رنسانس ( چرا کاشت چرا ترمیم؟)

زیرا در ایران متاسفانه هنوز متد های 9 سال پیش این روش ها انجام میپذیرد

در روشهای :  FUT-FIT-BHT...

چرا FUT :

در روش FUT شاهد برش دردناک پوست سر از قسمت پشتی سر میباشد , لذا به جا ماندن محل برش پوست (اسکار) وبه جا ماندن جای سوزنهای بسیار ضخیم و حفره های بجا مانده وشاهد تورم سرهستیم , درد بسیار زیاد.تجویز بی مورد انواع مسکنها و بعد از 6 ماه انتظار نتیجه قابل قبولی دریافت نمیشود , تراکم بسیار کم و مشاهده مجدد کچلی و تضعیف روحیه را شاهد میباشیم .

در روش FIT نیز شاهد تراکم بسیار کمتری نیز نسبت به روش   FUT میباشیم , زیرا در این روش میتوان فقط قسمتهای خیلی محدودی از سر را  تحت پوشش قرار داد .

در روش BHT از موی تنه بیمار برداشت میشود و به سر بیمار پیوند داده میشود همانطور که همه ما میدانیم موی تنه با موی سر بسیار متفاوت میباشد و تطابقی ندارد .

چرا ترمیم مو در ایران مورد تایید ما  نمیباشد ؟

در ایران ترمیم مو به شکل بسیار مصنوعی انجام میگیرد و ظاهری عجیب و غیر طبیعی دارد , اطرفیان فرد همیشه متوجه و شخص را تمسخر میکنند مراجعات مکرر به موسسه ها برای انجام سرویسهای دوره ای را نیز شاهد هستیم , همچنین موسسات ترمیم مو مشغول در این امر, استفاده ازوسیله هایی همچون بافت وگره و چسبهای حساسیت زا وکلیپس و...  استفاده میکنند .

به دلیل استفاده از این نوع وسایل صدمات همیشگی و جبران ناپذیری به موی خود شخص وارد مینماید ,غیر بهداشتی بودن و در نهایت عدم رضایت مشتری و تضعیف روحیه و حذف این نوع ترمیم از سر خود را شاهد هستیم .

نتیجه گیری کلی

متاسفانه هیچ گونه نظارتی از نهادهای مربوطه نمیباشد برای همین حضور تیمهای غیر تخصصی را که در این امر فعال هستند را شاهد هستیم. لذا بهتر است در روشهای پزشکی و غیرپزشکی حتما به متخصص آن امر مراجعه شود که در امر کاشت مو باید شامل

1-متخصص پوست ومو

2-پزشک جراح

3-تکنسین اطاق عمل

4-متخصص بیهوشی

5-داشتن نظام پزشکی

همچنین در امر ترمیم مو

باید شامل

1-مجوزترمیم مو از نهاد های مربوطه

-2رعایت بهداشت موسسه

3-دارا بودن مشاورین صادق و قابل اعتماد

4-استفاده از تکنیکهایی بدون مراجعه برای شخص

5-و در آخر هزینه مناسب

مدیریت مرکز تخصصی موی رنسانس