راهکاری برای پیشگیری ازعوارض کاشت مو به روش های رایج و سنتی

کاشت مو یا پیوند مو به تکنیکی گفته می شود که در آن ریشه های مو (گرفت مو) به طرق مختلف از ناحیه دهنده یا اهدا کننده به ناحیه گیرنده یا فضایی که خالی می باشد کاشت مو شود که معمولا پس از مدت خاصی بعد از کاشت مو (حدودا 3 ماه) موهای کاشته شده جوانه می زنند و بعد از حدود 1 سال پس از کاشت مو پر می شوند

عوارض جانبی بالقوه یا سختی‌های جراحی کاشت مو چه هستند؟

ممکن است برخی از عوارض جانبی جزئی یا سختی‌های جزئی موقت مرتبط با جراحی کاشت مو به شرح زیر باشد: تورم؛ خون ریزی؛ درد؛ بی‌حسی؛ عفونت؛ ریزش موهای از قبل موجود؛ سکسکه، خارش، زخم کلوئید ؛ کیست‌ها و گرافت‌های از دست رفته.

آیا التهاب و ورم بعد از عمل طبیعی است؟ 

کمی تورم خفیف بعد از عمل ممکن است رخ دهد و این امری طبیعی است. به ندرت، به مدت چند روز پس از کاشت مو ممکن است تورم پیشانی وجود داشته باشد. این موضوع حتی بیشتر کم یاب است که به اندازه کافی تورم پیشانی دو تا چهار روز پس از کاشت وجود دارد که روز بعد یا دو روز بعد باعث ایجاد تورم و کبودی در پلک‌های پایین ‌شود. تقریبا 1 درصد رخ دادن کبودی چشم وجود دارد. در صورتی که از این وقوع بعید تورم بیش از حد رنج می‌برید، لطفا با کلینیک تماس بگیرید.

آیا احتمال خونریزی بعد از عمل وجود دارد؟

خونریزی جزئی پس از جراحی در ناحیه دهنده بخیه شده ممکن است رخ دهد. اگر این اتفاق رخ دهد، سر خود را بالا نگه دارید و چندین گاز پانسمان روی ناحیه قرار دهید و فشار ثابتی با کف دست به مدت 10 دقیقه روی ناحیه اعمال کنید. خونریزی مداوم در تقریبا یکی از چند صد مورد رخ می‌دهد و تقریبا همیشه بخیه زدن اضافی مورد نیاز است.
در صورتی که یک گرافت از جای خود بیرون آید، ممکن است ناحیه برش خونریزی کند. اگر این اتفاق بیفتد، با یک پارچه به آن ناحیه فشار وارد کنید. اگر این تلاش‌ها خونریزی را متوقف نکنند لطفا با کلینیک تماس بگیرید.

چگونه درد بعد از عمل را تسکین دهیم؟

بر خلاف چیزی که بسیاری از افراد اعتقاد دارند، در طول عمل جراحی واقعی ترمیم مو، درد بسیار کم است. ممکن است کمی درد پس از عمل برای چند روز اول بعد از روش FUT نواری وجود داشته باشد و بیماران ممکن است نیاز به داروهای ضد درد برای شب اول بعد از عمل داشته باشند. روشهای FUE معمولا حتی در در طول شب اول هیچگونه دردی به همراه ندارند.

بی‌حسی تا چه زمانی ادامه دارد؟

کمی بی‌حسی گذرا، معمولا در خط بخیه در ناحیه دهنده یا نواحی گرافت اجتناب ناپذیر است و معمولا از سه تا 18 هفته طول می‌کشد. با این حال، به ندرت رنج‌آور یا طولانی مدت است.

پس از جراحی کاشت مو چقدر احتمال عفونت وجود دارد؟

ایجاد عفونت پس از کاشت مو بسیار غیر معمول است و تنها در یکی از میان چندین هزار مورد احتمال وقوع دارد. عفونت به راحتی با آنتی بیوتیک‌ها درمان می‌شود. با این حال، اگر متوجه قرمزی، حساسیت یا درد موضعی قابل توجی شدید، لطفا با کلینیک تماس بگیرید. و در عین حال در حالی که نادر است، عفونت گاهی می‌تواند رخ دهد، بنابراین باید جدی گرفته شود. خوشبختانه، در صورت رخ دادن عفونت، این می‌تواند با آنتی بیوتیک‌ها اصلاح شود.

آیا عفونت بر نتایج جراحی کاشت مو تاثیر می‌گذارد؟

به طور کلی، عفونت بر نتایج کلی جراحی ترمیم مو تاثیر نمی‌گذارد تا زمانی که گیر کند و گرافت‌ها و فولیکول‌ها سالم باقی بمانند.

علائم عفونت پس از جراحی کاشت مو

علائم رایج عفونت پس از جراحی کاشت مو عبارتند از ظاهر چرک اطراف فولیکول‌ها، خارش بیش از حد، خونریزی بیش از حد و تورم گرافت‌های مو و یا نواحی دهنده.

مراقبت‌های مناسب قبل از عمل و بعد از عمل برای جلوگیری از عفونت

راه ایده آل برای مقابله با عفونت این است که از وقوع آن جلوگیری کنید و یا از شرایطی که ممکن است منجر به عفونت شوند اجتناب کنید. این می‌تواند با پیروی از تمام دستورالعمل‌های مراقبت قبل از عمل و پس از عمل به دست آید. مهمتر از همه، بهداشت مناسب است، زیرا بعداشت مناسب پوست را عاری از منابع احتمالی عفونت نگه می‌دارد.

آیا ممکن است بعد از عمل کاشت مو، موهای قبلی دچار ریزش شوند؟

اگر چه نادر است، برخی از موهای قبلی ممکن است بعد از عمل جراحی کم پشت شوند، اما این امر موقت است و در عرض چند ماه پس از کاشت مو به حالت طبیعی و پر باز می‌گردد.

چرا سکسکه بعد از عمل به وجود می‌آید؟

سکسکه در حدود 5٪ از موارد پس از جراحی رخ می‌دهد و معمولا از چند ساعت تا چند روز به طول می‌انجامد. علت ناشناخته است و به نظر می‌رسد سکسکه پس از عمل جراحی بیشتر به دلیل کاهش پوست سر رخ می‌دهد.

با خارش سر بعد از عمل کاشت مو چه کنم؟

درجه‌ای از خارش با کاشت مو رایج است اما به ندرت رنج‌آور است و تنها چند روز به طول می‌انجامد. با شامپو شستن مو به صورت روزانه به ناراحتی کمک می‌کند.

آیا ممکن است کیست در سر به وجود آید؟

یک یا چند کیست ممکن است در ناحیه گیرنده هنگامی که تعداد زیادی گرافت کاشته شده‌اند، ایجاد شود. پس از چند هفته یا بلافاصله با درمان‌های مختلف ساده، کیست‌ها معمولا خودشان ناپدید می‌شوند. آنها عموما بیش از 2 یا 3 میلیمتر قطر ندارند، به اندازه جوش‌ها هستند.

آیا ممکن است موهای کاشته شده دچار ریزش بشوند؟

گرافت تک ممکن است به طور تصادفی از جای خود بیرون آمده و بریزد. این مسئله‌ای برای نگرانی نیست و به طور کلی نتیجه کلی کاشت مو شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

آیا زخمی وجود دارد؟

هر زمانی که پوست انسان بریده شود، با فرایندی به نام "فیبروز" بهبود می‌یابد. این فیبروز (که معمولا به عنوان زخم شناخته می‌شود) راه پوست برای اصلاح خود است. مناطق در حال بهبودی در نواحی کاشت مو معمولا بسیار کوچک هستند به طوری که فیبروز عملا غیر قابل کشف است. روش‌های کاشت مو برای ایجاد یک ظاهر طبیعی طراحی شده‌اند. در اکثر موارد، میکروتکنولوژی‌ها که در حال حاضر توسط Blackrock ترمیم مو مورد استفاده قرار می‌گیرند، خط موی تعمیر شده را عملا غیر قابل مشاهده می‌کنند.

Keloid Scarring چیست؟ و چرا به وجود می‌آید؟

Keloid scarring" یک زخم غیرطبیعی است که خارج از مرز محل اصلی آسیب پوست رشد می‌کند. این یک غده برآمده و نامعلوم پوست در ناحیه پوست آسیب دیده

است. این فقط در افراد pre-disposed اتفاق می‌افتد و حتی به ندرت (1 در 1000 مورد) این زخم می‌تواند باعث ایجاد اثر شیاردار شود.

بهترین و جدیدترین روش کاشت مو کدام است؟

جدیدترین و موفق ترین روش کاشت مو SUT می باشد که این روش آخرین متد کاشت مو به شمار می رود که تفاوت آن با روش های ریج و سنتی همانند FIT و FUT در این می باشد که در این متد تا 14000 تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند.

شایان ذکر است کاشت مو با تکنیک SUT عوارض جانبی ندارد و پس از کاشت مو دوران نقاهت خاصی را تجربه نخواهید کرد.

کاشت مو به روش  SUT که بنیانگذار آن در ایران کلینیک رنسانس می باشد تمام نواقص و عیوب روش های قبلی را از بین برده است و آن ها را به نقطه قوت روش تبدیل کرده است یکی از این عوامل خط رویش فرد بوده که در روش کاشت مو SUT این خط رویش به شکل کاملا طبیعی می باشد ولی این موضوع در روش های قبل کاملا مشهود بود که پس از دیدن فرد از روی خط رویش آن کاملا متوجه می شوید که فرد کاشت مو انجام داده است .

کلینیک رنسانس بنیانگذار روش های کاشت مو SUT و ترمیم مو HRT بوده است که تا به امروز بیش از 10000 مورد کاشت مو و ترمیم مو انجام داده ، شما عزیزان جهت مشاوره رایگان و همچنین نوبت دهی آنلاین می توانید با شماره های 02188909050 و 02122088210 تماس حاصل فرمایید و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال فرمایید.