روش های خانگی برای تقویت مو

موهای سر یکی از عضوهای مهم بدن به شمار میروند که بسیار در معرض آسیب های محیطی قرار دارند.
درست است که برای تقویت مو شامپو، ماسک مو، سرم مو و دیگر محصولات آرایشی وجود دارند اما می توانید بدون هزینه های گران و در منزل با استفاده از روش های خانگی برای تقویت مو، به راحتی موهای خود را تقویت کنید.
در این مقاله با چند نمونه از روش های خانگی برای تقویت مو آشنا می شوید.

تقویت مو با آواکادو

یک آواکادوی رسیده را له کرده و با یک عدد تخم مرغ مخلوط کنید و به موهای خیس بمالید. این میوه غنی از ویتامین، اسید چرب طبیعی و ماده معدنی است که  باعث درخشندگی موها می شود.
این مخلوط را حداقل ۲۰ دقیقه روی موها بگذارید و سپس چند بار بشویید. برای موهای آسیب دیده ، هفته ای یک بار و برای موهای سالم ماهی یک بار این کار را تکرار کنید.

تقویت مو با تخم مرغ 

کافی است یک یا دو تخم مرغ را شکسته و کاملا با هم مخلوط کنید و هم بزنید. سپس موهای خود را به آن آغشته کنید ، پس از 10 تا 15 دقیقه سرتان را با آب ولرم بشویید. می توانید این کار را 2 تا 3 مرتبه در هفته تکرار کنید.
روش دیگر این است که زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذا خوری روغن مویی که استفاده می کنید و دو قاشق غذا خوری آب، مخلوط کنید. هفته ای یک بار پوست سر خود را با استفاده از این ترکیب ماساژ دهید. 

آب پرتقال برای تقویت مو

شما می توانید مخلوطی از آب پرتقال و پوره سیب را یک مرتبه در هفته به مو های خود بزنید. این مخلوط را به مدت نیم ساعت بر روی سر نگه داشته و سپس آن را بشویید.
آب پرتقال و روغن زیتون را با مقدار مساوی مخلوط کنید. این مخلوط را پیش از استفاده کمی گرم کرده و سپس بر روی مو های خود بمالید. آن را به مدت 30 دقیقه بر روی سر نگه داشته و سپس بشویید.

تخم کتان برای تقویت مو 

منبعی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 تخم کتان می باشد. تخم کتان برای درمان مشکلات مو از جمله موهای نازک و شکننده، بسیار موثر است و یکی از بهترین روش های خانگی برای تقویت مو است.
سه قاشق تخم کتان را در آب به مدت پنچ روز خیس کنید و سپس محلول به دست آمده را مستقیما با استفاده از پنبه بر روی پوست سر خود بمالید. بگذارید این محلول به مدت 10 دقیقه بر روی سرتان بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. 

تقویت مو با انگور هندی یا آمله  

کافی است که یک قاشق غذا خوری آمله خشک شده را در دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل بجوشانید و مخلوط بدست آمده را صاف کنید. سپس پوست سر خود را با این مخلوط ماساژ داده و پس از یک روز آن را بشویید.
علاوه بر آن شما می تواند پودر آمله یا آمله خشک را در آب بجوشانید و آن را بر روی موهای خود بمالید و پس از آن با آب بشویید. خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی، ضد التهاب و ضد ریزش مو آمله، موهای شما را ضخیم و پر پشت می کند.


روغن های مفید برای مو

روغن زیتون، بادام شیرین و جوجوبا، برای موها بسیار مفید است. برای موهای ضخیم روغن نارگیل مناسب است. موها را کمی مرطوب کنید و سپس کاملا با روغن بپوشانید. کلاه پلاستیکی و سپس حوله گرم را به مدت نیم ساعت روی موها قرار دهید و سپس با شامپو بشویید.