بهترین مارک ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل محصولی است که برای رفع ریزش موهای آقایان کاربرد داشته و مورد استفاده قرار میگیرد.
 این دارو توانسته است بر روی 35 میلیون نفر مرد در جهت رفع ریزش مو استفاده شود و نتایج قابل توجه ایی را بر جای بگذارد ، ریزش موها با طاسی مدل مردانه عموما  درمان دارویی ندارند اما شواهد نشان میدهد که با مصرف ماینو کسیدیل میتوان ریزش را متوقف نمود و در صورت شرایط مطلوب فرد رویش مجدد موها را نیز شاهد باشیم .

 نکته ایی که وجود دارد ماینوکسیدیل دارای مارک های متفاوتی است که در عرضه فروش قرار دارد که به صورت خارجی و ایرانی وجود داشته و قابل مصرف می باشند ، سوالی که به وجود می آید این است که بهترین مارک ماینو کسیدیل چه می باشد  ؟
 در ادامه این مطلب به بررسی بهترین مارک ماینوکسیدیل و شفاف سازی راجب این محصول  میپردازیم .

ماینوکسیدیل

محلول ماینوکسیدیل در گذشته دارویی برای  درمان فشار خون تجویز و مصرف می شد ، تا اینکه افراد پس از مصرف این دارو دچار نشانه هایی از رفع ریزش مو و رشد مجدد موها شدند که همین موضوع سبب شد تا تحقیقاتی در این باره انجام گیرد ، نتایج تحقیقات انجام گرفته شده حاکی از  آن بود که ماینوکسیدیل بر روی رویش موها و قطع ریزش مو تاثیر دارد و از آن پس این دارو برای  رفع ریزش موها تجویز شد .

 بنابراین افرادیکه ریزش ارثی موها  را از نوجوانی و جوانی احساس  کرده باشند میتوانند با استفاده از این محصول ریزش خود را کنترل نمایند که معمولا نیاز به روزی  دوبار استفاده از این محصول خواهد بود که با غلظتی 2 در صد و همچنین 5 درصد موجود خواهند بود .

 مصرف ماینوکسیدیل

استفاده از این دراو عموما برای مردان بالای 20 سال توصیه میشود و زیر این سن نباید از این دارو مصرف نمایند ، مصرف خودسرانه این دارو نیز برای هیچ فردی توصیه نمیشود و افراد باید از پزشک و یا مشاور پوست و مو در این باره کمک بگیرند . امکان  خرید این محصول بدون نیاز به نسخه پزشک نیز امکان پذیر بوده و محودیت  در خرید برای آن وجود ندارد .

ماینوکسیدیل به صورت محلول قابل دسترسی می باشد و افراد پس از استفاده از آن ها و ماساژ دادن آن بر سر بلافاصله باید دست های خود را بشویند  تا دچار حساسیت پوستی از این طریق نشوند ، نکته ایی که در رابطه با مصرف این محصول وجود دارد این است که این محلول باید به صورت دائمی  مصرف شود چرا که با قطع مصرف آن شاهد ریزش بیشتر از ریزش گذشته فرد می باشیم و مصرف آن برای همیشه باید ادامه داشته باشد و آن یک درمان قطعی و دائمی به حساب نمی آید و افراد نمیتوانند توقع بالایی را از این دارو داشته باشند.

 معایب مصرف ماینوکسیدیل

 اولین عیب این محصول ، مصرف بیش از حد آن و به طبع آن نیاز به خرید بیشتر محصول می باشد که هزینه زیادی را برای افراد به همراه دارد  از دیگر عوارض احتمالی این روش نیز میتوان به خارش ، التهاب ، نازک شدن پوست ،  تاثیر منفی در هورمون های جنسی ، خارش پوست و قرمزی پوست اشاره کرد.

 بهترین مارک ماینوکسیدیل چیست ؟

 ماینوکسیدیل  در مارک های متفاوتی قابل عرضه می باشد و به صورت خارجی و ایرانی قابل دسترسی  بدون نیاز به نسخه را دارند  اما موضوعی که باید به آن دقت شود  عوارض ناشی از مصرف این محصول می باشد بنابراین این محصول برای خانم ها توصیه نمیشود ، برای خانم های باردار  و افراد زیر 18 و بالای 65 سال مصرف اتفاقی آن  ها نیز نباید صورت گیرد .

 این محصول برای مردان نتیجه بخش بوده که برای آن ها نیز تاثیرات دائمی را  ندارد و افراد با قطع این محصول دچار ریزش های دو چندان خواهند شد بنابراین توصیه میشود تا افراد به شروع مصرف این محصول نپردازند .

جایگزین مصرف ماینوکسیدیل

  بنابر توصیه نشدن مصرف ماینوکسیدیل جهت رفع ریزش مو رویش مجدد موها  ما توصیه بهتری با جایگزین ماینوکسیدیل خواهیم داشت که بدون ایجاد آسیب و عوارض در افراد سبب رویش موها به صورت دائمی میشوند و افراد ریزش دوباره را شاهد نخواند بود .
 توصیه ها بر این قرار است که افراد زیر 23 سال با روش های تقویت مو نظیر  : روش پی آر پی ، مزوتراپی مو ، کربوکسی تراپی ، ویتامین درمانی  به رفع ریزش موهای خود بپردازند و شاهد رویش مجدد و پر تراکم موهای خود شوند این روش ها غیر تهاجمی می باشند بنابراین هیچگونه عوارضی را به همراه خود ندارند تنها از طریق تامین ویتامین و املاح مورد نیز بدن و کمک به گردش صحیح خون  سبب رفع ریزش موها و رشد مجدد مو خواهند شد .

  مور بعد از اینکه برای افراد بالای 23 سال توصیه میشود استفاده از روش غیر تهاجمی و بدون جراحی کاشت مو می باشد ، این روش میتواند با برداشت فولیکول های سالم شخص و کاشت آن ها بر نقاط خالی از موی سر منجر به رشد مجدد و رشد پر تراکم موها شود و افراد شاهد رویش دائمی مو در سر خود می باشند بدون اینکه ریزش مجدد و یا عوارضی را احساس کنند بنابراین با استفاده از این روش ها میتوان علاوه بر رفع ریزش مو به رشد مجدد موها بدون  عوارض دسترسی پیدا کرد  .