ساختار مو

مو ساختار پیچیده ای دارد به همین دلیل است که مکانیسم اصلی ریزش مو تا مدت های طولانی بصورت یک راز باقی مانده بود اما دانش، ابزاری است قوی برای کشف حقایق در نتیجه متخصصان شروع به شناسایی ساختار مو کردند تا علت سفیدی مو، ریزش مو، ضعیف شدن مو و هرگونه تغییری را در ساختار مو شناسایی کنند.

بر اساس تحقیقات متخصصان بدنه مو دارای 3 لایه بیرونی، میانی و درونی است که لایه درونی یک ساختار 6 گوشه ای شبیه کندوی عسل دارد و ماده ای مخصوص درون آن قرار دارد. لایه میانی به مو انعطاف پذیری و حالت کششی می دهد و حاوی رنگدانه های مو است. لایه بیرونی نیز از 6 تا 11 لایه ساخته شده است. بطور کلی این ساختار مو در همه انواع مو ها یکسان و مشابه است.

سوال این است که چه می شود که این مو با این ساختار پیچیده می ریزد؟

به گفته متخصصان دلایل زیادی باعث ریزش مو می شود از جمله استرس، نرسیدن مواد مغذی به مو، جراحی و غیره.  ازآنجایی که از دست دادن مو تاثیر زیادی بر چهره فرد می گذارد بنابراین فرد به محض مشاهده تغییر در حجم و ظاهر موی خود به دنبال درمان آن می رود.

امروزه از روشهای درمانی بسیاری برای بهبود شرایط مو استفاده می شود اما به گفته متخصصان یکی از بهترین روشهای کاشت مو است چون به صورت دائمی و مادام العمر است نسبت به روشهای مصنوعی که دائما باید ادامه داده شود، از لحاظ هزینه به صرفه تر است.

با گذشت زمان کم کم روشهای کاشت مو نیز پیشرفت کرده است و برخی از جدیدترین آنها مثل روش FUE, و SUT الان در دنیا استفاده می شود و طرفداران بسیاری دارد.

جالب است بدانید در ایرن نیز مرکز تخصصی موی رنسانس به صورت انحصاری از این 2 روش برای کاشت  ریش، و ابرو استفاده می کند و با توجه به مزایایی که این دو روش دارد مثل بدون درد و خونریزی بودن این روشها، سرعت بالای بهبود بیمار، انجام آن در یک جلسه و ... ، متقاضیان بسیاری دارد.تکنینک کاشت موی SUT در مرکز تخصصی موی رنسانس:


در تكنیك كاشت موی SUT ، ابتدا واحدهای فولیکولی مورد نظر از محل دهنده برداشته می شود وطی یک فرایند ویژه فریز می شود تا تخریب گرفتهای موجود در واحدهای فولیکولی به م برسد و سپس توسط  تیم مجرب پزشکی مرکز تخصصی موی رنسانس  با ابزارهایی ظریف در محل مورد نظر کاشت می شود.

لازم به ذکر است که  در حال حاضر تكنیك SUT موفق ترین روش کاشت مو در دنیا است. همچنین با تكنیك SUT شخص، تجربه ای كاملاً بدون درد و خستگی را سپری می کند. جالب است بدانید اندازه تراكم مورد نیاز به کمک نرم افزارهای مخصوص به بیمار نشان داده می شود و ظاهر موی فرد بسیار طبیعی جلوه می کند.

  شما عزیزان میتوانید با مراجعه به سایت این مرکز به آدرس www.hrthair.com در قسمت گالری، عكس های قبل و بعد بیماران این مركز را دیده و تفاوت این روش را با دیگر روش های رایج و سنتی مقایسه کنید.