گلوتامین و ریزش مو

اگر شما بدن سازباشید و برای حجیم کردن عضلات خود از گلوتامین،کراتین ویا آمینواسید های دیگری استفاده کرده باشید، احتمالا متوجه ریزش شدید موهای خود شده اید و این به دلیل رابطه ی گلوتامین و ریزش مو است که استفاده از این ترکیبات باعث ریزش مو شدید در افراد شده و آنها را مجبور به کاشت میکند.

گلوتامین چیست؟

گلوتامین یکی از اسیدهای آمینه موجود در بدن انسان است که جزو اسیدهای آمینه ضروری نمی‌باشد، با این حال در برخی موارد مانند بعضی از بیماری‌های گوارشی و یا برای ورزشکاران می‌تواند ضروری باشد.
این ماده در خون انسان، فراوان‌ترین اسید آمینه آزاد می‌باشد.
بدن ما قادر به تولید گلوتامین می‌باشد، اما با این حال ممکن است همیشه نتواند مقدار کافی از این آمینو اسید را تولید کند. در زمان آسیب یا ضربه ، مکمل گلوتامین می‌تواند میزان بهبودی را افزایش دهد و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهتر کند.


کراتین چیست؟

کراتین از دسته ترکیبات پروتئینی است که از سه آمینواسید متیونین، آرژنین و گلیسین تشکیل می‌گردد.
 این ماده در بدن به‌عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به‌ ویژه در فعالت‌ها و ورزش‌های سرعتی صرف میشود. بیشتر ذخیره کراتین در ماهیچه‌های اسکلتی قرار دارد. این ترکیب به‌ عنوان مکمل در ورزش‌های مختلف به‌کار می‌رود.
مصرف مکمل کراتین می‌تواند موجب افزایش میزان و محتوای کراتین موجود در عضلات گردد. 

مصرف هم زمان گلوتامین و کراتین

کراتین و گلوتامین دارای اثرات مشابه ای در افزایش حجم مایع درون سلول های عضلانی هستند و در صورتی که به همراه هم مصرف شوند، می توانند اثر یکدیگر را تقویت کنند. علاوه بر این هریک دارای مزایای متفاوتی هم هستند که در مجموع می توانند تأثیر بسیار خوبی بر رشد عضلات داشته باشند. به همین دلیل مصرف همزمان کراتین و گلوتامین در زمان افزایش حجم بسیار توصیه می شود.

گلوتامین و ریزش مو

ترکیبات موجود در گلوتامین روی هورمون های بدن اثر گذاشته و باعث ریزش مومی شود.درست است که استفاده از آن فواید خاص خودش که همان حجیم کردن عضلات بدن است را به همراه دارد اما یکی از عوارض مهم آن تآثیر گذاشتن روی موها و سست کردن ریشه ی آن ها ست.
اما برای رفع این مشکل روش های تقویت مو با نام های علمی PRP، مزوتراپی ، لیزرتراپی وجود دارد که باعث تقویت ریشه و ترمیم موهای آسیب دیده و نازک میشود.
PRP: در این روش از بدن خود شخص خون گرفته می شود و پس از بالا بردن سطح پلاکت های خون مجدد به سطح سر تزریق می شود. اینکار به تقویت ریشه موها کمک کرده و از ریزش آنها تا حدود زیادی جلوگیری می کند.
مزوتراپی: در این شیوه تقویتی مو مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز رشد مو به سطح سر تزریق می شود.
لیزر تراپی: یک کلاهک لیزری است که به وسیله اشعه لیزر باعث تحریک ریشه موها شده و70 درصد  باعث تقویت موها و 30 درصد باعث رشد مجدد موها میشود.
با توجه به وضعیت موهای افراد تعداد جلسات انجام این روش ها متداول بوده و بستگی به شرایط موی افراد متخصص تعداد جلسات را تعیین میکند.

شما عزیزان میتوانید جهت تعیین وقت مشاوره رایگان و انجام هرکدام از روش های نام برده  در مرکز موی رنسانس با شماره تماس های 02188909050 و 02122088210 تماس  حاصل فرمایید و یا جهت مشاوره آنلاین مجموعه عکس های خود را از طریق تلگرام یا واتس آپ به شماره 09122115442 ارسال نمایید.