نکاتی در مورد حالت دنده های مو و عوارض

بیشتر افراد برای حالت دار کردن موها و زیبایی بخشیدن سطحی به آن ها از محصولات حالت دهنده  برای موها استفاده می نمایند  در صورتی که از عوارض ناشی از مصرف این مواد هیچ چیزی نمی دانند و از کیفیت موها ، سلامت موها و تراکم آن ها می کاهند .

 مصرف حالت دهندها برای مو در افراد مسئله ای جدید نمی باشد چرا که از گذشته و دیرباز در بین افراد رواج داشته است چه با مصرف روغن ها و گیاهای متفاوت به این کار میپرداختند اما امروزه شاهد مواد های شیمیایی می باشیم که مصرف طولانی آن ها سبب آسیب های شدید میگردند .

انواع حالت دهنده و عوارض ها 

 ژل 

 شایع ترین  نوع حالت دهنده برای موها ژل می باشد ، مصرف زیاد ژل موجب شکنندگی و آسیب به ساقه های مو میگردد و میتواند موها را ضعیف و  خشک نماید  و مصرف آن ها در سطح سر موجب شوره ، خارش  شده و مصرف دراز مدت آن موجب ریزش در موها میگردد پس توصیه میشود از مصرف ژل بر سطح سر بپرهیزید .

اسپری مو 

اسپری حالت دهنده ، سبب حالت دهندگی و ثابت نگه داشتن موها میگردد  و کاربرد بسیار بالایی را در حالت دادن موها به همراه دارد . و پوشش نازکی است که بر روی موها می نشیند . اسپری ها باید طوری طراحی گردند موجب خشک شدگی شدید موها نگردند   مصرف اسپری روزانه و دراز مدت موجب آسیب به ساقه موها میگردند  و ضعیف کردن موها را در پی دارند .

 موس 

 مصرف موس  بعد از حمام آسیب زیادی بر موها ایجاد نمیکند چرا که حالت نرم دهندگی برای موها را دارد  اما مصرف هر روزه و طولانی مدت آن نیز توصیه  نمیشود .

 کرم های مو 

 کرم های مو نیز  رواج بسیاری در بین مردم دارند و از آن استفاده می نمایند ، توصیه میشود از مقدار کمی کرم در هر بار مصرف استفاده شود تا از چرب شدگی شدید موها جلوگیری گردد ، کرم ها آسیبی برای موها به همراه ندارند  اما مقدار مصرف باید کم و محدود باشد چرا که چرب بودن موها میتواند ریزش مو و آسیب به ریشه مو را به همراه داشته باشد .

واکس مو 

 واکس مو  بر دو حالت بوده بر حالت تثبیت  نگهدارنده و براق کننده موها و در حالتی خشک شدن موها را به همراه دارد ، توصیه میشود از مصرف واکس موهای خشک کننده مو اجتناب گردد چرا که خشک شدن موها و آسیب هایی مانند موخوره را به همراه دارند  .

رنگ مو 

 رنگ مو محصولی برای تغییر رنگ مو در بین آقایان و خانم ها می باشد ، توصیه میشود از رنگ مو  اجتناب گردد رنگ مو تشکیل شده از ترکیبات شیمیایی می باشد و قطعا مصرف آن عوارض بسیاری را به همراه دارد که مورد اول تغییر جنس موها خواهد بود .
توصیه میشود افراد از رنگ کردن مکرر و پیوسته موهای خود پرهیز نمایند چرا که  موجب خشکی مو ، شکنندگی مو ،  ریزش مو ،  ضعیف شدن موها ، خورد شدن مو ها و . . . میگردند پس افراد باید در صورت استفاده از رنگ مو رنگ موهای بدون آمونیاک را انتخاب کرده و  تعداد رنگ کردن موهای خود را به حداقل برسانند .

 دکلره مو 

 متاستفانه دکلره مو آسیب شدید موها و پوست سر را به همراه دارد ، دکلره کردن برای رسیدن موها به رنگ های روشن استفاده میشود که ترکیبی کاملا شیمایی و قوی بوده که آسیب مستقیم به تارهای مو و  سطح سر را به همراه دارد ، عوارض دکلره مو سوختن موها ، پودر شدن آن ها ، کم حجمی موها ، ریزش شدید مو ،  خشکی بی از اندازه موها ،  شکننده بودن مو و . . . می باشد

بنابراین  افراد بهتر است از مصرف دکلره صرفه نظر نمایند و در صورت تمایل استفاده از آن را به افراد متخصص بسپارند  تا با تست صحیح معین نمایند که شما به این محصوص آلرژی دارید یا خیر  و سبب آسیب دیدگی کم تر شوید .