ترمیم مو با کراتین گیاهی

کراتین در اصل یک نوع فیبر پروتئینی بسیار قوی می باشد که در پوست، مو، ناخن و دندان ها وجود دارد،درست است که کراتین یک پروتئین سخت و قابل انعطاف می باشد اما روزانه تعداد میلیونی از سلول های کراتین تحت فشارهای عصبی، روانی، محیطی، رژیم های مختلف، افزایش سن، انجام رنگ، فر و مش مداوم دچار آسیب شده و از بین می روند. کراتین با حالت ارتجاعی و استحکامی که دارد سلامت را به مو باز می گرداند معمولا کراتین لازم جهت انجام کراتینه کردن مو از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود.  
زمانی که موهای ما آسیب دیده ،خشک و شکننده می شوند، کراتین باعث محافظت و لطافت بدنه مو می شود و یک لایه روی به مولکول های مو می دهد و مایع کورتکس داخل مو بعد از عمل کراتین تغییر نکرده و ساختار مو را از داخل عوض می کند و بعد روی مولکول های مو از بیرون قفل می شود. کراتین در نوع دیگر در صنعت به صورت مایع در آمده و جایگزینی برای کراتین های طبیعی می شود


نحوه کراتینه آرایشگاه ها 

کراتین موها در آرایشگاه از متدهای متدوال صاف کردن مو و باعث برطرف کردن وزی موها میشود در حالیکه مواد شیمیایی مضری برای انجام آن به کار می رود، همانند : فرمالدئید که یک ماده سرطان زا است و تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است. در طی عمل کراتینه مو ، محصول کراتین بر روی مو مالیده می شود و سپس توسط یک سشوار داغ جذب مو می شود. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین برای کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است.
ممکن است موها بلافاصله پس از کراتینه کردن، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد و طی 3-2 هفته پس از کراتینه، قوام و بافت مو تغییر خواهد کرد. موها خشک و شکننده می شوند ولی فرم فر یا وز مو تغییر کرده و صاف شده است و بنابراین ممکن است توقعی که شما از صاف شدن مو در نظر داشتید پس از3 الی 4 بار شستن تامین نشود.
در اصل در اغلب موارد این تصور پیش می‌آید که کراتینه به صاف کردن مو مربوط می‌شود در صورتی‌که این تصور صحیح نیست. هنگام کراتین‌کردن موها، محلولی استعمال می‌شود که کراتینه با موها ترکیب شده و آسیب‌های کوتیکول‌ مو را ترمیم می‌کند و در نتیجه کراتینه موجب براق ‌شدن و کاهش وز مو شده اما به‌طور مستقیم موجب صاف ‌شدن موها نمی‌شود. 


ترمیم مو با کراتین گیاهی 


ترمیم مو با کراتین گیاهی  ( HRT) به روشی میگویند که طی آن موهای جدید و طبیعی جایگزین موهای ریزش شده و کم پشت میشود فقط با تفاوت اینکه این موها به جای کاشت در سطح داخلی سر به صورت همزاد روی شبکه نامرئی و شبیه سازی شده به پوست سر و به صورت تار به تار بافته و یا ترمیم مو با کراتین گیاهی که کاملا بهداشتی، ضد حساسیت و کاملا استاندارد فیکس میشود. ظرافت شبکه و جنس موها به طوری صورت گرفته که غیر قابل تشخیص با موی سر خود فرد است و اطرافیان شخص متوجه نخواهند شد. در این ترمیم مو نیازی به بانک و تراکم مو فرد ندارد و وموها غیر قابل رشد میباشد .در این روش ابدا دوران نقاهت و مراقبت وجود ندارد و موهای ترمیم مو با کراتین گیاهی ثابت است و بعد از انجام ان فرد میتواند به فعالیت های روزانه خود از قبیل: ورزشی، تحرکی ،سونا و استحمام... را انجام دهد. تراکم موها کاملا بستگی به خود و نیاز فرد داردبه سایر روشهای کاشت شرایط نگهداری موها به این صورت است که در هر 15 روز یکبار معمولا نیاز به ترمیم مجدد بسیار آسان داشته وعمر مفید ان را میتوان 2 الی 3 سال تخمین زد.