خون تحریک می شود.
مکانیسم فرایند مزوتراپی چگونه است؟

مزوتراپی برای تحریک فیزیکی و شیمیایی استفاده می شود بصورتی که مقادیر کمی از داروهای مختلف در نواحی مخصوص تزریق می شود که التهاب را کاهش می دهد، مازاد دی هیدروتسترون را خنثی می سازد و کلاژن را تحریک می کند، همچنین اندازه تارهای مو را کاهش می دهد تا ریزش مو نیز کاهش یابد و همچنین باعث رشد مو شود.

همانطور که گفتیم شانس نتیجه گرفتن از روش مزوتراپی 90 تا 92 درصد است و در کل مدت زمان انجام ان 10 تا 30 دقیقه است که این مد زمان به گستردگی ناحیه ای که قرار است درمان شود، بستگی دارد.

معمولا 10 جلسه برای انجام مزوتراپی و تحریک رشد موها لازم است کارشناسان پیشنهاد می دهند در 2 ماه اول، هر دوهفته یکبار مزوتراپی انجام شود و سپس تعداد جلسات را کاهش دهند به این ترتیب نتیجه کار پس از 3 ماه مشخص می شود و برای حفظ آن هر 3 ماه یکبار تکرار می شود.


برای کسب اطلاعات در خصوص روشهای تقویتی که در مرکز تخصصی موی رنسانس انجام می شود، از جمله روش مزوتراپی می توانید به سایت این مرکز به آدرس www.hrthair.com مراجعه نمایید و ضمن استفاده از مقالات ارائه شده در این خصوص نمونه عکسهای ارائه شده از انجام مزوتراپی را مشاهده نمایید. همچنین می توانید به صورت آنلاین با مشاوران ما از طریق تماس با شماره های 02188909050 و 02188909051 مشورت کنید درخصوص کاشت مو یا استفاده از روشهای تقویتی این کلینیک تصمیم گیری کنید.