کاشت مو ژنتیکی

جلوی آینه ایستاده اید و مشغول شانه زدن موهایتان هستید وقتی کار تمام می شود روی زمین و داخل دندانه های شانه پر از تار موهایی است که هنگام شانه زدن کنده شده است. اولین موردی که به ذهنتان می رسد تاثیرات استرس است، قدم بعدی به سراغ تغذیه نامناسب می روید، شامپویتان را عوض می کنید و در نهایت به این نتیجه می رسید که در خانواده شما کچلی ارثی است. 

انواع ریزش مو

ریزش مو بیماری است که عوامل گوناگونی می تواند داشته باشد. این عوامل گوناگون می تواند به جهت مسائل تغذیه ای، شرایط کاری و نوع سبک زندگی باشد؛ اما عاملی که نسبت به تمام این عوامل مهمتر و برجسته تر است عامل ژنتیک است. ریزش مو ژنتیکی یکی از شایع ترین ریزش موها به شمار می رود که افراد بسیاری امروزه درگیر آن هستند، به همین علت امروز میخواهیم تا در مورد ریزش موی  ژنتیکی اطلاعات بیشتری را به دست آوریم. 

ریزش موی ژنتیکی

ریزش موی ژنتیکی به صورت مستقیم تحت تاثیر هورمون ها قرار دارد. ترشح هورمون ها نیز تحت اثر عملکرد DNA است. ماده ژنتیک یا همان DNA به صورت مساوی از پدر و مادر به ارث می رسد، پس کچلی یا همان طاسی نیز از هر دو طرف به فرد به ارث رسیده است. این نوع از ریزش مو بیشتر در آقایان اتفاق میافتد، به طور مثال به ازای هر 10 مردی که مبتلا به ریزش موی ژنتیکی می شوند 6 زن نیز این بیماری را تجربه می کنند. همان طور که گفته شد ریزش موی ارثی به دلیل اختلالات هورمونی است، هورمونی که باعث این اختلال می شود هورمون مردانه تستوسترون است. 

روش درمان ریزش موی ژنتیکی 

گاهی اوقات واقعا این موضوع درست است و طاسی سر موضوعی ارثی است. اما نحوه درمان آن به چه صورت است؟ همان طور که می دانید برای حل ریشه ای و بنیادی یک موضوع بهترین کار آن است که مشکل را از ابتدا پیدا کرده و حل کنیم. ریزش موی ژنتیکی را نمی توان با تغییر رژیم غذایی، عوض کردن شامپو و نرم کننده و استفاده از گل سرشوی و...درست کرد. گاهی اوقات برای حل ریزش مو که ریشه ارثی دارد می شنوید که روش کاشت موی ژنتیکی را به شما توصیه می کنند، آیا واقعا چنین روشی وجود دارد یا ساخته و پرداخته ذهن خلاق گروهی از افراد است که در آرزوی چنین درمانی هستند؟ 

متاسفانه علم هنوز تا آن حد پیشرفت نکرده است که روش کاشت موی ژنتیکی به وجود آمده باشد. بهترین روش کاشت مو روش SUT است که امروزه در تمام کشورهای پیشرفته استفاده می شود. این روش به دلیل عارضه های کمی که برجا می گذارد و روند بهبود سریع تری که دارد، نسبت به دیگر روش ها بسیار پیشرفت بیشتری را داشته است. 

کاشت مو به روش SUT در کلینیک تخصصی رنسانس

روش SUT همان طور که گفته شد مزیت ها و تفاوت های گوناگونی را در مقایسه با روش های قبلی همچون FIT دارد، برخی از این ویژگی ها را در ادامه برایتان توضیح می دهیم. 
1-در روش SUT از وسایل و هولدرهای دستی به هیچ عنوان استفاده نمی شود و در عوض از ابزار و وسایل مدرن که دارای میکروموتورهای اتوماتیک هستند استفاده می کنند. 
2-تراکم مو بسیار بیشتر از حالت عادی و یا دیگر روش های کاشت است. 
3-دوره نقاهت کمتری دارد و فرد سریع تر به زندگی عادی اش بر می گردد. 
4-جای زخم های حاصل از کاشت مو به "اسکار" معروف است. معمولا این زخم ها پس از کاشت مو بسته به روش مورد استفاده برای جراحی و همچنین مهارت و ظرافت کار جراح متفاوت هستند. در روش کاشت مو SUT این موارد بسیار کم به چشم می خورند و یکی از مزیت های اصلی این روش نیز همین مورد است. 
5-در روش SUT داشتن بانک مو مناسب کافی است زیرا جراح با استفاده از این متد به راحتی فولیکول ها را برداشته و احتمال آسیب رسیدن به فولیکول ها بسیار کاهش پیدا می کند. 

کلینیک تخصصی کاشت موی رنسانس

همان طور که گفته شد سعی کنید تا گول تبلیغات برخی از رسانه ها و سایت ها را در خصوص وجود روش کاشت مو ژنتیکی نخورید. این روش هنوز به وجود نیامده است. توصیه ما به شما این است که از روشی استفاده کنید که تضمین شده است و به نوعی امتحانش را پس داده است. 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو در کلینیک تخصصی رنسانس با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل فرمایید و یا در واتساپ و تلگرام با شماره 09122115442 در ارتباط باشید