ریزش مو و درمان های معجزه آسا

ریزش مو و درمان های معجزه آسا

جورج سانتایانای فیلسوف می گوید : "شک و تردید به علت پاکی عقل است ."

تردید بجا شما را از بلعیده شدن توسط یک ادعای تایید نشده حفظ می کند .

پیشرفت تکنیک های جراحی و جراحی میکرو در پنجاه سال اخیر درمان ریزش مو از طریق جراحی را برای میلیون ها آمریکایی ممکن کرده است. پیشرفت در فهم بیوشیمی و فیزیولوژی رشد و ریزش مو، درمان ریزش مو را برای اولین بار در تاریخ به یک واقعیت مستند علمی تبدیل کرده است. تاثیر درمان های جراحی و مورد تایید FDA در آزمایشات بالینی ثابت شده است. اثبات علمی موفقیت ترمیم موی دارویی و جراحی یکی از پدیده های دهه های اخیر است. ادعاهای غیر مستند درباره ی "درمان های معجزه آسا" برای ریزش مو مدت زیادی وجود داشت حداقل از زمان فروشندگان دارو در قرن نوزدهم .

چطور می توانید ادعای غیر مستند "درمان های معجزه آسا" برای ریزش مو را از حقایق مستند علمی درباره ی ترمیم مو جدا کنید؟ امیدواریم توضیحاتی که در ادامه ارائه می شود به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد بازسازی ریزش مو کمک کند .

یکی از زمینه های رو به رشد "درمان معجزه آسا" بازسازی مو است که در نشریات، تلویزیون و اینترنت تبلیغ می شود .

چطور می توانید بفهمید که این محصولات تاثیری را که ادعا می کنند دارند یا خیر؟

یک روش قبول این ادعا به قیمت خرید شان و امتحان کردن آن هاست .

راه دیگر رسیدن به این ادعا ها با یک تردید بجا و قبول برخی از "ادعاهای آزمایشات" برای تعیین کردن اینکه آیا یک محصول همان چیزی را که فروشنده وعده می دهد ارائه می کند :

آیا این وعده ها از کلماتی مانند "معجزه"، "شگفت انگیز"، "موثر"، "موفقیت علمی"، "توسعه یافته توسط پزشکان" استفاده می کنند؟

این ها داروی بی اثر کلاسیک هستند و شما باید به آن ها شک کنید. هر ادعایی از یک محصول که از شما درخواست صد در صد اعتماد و باور را می کند باید مورد تردید واقع شود .

چه مدارکی برای اثبات اثربخشی یک محصول باید ارائه شود؟

اگر تنها "مدرک" یک حکایت است برای مثال یک رضایت نامه " من از محصول X استفاده کردم و در طی سی روز سری پر از مو به دست آوردم" مشکوک شوید. چنین رضایت نامه هایی مدرک معتبر علمی از اثربخشی یک محصول نیستند. چیزی که شما می خواهید ببینید مدارک مستندی هستند از آزمایش محصول در آزمایشات بالینی و تاییدیه ی وزارت غذا و داروی ایالت متحده (FDA) برای استفاده ای که روی بسته بندی محصول اشاره شده است .