دارو درمان ریزش مو


ریزش مو یکی از موارد بسیار نادر در افراد میباشد که راهکار های درمانی زیادی برای جلوگیری از این عامل وجود دارد .در بیشتر موارد پزشک با توجه به معاینات و آزمایشاتی که بر روی فرد انجام میدهد تشخیص به تجویز انواع دارو درمان ریزش مو مختلف برای رفع و کاهش علایم میدهد. دارو درمان ریزش مو معمولا بر اساس نوع و الگوی ریزش تعیین میشود.

دارو های جلوگیری و رفع ریزش مو

ماینوکسیدیل:این دارو جز بهترین دارو درمان ریزش مو است که به دو صورت و معمولا برای دو مشکل گوناگون تولید شده، ماینوکسیدیل هم برای درمان فشار خون میباشد و هم یک روش برای کنترل و مقابله با ریزش مو، اما قطعا درمان قطعی و دائمی ریزش مو نیست. ماینوکسیدیل خوراکی برای درمان فشار خون بالا استفاده می‌شود و ماینوکسیدیل موضعی بیشترین کاربرد در دارو درمان ریزش مو و  خالی شدن سر دارد.دارو ریزش مو و محلول ماینوکسیدیل را باید دوبار در روز روی پوست سر مالش داد و این کار باعث توقف ریزش مو وحتی در تعدادی از موردها باعث رویش مجدد موها می شود.
فیناستراید: به تقویت و رشد مجدد موهای ضعیف شده کمک می‌کند و جلوی ریزش بیشتر موها را می‌گیرد .مصرف این دارو با مقدار جزئی با 1 میلی گرم در روز سبب اثر گذاری مثبت در روند ریزش مو خواهد شد اما توصیه می کنیم که قبل از استفاده از داروی فیناستراید یا پروپشیا حتما به عوارض جانبی آن که باعث مشکلات جنسی در آقایان میشود و به نحوه مصرفی باید توجه کنید. 

قرص اکوفان: عملی ترین راه برای جلوگیری از ریزش در موها دارو ریزش اکوفان بوده و در آن ترکیبات مرتبط می باشد. همچنین این قرص باعث جذب بهتر آهن و باقی ماندن آن در بدن خواهد شد و از دفع آهن جلوگیری میکند ، به همین دلیل است که این روشی موثر برای جلوگیری از ریزش موهای زنانه در اثر فقر آهن می باشد.
کرم دیترانول:شبیه سازی شده به سلول های بنیادی میباشد و قبل از مصرف منطقه سر حتما باید شستشوی زیاد شود و در برخی موارد در دراز مدت به طور قابل توجهی موثر و معلوم می شود.
همچنین می تواند باعث خارش و پوسته پوسته شدن سطح پوست شود به این دلایل این دارو ریزش مو دیترانول به طور گسترده و زیادی استفاده نمی شود.

روشهای درمانی تقویتی برای جلوگیری از ریزش مو بسیار زیاد میباشد اما از بهترین این متد که بیشترین کیفیت جوابدهی با بالاترین سرعت را داشته باشد میتوان به پکیج تقویتی انحصاری کلینیک رنسانس اشاره کرد، این پکیج شامل مواردی همچون لیزر درمانی یا همان لیزر سرد کم‌توان است که برای درمان ظاهر نازک مو، تقویت مو و همچنین موهای آسیب‌دیده استفاده می‌شود و با تابش انرژی مستقیم  به پوست سر باعث افزایش گردش جریان خون و تحریک رشد مو ها می‌شود. پی آر پی از دیگر روش های موثر این پکیج بوده که در اصل همان پلاسمای غنی شده از پلاکت است و برای تهیه پلاکت غنی شده مقداری خون از فرد گرفته و سانتریفیوژ شده در نهایت تزریق و موجب افزایش فعالیت سلولی و تکثیر آن ها می شود. روش دیگر مزوتراپی نام دارد . 

در کلینیک رنسانس علاوه بر خدمات کاشت مو

متدهای تقویتی مو و دارو درمان ریزش مو، کامل ترین پکیج 2017 دنیا و در زمینه درمانی به روش های تقویتی prp ، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزر تراپی متناسب با جنس و نوع موهای فرد توسط متخصصین این امرجهت مشاوره تجویز میشود . همچنین برای استفاده از  مشاوره رایگان این مرکز می توانید با شماره تلفن های 02188909050 و 02122088210 تماس بگیرید و یا عکس خود را از طریق تلگرام و یا واتساپ به شماره 09122115442 ارسال کنید تا مشاورین رنسانس به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.