سرم تقویتی مو

سرم مو برای بازگرداندن زیبایی و درخشندگی به موهایی که در اثر آلودگی هوا،كثیفی، نور خورشید و دیگر عوامل محیطی دچار آسیب شده اند استفاده می شود.
ماده اصلی تشکیل دهنده سرم مو روغن سیلیكون می باشد. سرم مو حاوی هیچ گونه ماده مضر شیمیایی نیست.
 سرم تقویتی مو معمولاً پس از هربار استحمام مورد استفاده  قرار می گیرد و باعث می شود  كه مو براق تر به نظر برسد و بتوان به دلخواه موها را حالت داد، البته به منظور ترمیم موهای آسیب دیده، موهای خشن و سخت نیز از سرم تقویتی مو استفاده می شود.

طریقه عملکرد سرم تقویتی مو

از موها دربرابر آسیب های محیطی و آسیب در هنگام حالت دادن مو با وسایل گرمایی محافظت می کند، این لایه محافظ باعث حفظ رطوبت مو می گردد و از ایجاد الکتریسیته ساکن خصوصاً پس از سشوار کشیدن پیشگیری می کند.
سیلیکونهای سرم مو باعث ایجاد حس نرمی و ابریشمی و براقیت در مو میگردد و بر خلاف کرمها و واکسهای موی سر چرب و چسبنده نمی باشد، باعث تسهیل در شانه کردن موهای فر می شود.

مزایای سرم تقویتی مو 

سرم مو باعث روشن شدن رنگ مو می گردد، همچنین باعث درخشندگی مو می شود.
سرم تقویتی مو باعث از بین رفتن وزخوردگی و ژولیدگی مو نیز می گردد.
سرم مو از خشكی و زبری مو جلوگیری می كند و اگر قبل از سشوار کشیدن از سرم مو استفاده گردد، از حرارت بیش از حد به مو جلوگیری می كند.
به دلیل خاصیت ضد چسبندگی سرم مو، از مو در برابر آلودگی، گرد وغبار و اشعه های مضر خورشید محافظت می نماید.

روش استفاده از سرم مو

پس از شستشو موها به وسیله شامپو مقدار کمی از سرم تقویتی مو را کف دست خود ریخته و به ارامی روی موها بمالید وبگذارید موها خشک شود.پس از استفاده از سرم مو احتیاجی به آبکشی موها نیست.
سرم های مورا بر خلاف شامپوها که باید مدتی روی کف سرتان بماند، نباید در قسمت ریشه های مو استفاده کرد زیرا باعث به هم چسبیدن موها شده و آنها را چرب نشان می دهد.
استفاده از سرم مو روی موهای خشک کار درستی نیست و باید روی موهای مرطوب استفاده شود، زیرا این کار باعث نازک تر وچرب دیده شدن موها می شود.
در ساخت سرم های مو از الکل استفاده نشده و برای برطرف کردن وز موها بسیار مناسب هستند.

تهیه سرم مو طبیعی

تهیه سرم مو با کره

4 قاشق غذاخوری کره را با ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل، داخل ظرفی بریزید سپس مدت ۱۰ دقیقه آن را حرارت دهید و هم بزنید تا کاملا ذوب شود. ۵ قطره اسانس رزماری، ترنج یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید. ۲ قطره روغن دارچین را به مواد اضافه کنید و آن را ۳۰ ثانیه به هم بزنید. پس از آن که مخلوط آماده شد، آن را داخل ظرف در بسته بریزید و در یخچال قرار دهید تا تازه بماند. این مواد را هر چند وقت یک بار، روی سر خود بمالید.

تهیه سرم مو با عسل

برای بر طرف کردن خشکی موهایتان مقداری عسل را با نرم کننده مو مخلوط کنید و از آن در حمام استفاده کنید میتواند این مخلوط را به وسیله شانه به همه موهای خود برسانید.