درمان ریزش مو ارثی

ریزش مو  یک مشکل عذاب آور برای افراد است که توانسته است 50 درصد مراجعین مشکلات پوست و مو را به خود اختصاص دهد ، فراز و نشیب زیادی نسبت به ریزش مو شدید وجود دارد و در هر فردی به علت خاصی  شروع میشود و متفاوت عمل کرده و مقدار مختلف ریزش را نمایان میکند .

یکی از ریزش های مرسوم در بین افراد ریزش موی  ارثی می باشد که یک عامل شایع خصوصا در مردان خواهد بود .
ریزش موهای ارثی به علت فعالیت ژن غالب به وجود می آید که زمان فعالیت آن در هر فردی متفاوت می باشد  و معمولا از سن 18 تا 30 سالگی متغیر خواهد بود .

در این صورت افراد درگیر ریزش مو باید به متخصص در این زمینه مراجع نمایند و کلینیک های معتبر پوست  و مو و زیبایی را برای درمان های خود برگزینند تا مشکلات آن ها به صورت  قابل مشاهده ایی حل گردد .

درمان ریزش موهای ارثی

شخص متقاضی برای شروع درمان مورد معاینه توسط دکتر کاشت مو قرار میگیرد و متخصص با بررسی شرایطی همچون  علت ریزش ، مقدار ریزش و وضعیت موها درمان متناسب با شرایط فرد را به او پیشنهاد میدهد .
 در کلینیک های معتبر  دستگاها و روش های مخصوص برای تشخیص کمی و کیفی ریش موها وجود دارد که مشخص میکند مقدار ریزش افراد چقدر است و از طریق پاتوبیولوژی  درصد موهای در حال رشد و درصد موهای در فاز ریزش مشخص میشود و به راحتی میتوان با کشیدن موها  از وضعیت آن ها مطلع شد  با بررسی این شرایط و نتایج به دست آمده متخصص به معاینه وضعیت خود شخص میپردازد تا طبق شرایط ریزش مو و همچنین شرایط بدنی آن بهترین درمان را به او پیشنهاد میدهد .
از روش های درمانی مناسب و تاثیر گذار دنیای امروز که بتواند بدون تهاجم و عوارض به رشد موها کمک کند میتوان به روش های معتبر مزوتراپی مو ، کربوکسی تراپی مو و ویتامین درمانی  prpاشاره کرد که در ادامه به توضیحات بیشتری در این رابطه می پردازیم .

روش های درمان ریزش مو 

مزوتراپی

مزوتراپی مو یکی از روش های درمانی مفید و سریع برای درمان ریزش موی خانم ها و آقایان می باشد .
روش تاثیر گذاری این روش به علت دخالت آن بر عوامل رشد ، پروتئین ها ، ویتامین ها می باشد که آن ها را برای موهای سر افراد تنظیم می نماید و به عنوان یک روش سریع برای رفع ریزش موهای ارثی شناخته شده است و اینکار را توسط غلبه بر تاثیرات منفی هورمون هایی مانند هیدرو تستوسترون و تعادل هورمونی  ایفا میکند .

از عوامل  شگفتی این روش میتوان به بدون تهاجم بودن آن ، بدون نیاز به جراحی و خونریزی ، بدون درد ، بدون نیاز به بانک مو . . . اشاره کرد و از تاثیرات عالی آن لذت برد .

 روش درمان مزتراپی 

همانطور که متوجه شدید مزوتراپی وظیفه انتقال پروتئین ، ویتامین ، عناصر غذایی مفید و مورد نیاز فرد را بر سر او تزریق می نماید .
این روش بدون درد از طریق تزریق سوزن بسیار ریز و مخصوص مزو در پوست سر فرد با فاصله یک میلی متری انجام خواهد گرفت و برای انجام این روش درمانی تنها نیاز به 40 دقیقه زمان می باشد .
با استفاده از این روش دارو ها و مواد مورد نیاز فرد که طبق آزمایشات و بررسی های انجام گرفته تسط متخصص روشن شده است بدون واسطه مستقیم بر سر شخص منتقل میگردد تا تاثیر پذیری مستقیم و سریعتری را به همراه داشته باشد و به همین دلیل تاثیر گذاری عالی را در رفع ریزش موها ایفا می نماید  .
لازم به ذکر است مواد  قابل تزریق و مقدار تزریق آن ها نیز طبق شرایط فرد و  تجویز متخصص صورت خواهد گرفت .

عوارض مزوتراپی 

 مزوتراپی روشی غیر تهاجمی بوده که موادی همچون ویتامین های لازم ، پروتئین و ویتامین ها و عناصر طبیعی لازم برای رشد موها را به سر تزریق میکند که قطعا هیچگونه واکنش آلرژیکی برای شخص به همراه نداشته و مفید برای او واقع میگردد  در این روش حتی حس درد نیز بسیار اندک بوده و نمیتوان عوارضی برای آن در نظر گرفت .

کربوکسی تراپی 

کربوکسی تراپی مو یک روش امن و مطمئن برای درمان ریزش موهای ارثی می باشد که بدون عوارض توانسته است  تاثیرات عالی را برای افراد داشته باشد .
 این روش از طریق دی اکسید کربن تاثیرات خود را برجای میگذارد و به علت وجود دی اکسید کربن در بدن روشی بدون تهاجم شناخته شده است و از طریق کربوکسی تراپی تنها مقدار مورد نیاز دی اکسی کربن  بدن فرد بر او تزریق خواهد شد   .

 کربوکسی تراپی نیز دستگاه مخصوصی را برای درمان دارد که به شکل پمپ تزریق می باشد به طوری که دستگاه بر کپسول دی اکسید کربن متصل شده و سپس سوزن مخصوص و بسیار ریز کربوکسی تراپی به آن  وصل میشود و مقدار گاز مشخص شده  بر نقطه مشخص شده تزریق میگردد لازم به ذکر است که این روش بدون هیچگونه حس درد عمل خواهد کرد .

 نتایج کربوکسی تراپی مو 

کربوکسی تراپی مو و یا سر  میتواند پس از گذشت سه ماه از  تزریق توسط کربوکسی تراپی ریزش را متوقف سازد و فرد دیگر ریزش مجددی را احساس ننماید پس از این مدت تا مدت 3 الی 6 ماه رویش مجدد موها در نقاط ریزش ظاهر میگردد .
این درمان به علت عدم گردش خون صحیح و کافی در موهای افراد استفاده میشود تا با انتقال گاز کربن دی  اکسید سبب تحریک و گردش خون شده و  فولیکول ها با تحریک شدن رشد مورا آغاز نمایند .

PRP

 برای درمان از طریق پی آر پی مو ، ابتدا  از فرد مقدار تعیین شده ایی خون گرفته میشود ، سپس پلاسمای شخص مورد تغییر قرار گرفته و مقدار متناسبی از پلاسمای غنی شده شخص به وجود می آید که آن را بر نقاط مشخص شده ایی در سر تزریق می نمایند که نیازمند دو الی سه جلسه درمان بوده و زمانی یک ساعته را نیازمند می باشد .
این روش طبیعی بوده و از فاکتور های رشد و سلول های بنیادی بدن برای رفع ریزش مو و رشد مجدد آن ها استفاده میشود . پی آرپی تراپی پلاسمای خون است که با دو تا سه برابر پلاکت‌های بیش از حد معمول غنی شده است و در این سال ها بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته شده است .

 روش درمانی prp

پی آرپی تراپی به این صورت است که  خون گرفته شده در دستگاه مخصوص قرار میگیرد تا خون و پلاکت از هم جدا گردند و سپس پلاکت ها که پلاسمای زیادی دارند بر سر تزریق خواهند شد که این تزریق با بی حسی موضعی به منظور درد نکشیدن افراد انجام میگردد  و ریزش افراد متوقف شده و میتوانیم شاهد رشد مجدد موهای سر آن ها باشیم .
بنابراین افراد میتوانند به مراجعه به کلینیک تخصصی رنسانس و معاینه نزد متخصص ، دریابند که چه درمانی برای شرایط ریزش موهای ارثی آن ها بهتر بوده و یکی از این درمان ها را برای رفع مشکل خود انتخاب نمایند .

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تکمیلی با شماره های 02188909050 و 02122088210 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق تلگرام و واتساپ با شماره 09122115442 در ارتباط باشید تا مشاورین ما یتوانند شما را راهنمایی کنند