عوارض ماینوکسیدیل در دراز مدت

          امروزه برای  بهتر رشد کردن موها  از محلول ماینوکسیدیل و یا فوم آن استفاده میشود ، متاستفانه این محصول عوارض زیادی را برای افراد به همراه داشته است که در این مقاله به عوارض ماینوکسیدیل می پردازیم .

 عوارض ماینوکسیدیل در دراز مدت 

در ابتدا از عوارض ماینوکسیدیل ،  باید گفت که این محصول  برای طاسی و  یا 
پس روی خط مو ، خصوصا در آقایان هیچ تاثیری ندارد  و فقط خاصیت تقویت تار موهای نازک را بر عهده دارد .
از عوارض ماینوکسیدیل این مورد است که  افراد زیر 18 سال  به هیچ عنوان نباید از این محصول استفاده کنند زیرا موجب عوارض ماینوکسیدیل در دراز مدت  و بروز  آسیب  جدی در بدن خواهند شد ، ماینوکسیدیل  قادر به  درمان  ریزش مو ها نمی باشد خصوصا ریزش های  ارثی ، ریزش  بعد از زایمان و ریزش های ناگهانی را نمی تواند پوشش دهد  که این موارد جزء عوارض ماینوکسیدیل شناخته شده اند .

 از عوارض ماینوکسیدیل میتوان به این نکته اشاره کرد ، که این محصول در اکثر افراد موجب سوزش پوست سر خواهد شد و همچنین  سبب خشکی و تورم در افراد می گردد  ، لازم به ذکر است ماینوکسیدیل اگر در پوست سر فرد جذب شود و جذب بدن قرار گیرد سبب آسیب های جدی و غیر قابل جبرانی خواهد شد به همین دلیل این محصول به هیچ وجع نباید در نواحی  ملتهب  ، در زخم ها ،  مناطق آسیب دیده و قرمز شده و همچنین نواحی آفتاب سوخته پوست قرار گیرد زیرا عوارض جبران ناپذیری را  به همراه خود می آورد .
از عوارض ماینوکسیدیل در دراز مدت می توان به این نکات اشاره کرد که ، مصرف ماینوکسیدیل سبب ، ضربان قلب نا منظم و شدید  ، غش کردن ،   درد در سینه ،  افزایش شدید وزن ،  مشکلات تنفسی ، احساس خستگی ،   رشد موهای زائد در صورت ، ورم  در  قسمت هایی از بدن و در مواردی سبب  جوش  و خارش در صورت  ، زبان و گلو خواهد شد .
به طور کلی به علت عوارض ماینوکسیدیل ، که  گزارشات  بسیاری را نسبت به مزایای آن دارد ، استفاده از این محصول پر ریسک توصیه نمی شود  زیرا عوارض جبران ناپذیر بسیاری را برای اشخاص در بردارد .
اما سوالی که به وجود می آید این است برای درمان ریزش مو و یا تقویت مو ها چه باید کرد ؟ آیا راهی وجود دارد ؟
 در پاسخ این مورد باید گفت که بله ،خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی و به وجود آمدن  روش های بدون عوارض و کاربردی  درمان قطعی ریزش مو و تقویت موها امکان پذیر می باشد .

بهترین  درمان برای ریزش مو و تقویت مو 

با غیر استاندارد بود ماینوکسیدیل به علت عوارض ماینوکسیدیل این محصول به هیچ وجع توصیه نمیگردد ، اما در مقابل با به وجود آمدن روش هایی کامل و قطعی در زمینه درمان ریزش مو و تقویت مو  استفاده از روش های پی آر پی ، کربوکسی تراپی  و مزوتراپی برای افراد توصیه می شود . که در مطلب پایین به توضیح مختصری راجب این سه روش می پردازیم .

روش  پی آر پی

روش پی آر پی ، از پلاکت خون فرد  استفاده میشود و از تزریق پلاکت خون فرد موجب گردش جریان خون در مو ها شده و سبب رشد مو ها ، درمان ریزش مو و تقویت مو ها می گردد ، این روش به دلیل اینکه روشی غیر تهاجمی بوده هیچگونه عوارضی را در بر ندارد  و تاکنون هیچ گزارشی و از کوچکترین عوارضی به خود اختصاص نداده است .

 کربوکسی تراپی مو

:  در روش کربوکسی تراپی  از تزریق  گاز کربن دی اکسید برای جریان انداختن گردش خون در نواحی سر و مو ها کمک گرفته میشود و با تزریق کربن دی اکسید  موها با تراکمی بالا شروع به رویش کرده و سبب  درمان ریزش موی شخص می گردد . این روش بدون جراحی و هیچگونه دردی بوده و تا کنون عوارضی را به خود راه نداده است .

 روش مزو تراپی

مو برای رشد و   تقویت نیاز به مواد معدنی و ویتامین های  مخصوصی دارد که در هر شخصی کمبود نوعی از ویتامین و یا مواد معدنی سبب ریزش مو ها و در مواردی طاسی مو خواهد شد ، خوشبختانه با روش مزوتراپی  امکان تزریق مستقیم این مواد بر سطح سر میشود که رشد مو و تراکم زیاد مو ها را در بر دارد و هیچگونه عوارضی را به وجود نمی آورد و بدون هیچ ریسکی می باشد .

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و نوبتدهی با شماره 02188909050  تماس حاصل فرمایید و یا از طریق تلگرام و واتساپ با شماره 09122115442 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند