از بین بردن عوارض فیناستراید

با توجه به اینکه ریزش مو یک عامل قوی در کاهش اعتماد به نفس افراد می باشد ، استفاده از روش های درمانی متفاوت در جهت نتیجه گیری نیز یک امر طبیعی برای  آن ها می باشد .
یکی از عواملی که میتواند از ریزش بیشتر موها جلوگیری کرده و در مواقعی سبب رشد مجدد برخی از موها شود استفاده از قرص فیناستراید می باشد که در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتری در خصوص معرفی این محصول میپردازیم .

فیناستراید 

 فیناستراید داروی پزشکی ایی بوده که در گذشته در جهت درمان  بیماری پروستات تجویز  میگردید و سبب کاهش در هدرو تسترون موجود در غدد پروستات بود  و مصرف هر روزه آن به مقدار 5 میلی گرم  باعث جلوگیری از بزرگ شدن پروستات می گردد .

 افرادی که این داروی درمانی را  مصرف میکردند پس از گذشت  مدت زمان تداوم مصرف دارو شاهد توقف ریزش مو خود  شده و گاها رشد مجدد موهای خود را شاهد میشدند در این راستا متخصصین به انجام آزمایشات در این زمینه پرداختند و  تاثیر این دارو بر ریزش مو مورد صحت واقع گردید و امروزه میتوان این دارو را با دوز مصرفی یک میلی گرم در روز در جهت کنترل ریزش مو مصرف نمود .

به طور کلی درمان اصلی و هدف اصلی این دارو  درمان مشکلات پروستات از جمله جلوگیری از بزرگ شدن پروستات ، اختلالات ادارار و جلوگیری از عمل پروستات می باشد و تاثیر درمانی بالایی را در این مسائل دارد که مصرف تنها یک میلی گرم از آن برای کنترل ریزش مو کافی می باشد .

  درمان ریزش مو با فیناستراید 

 داروی فیناستراید به منظور رفع ریزش مو و رشد مجدد موها بر ریزش موهای مردانه با الگوی ژنتیک مردانه و طاسی  و عقب نشینی مردانه موها در مرد ها تاثیر دارد و مردان با رجوع به متخصص و بررسی معاینات لازم در صورت تشخیص میتوانند از فیناستراید استفاده نمایند .

برخی مردان از هورمون هایی برخوردار هستند  که سبب توقف رشد موی آن ها میگردد در این صورت فیناستراید میتواند یک کمک کننده  در این زمینه باشد و سبب  از بین رفتن این  هورمون های مردانه که موجب ریزش موها میگردند ، شود .

نحوه مصرف این دارو نیز از طریق بلع قرص صورت میپذیرد و مصرف روزی یکبار آن برای بیشتر افراد تجویز میگردد که ممانعت مصرف در قبل غذا و یا همراه غذا را ندارد  اما خوردن سر وقت این دارو الزامی بوده و طبق دستور متخصص مربوطه باید مصرف گردد و قبل از آن مطالعه دستوری دارو در داخل جعبه نیز توصیه میشود .

از مهم ترین نکات در رابطه با مصرف فیناستراید این موضوع است گکه  مصرف آن قطعا باید زیر نظر و دستور پزشک و یا متخصص باشد و مصرف خود سرانه آن جایز نیست .

 مدت زمان درمان  فیناستراید 

 در رابطه با درمان ریزش مو از طریق فیناستراید باید عرض کرد که این دارو نمیتواند تاثیر معجزه آسایی در یک الی دوبار مصرف داشته باشد در همین خصوص میزان مصرف این دارو جهت درمان ریزش مو به 3 ماه توصیه شده است چرا که توقت و رشد موها هردو  نیازمند زمان بوده و در مدت کم نتیجه بخش نمی باشند و به کندی گام خود را در درمان یافتن بر می دارند و ممکن است نتیجه درمان به 12 ماه طول انجامد  پس از قطع آنی آن دست  کشیده و به مصرف آن تا زمان مشخص شده توسط متخصص خود ادامه دهید .


 از بین بردن عوارض فیناستراید 

 فیناستراید  تنها میتواند  برای رشد مجدد و رفع ریزش موی مردان کاربرد داشته باشد و کاربردی بر ریزش موهای زنان نخواهد داشت و  باعث بروز عوارض در خانم ها  و جنین میگردد به طوری که بر جنسیت  جنین به علت تغییر تستوسترون به هیدرو تسترون اثر گذاشته و میتواند منجر به تغییر حالت و ساختار دستگاه تناسلی جنین گردد بر همین صورت مصرف و تست آن برای خانم های در سن حاملگی نیز جایز نبوده و میتواند  سبب ناهنجاری در ارگان شناسی جنین گردد و حتی تماس با دست  نیز توسط زنان باردار ممنوع است  .

بنابراین برای از بین بردن عوارض فیناستراید خانم ها باید مصرف آن را برای خود منع کنند و خانم ای باردار  آن را به طور جدی از خود دور نمایند و مردان نیز باید در طول درمان از باروری پرهیز کنند چرا که مایع منی حاوی دارو بوده و میتواند بر جنین اثر مستقیمی به عمل آورد بنابراین در صورت از بین بردن عوارض فیناستراید مردان باید در رابطه ی جنسی خود از کاندوم و یا روش های جلوگیری  طبیعی در خصوص جلوگیری از دخول منی استفاده نمایند .

آیا فیناستراید برای مردان نیز عوارض دارد ؟

 مصرف این دارو برای آقایان ممانعتی ندارد و جهت درمان مشکل ریزش موی آن ها تهیه دیده شده است و آقایان در رابطه با جلوگیری و از بین بردن عوارض این محصول باید از مصرف دائمی و  زیاد آن بپرهیزند و  طبق دستورات متخصص خود به مصرف پلکانی آن بپردازند و با رعایت این نکات عوارضی را در خصوص مصرف این دارو نخواهند داشت .

 طریقه مصرف صحیح فیناستراید 


قبل از مصرف این محصول باید از داشتن آلرژی خود به مواد سازنده این دارو آگاهی یابید  و قطعا با متخصصی در این خصوص مشاره گیرید .
 در صورت تداخل مصرف  داروی فیناستراید با داروهای دیگر حتی دارو های گیاهی حتما با مشار خود در این زمینه مشورت کنید تا مشکلی را در جهت مصرف دو یا چند دارو متحمل نشوید .
در صورت داشتن بیماری های خاص مانند قلبی ، کلیوی  ، سرطان و یا پروستات موضوع را با متخصص خود در میان بگذارید.