تقویت ساقه مو با مصرف مواد حاوی ویتامین "ای"


یکی از راههای تقویت ساقه مو مصرف ویتامین E می باشد. به طور کلی مردم ایران دارای کمبود ویتامین می باشند که یکی از آن ها ویتامین E است در ادامه می خواهیم توضیحاتی در مورد تقویت ساقه مو با مصرف مواد حاوی ویتامین "ای"  به شما عزیزان توضیح دهیم

تقویت ساقه مو با مصرف مواد حاوی ویتامین "ای"

با توجه به اینکه مصرف ویتامین E موجب بهبود رشد مو می‌شود، این ویتامین با کمک به رشد و توسعه مویرگ‌ها و عروق خونی می‌تواند به رشد موها کمک کرده و  سبب افزایش جریان خون رسانی به ریشه موهای سر شده و باعث تسریع روند رشد موها شود.
مصرف مقادیر بیشتر ویتامین E در رژیم غذایی از موخوره و چند شاخه شدن انتهای موها پیشگیری کرده و در بهبود تخریب موها که به علت استفاده بیش از حد از سشوار یا مواد حالت دهنده مو می باشد
مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین E بر مصرف مکمل‌ها ارجحیت دارد، زیرا مصرف این ویتامین می‌تواند برای موهای خشک و آسیب دیده مفید باشد و مصرف مقادیر کمی ویتامین E در روز موهای خشک را بهبود بخشیده و ساقه موها را تقویت می کند.
 توجه داشته باشید همواره راه بهتر آن است که مقادیر ویتامین E در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود، ولی در افرادی که مو و پوست سرشان بسیار خشک است استعمال خارجی روغن حاوی این ویتامین نیز مفید می باشد.

ماسک ویتامین E

برای تهیه یک ماسک درمانی جهت استعمال خارجی می توانید چند عدد کپسول ویتامین E را با سوزن بشکافید و آنها را به موی خود بمالید و انتهای موهایتان را نیز به آن آغشته کیند و آن را برای مدت یک ساعت و یا بیشتر روی سرتان نگه دارید و سپس موهایتان را بشویید. البته راهکار اساسی برای برطرف کردن مشکل آن است که دریافت ویتامین E را از طریق رژیم غذایی افزایش دهید.
 منابع غذایی ویتامین E به طور طبیعی در روغن‌های گیاهی و سبزیجات برگ سبز تیره، جگر و تخم مرغ و مغزها یافت می‌شود. روغن‌های گیاهی مانند سویا، ذرت، گلرنگ، آفتابگردان و جوانه گندم از منابع خوب ویتامین "ای" به شمار می آیند.

شایان ذکر است میزان دوز مصرف مجاز روزانه ویتامین E در حدود 400 واحد است و مصرف دوز بیشتر از1000 واحد سمی است، دوز بالای 1000 واحد در روز در صورتی که مکرر مصرف شوند می‌تواند بالعکس موجب کاهش موها شود. البته پس از توقف مصرف دوز بالا، رشد موها به حالت طبیعی بازمی گردد.

بهترین راهکار برای تقویت مو چیست؟

در حال حاضر بهترین راهکار برای تقویت موها و همچنین جلوگیری از ریزش موها استفاده از پکیج PRP ، مزوتراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی می باشد که به شکل انحصاری در مرکز تخصصی موی رنسانس انجام می شود شما عزیزان می توانید جهت مشاوره تکمیلی با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا از طریق فرم زیر ثبت نام فرمایید. شایان ذکر است در صورتی که امکان حضور در مرکز را ندارید می توانید عکس اطراف موهای خود را از طریق تلگرام و واتساپ به شماره 09122115442 ارسال فرمایید