مو و ظاهر آن

مو و ظاهر آن:

 مو هم همانند دیگر عناصر و عضو های بدن دارای مشخصات فیزیکی و ظاهری می باشد که شاید خیلی ساده و آسان از ان بگذریم ولیکن همانطور که ریزش مو یا پر پشتی مو برایمان اهمیت دارد ظاهر مو هم مهم است.

مرکز ترمیم مو و کاشت مو رنسانس طبق امارهای گرفته شده از مراجعین محترم توانسته است مهمترین المان های مشخصات ظاهری مو را بررسی کند که در اینجا به برخی از انها اشاره میکنیم

-          اولین و بارزترین فاکتور مو طبیعتا رنگ مو می باشد که معمولا یک انسان در دوره های سنی مختلف رنگ مویش تغییر میکند مثلا در کودکی اغلب رنگ موها روشن مایل به بلوند یا قهوه ای روشن است و در جوانی رنگ مو تیره و به قهوه ای تیره و مشکی گرایش پیدا میکند در میان سالی رنگ موها معمولا به جو گندمی تغییر پیدا کرده و در نهایت موها به رنگ سفید در سالمندی در می ایند.

-          حالت مو: هر مویی برای خود حالت خاصی دارد برخی از موها لخت و صاف هستند برخی از انها بصورت فرفری عده ای به شکل وز و اکثریت حالت موها موج دار است

-          یکی از موضوع هایی که مراجعه کنندگان به مرکز پیوند مو و ترمیم مو رنسانس مطرح میکنند این است که افراده سبزه با موهای مشکلی معمولا موهایشان پرپشت و تراکم و تعداد در انها زیاد تر از افراد سفید پوست با موهای رنگ روشن است بر خلاف این ایده باید گفت که پر پشتی و تراکم کو ربطی به رنگ پوست ، رنگ مو و حتی تعداد موها ندارد افراد سفید پوست با موهای روشن نه تنها تعداد تارهای موهایشان از افراد سبزه پوست با موهای تیره کمتر نیست بلکه بیشتر هم است تنها نکته ای که باعث این پرپشتی یا تراکم بالا شده قطر موست هر چند هر چقدر موهای فرد موج دار تر باشد ظاهرا پرپشت تر دیده میشود شایان ذکر است که هرچقد رنگ پوست به رنگ مو نزدیکتر یا شبیه تر باشد احساس پر بودن و یا پر تراکم بودن درموی  سر بوجود می اید.

-          -  نوع مو: یکی دیگر از مشخصات ظاهری مو اندازه چربی در پوست سر است که این عامل موها را به دسته های مختلف جداسازی میکند مانند : موی چرب ، موی معمولی ، موی خشک و ...

کسانی که موهایشان چرب است فقط چند ساعت بعد از استحمام موهایشان وضعیت مقبولی دارد . پس از ان موهایشان به چربی اغشته شده و به هم میچسبند و بعد از چند روز براق و درخشان به نظر می ایند و در نهایت این موها بوی خاصی از خود ترشح میکنند.

بهترین نوع مو موهای معمولی است که خمیشه انعطاف پذیر ، خوش حالت ، براق ، درخشان به نظر میرسند.

سومین نوع مو موهای خشک است به دلیل نبودن یا کم بودن چربی این موها انعطاف ناپذیر ، شکننده ، زبر و ... است که به سختی میتوان شانه یا برس به انها کشید.

-مهمترین مطلب و نکته ای که در ظاهر مو و البته در کاشت مو و ترمیم مو اهمیت دارد جهت رشد مو است یعنی زاویه ای که مو از پوست سر بیرون زده مثلا در قسمت شقیقه ها زاویه خارج شدن مو حدود 20 درجه و در جلوی سر حدود 35 درجه می باشد.