دلایل ریزش مو و درمان آن

مو ساختار بسیار پیچیده ای دارد و به همین دلیل تا سالیان سال علت ریزش مو نامشخص بود. تا اینکه پس از بررسی و مشخص شدن ساختار مو ، متخصصان به دلایلی که می تواند باعث ایجاد اختلال در چنین ساختار پیچیده ای شود و باعث ریزش آن شود پی بردند. در دوران بارداری بسیاری از بانوان با مشکل ریزش مو مواجه می شوند. این ریزش مو دلایل

دلایل ریزش مو و درمان آن

عوامل ژنتیکی:

یکی از مهمتزین دلایل ریزش مو عوامل ژنتیکی می باشد به نوعی دیگر یعنی فرد ریزش مو را از نسل های گذشته خود به ارث می برد 

بیماری ومصرف دارو:

برخی بیماری ها مانند دیابت و عفونت های قارچی که ممکن است در هرجایی از پوست بدن رخ دهد می تواتد باعث ریزش مو شود. همچنین مصرف برخی داروها مانند داروی فشار خون و استرس، می تواند عاملی برای ریزش مو شود.

از کار افتادن غدد درقی

کاهش تولید هورمون تیروئید در بدن می تواند به از کار افتادن یا کاهش فعالیت غدد منجر شود و به التبع آن باعث ریزش مو شود. این نوع ریزش در بین بانوان رایج است.

 کم خونی:

کم خونی به کاهش مقدار گلبولهای قرمز خون اشاره دارد که باعث ریزش مو می شود.

PCOS:

نوعی عدم تعادل هورمونی به نام اختصاری PCOS وجود دارد که  در بانوان رایج است  و باعث می شود در تخمدان زنان، هورمونهای مردانه تولید شود که این امر باعث افزایش رشد موها در بدن و ریزش موها در اطراف سر می شود.

دلایل متفرقه:

دلایلی دیگر در بانوان می تواند باعث ریزش مو شود از جمله مصرف قرص های ضد بارداری.

بهترین درمان ریزش مو چیست؟

در کلینیک رنسانس علاوه بر خدمات کاشت مو و کاشت ابرو ، متدهای نوین تقویتی مو برای کسانی که مشکل ریزش مو دارند با کامل ترین پکیج درمانی و به روش های تقویتی prp ، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزر تراپی متناسب با جنس و نوع موهای فرد ارائه و یا توسط پزشکان این کلینیک جهت مشاوره تجویز میشود .

همچنین برای استفاده از مشاوره رایگان این مرکز می توانید با شماره تلفن های 02188909050 و 02122088210 تماس بگیرید و یا عکس خود را از طریق تلگرام به شماره 09122115442 ارسال کنید تا مشاورین رنسانس به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.