ترمیم مو برای بیماران لیکن پلان

ریزش مو بین 50 تا 150 تار مو به صورت روزانه یک امر کاملا طبیعی می باشد، گاهی این ریزش از حد طبیعی خود می گذرد و باعث استرس و نگرانی فرد می شود. بهترین راه حل برای کسانی که موهای خود را از دست می دهند مراجعه به پزشک و کسب اطلاعات از طریق مشاوره می باشد.

بیماری لیکن پلان

ریزش مو در اثرعوامل گوناگونی ایجاد میشود و پزشک با توجه به نوع و میزان ریزش مو، راه درمان را توصیه می کند. در بعضی از موارد،  بیماری لینکن پلان از طریق آزمایش ساده قابل تشخیص نمی باشد و جز خارش و احساس درد در سطح سرعلامت خاصی ندارد و تنها با استرس زیاد خود فرد این بیماری تشدید می شود.
پزشک فقط از طریق نمونه برداری از پوست سطح سر، می تواند بیماری لینکن پلان را تشخیص دهد، لیکن پلان در اصل یکی از علل شایع ریزش موی افراد، در سنین مختلف می باشد. 
مصرف داروی بیماران قلبی، موارد ارثی، آلودگی هوا، مصرف دخانیات، داشتن استرس و اختلالات عصبی از علل ایجاد کننده بیماری لیکن پلان است. 

درمان لیکن پلان

مواردی که ریزش مو با درمان‌های معمولی و به وسیله پزشک متخصص انجام می شود، اگر در طی مدت 2 ماه برطرف نشود، باید بیوپسی پوست سر و آزمایش انجام شود زیرا پس از 60 روز، ریشه مو تخریب شده و رویش موها مجدد به حالت عادی برنمی‌گردد.
از آنجا که افراد مبتلا به بیماری لیکن پلان نوعی ریزش مو دایمی همراه با اسکار دارند وعلت اصلی زمینه بیماری آنهاست، برای درمان روش های کاشت مو را نمی توانند انجام دهند بهترین نوع درمان برای این افراد روش ترمیم مو برای بیماران لیکن پلان می باشد که در ادامه راجع به آن توضیح خواهیم داد.

ترمیم مو برای بیماران لیکن پلان

ترمیم مو  به روشی می گویند که طی آن موهای جدید و طبیعی جایگزین موهای ریزش شده و یا کم پشت می شود.
ترمیم مو برای بیماران لیکن پلان مناسب ترین متد برای افرادی می باشد که تمایلی برای کاشت مو به دلیل مواردی همانند: دوران نقاهت، هزینه، عوارض و ... ندارند، یا شرایط انجام آن در اثر موارد ارثی و بیماری هایی همچون: آلوپیسی، سوختگی، لیکن پلان و تحت پرتو درمانی اند، میسر نیست و نمی توانند انجام بدهند.

ترمیم مو به روش HRT

در ترمیم مو به روش HRT ، موها به صورت همزاد روی شبکه نامرئی و شبیه سازی شده به پوست سر به صورت تار به تار توسط کراتین گیاهی که کاملا بهداشتی، ضد حساسیت است، فیکس می شوند.
ظرافت شبکه و جنس موها به طوری صورت گرفته که غیر قابل تشخیص با موی سر خود فرد است و اطرافیان متوجه ترمیم مو شخص نخواهند شد.
ترمیم مو نیازی به بانک مو و تراکم مو فرد ندارد، تنها با تفاوت اینکه موها غیر قابل رشد می باشد.
ترمیم مو به روش  HRT دوران نقاهت و مراقبت ندارد و بعد از انجام آن فرد میتواند به فعالیت های روزانه خود از قبیل: ورزشی، تحرکی و استحمام ... بپردازد.
تراکم موها کاملا بستگی نیاز فرد دارد، این متد دارای خط رویش و خط فرق کاملا طبیعی می باشد. 
معمولا هر 15 روز یکبار نیاز به ترمیم دارد و رسیدگی دارد که بسیار آسان است.
به طور میانگین عمر ترمیم مو را میتوان 2 الی 3 سال تخمین زد.

مرکز تخصصی موی رنسانس با داشتن 15 سال تجربه و همچنین با شماره مجوز 37414 توانسته است بالغ بر 5000 مورد ترمیم مو را در ایران انجام داده و همچنین نگاه ویژه ای را به موضوع ترمیم مو برای بیماران داشته باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال فرمایید