مروری بر کاشت مو

اصلی که پشت امر کاشت مو قرار دارد این است که در حالی که برخی موها مادام العمر هستند برخی دیگر موقتی اند و از چرخه زندگی زود خارج می شوند و در نتیجه می ریزد. متخصصان برای این دسته از موها دریافتند که چاره ای نیست جز اینکه از موهای دائمی بدن بردارند و در نواحی ریخته شده، بکارند طوری که گویی موهای اصلی هستند.

برای کاشت مو روشهای مختلفی استفاده می شود از گذشته تا به امروز روشهای کاشت مو بسیار تغییر و تحول یافته است. در گذشته برای بدست اوردن موهای قابل کاشت، برخی از پوست پشت سر فرد را برمیداشتند که به همین دلیل در طی کاشت خونریزی و درد هم وجود داشت اما در روشهای امروزی دیگر نیازی به این کار نیست و در عوض تارهای مو را تک به تک برمیدارند و به این ترتیب بیمار نه دردی احساس می کند نه خونریزی دارد.

از روشهای نوینی که امروز برای کاشت استفاده می شود می توان به FUE و SUT اشاره کرد که جزو جدیدترین متدهای کاشت در دنیا محسوب می شود. در ایران نیز مرکز تخصصی موی رنسانس بصورت انحصاری از این دو روش استفاده میکند.

در این دو روش بجای برداشتن بخشی از پوست سر، واحدهای فولیکولی را از پشت سر برمی دارند و تارهای مو را از آن استخراج می کنند بطوری که به گرفتها آسیبی نرسد و بتوانند از بیشترین گرفت استفاده کرد. از مزایای روشهای نوین FUE و SUT این است که اگر شخص بانک موی مناسبی نداشته باشد می توانند از این روش بهره ببرند. همچنین در استفاده از این روش برای کاشت ابرو این حسن را دارد که تیم پزشکی میتوانند به ابروهای کاشته شده حالت موردنظر بیمار را بدهند. از سوی دیگر در این روشها دیگر نیازی به بخیه زدن سر بیمار نیسست و بیمار براحتی می تواند بعد از کاشت به کارهای روزانه خود بپردازد.

برای کاشت مو، تیم پزشکی ابتدا از فرد متقاضی کاشت درخواست می کند که یکسری آزمایشات انجام دهد ازمایشاتی درخصوص اینکه ایا فرد بیماریهایی مانند دیابت، ناراحتی قلبی، انواع نارسایی ها و... را دارد یا خیر . همچنین فرد متقاضی باید پرونده پزشکی خود و لیست داروهایی را که مصرف می کند به پزشک ارائه بدهد تا اختلالی در امر کاشت مو پیش نیاید.

بقای موهای کاشت شده در افراد مختلف متفاوت است و به مهارت پزشک، ویژگی های واحد فولیکولی و روش مورد استفاده بستگی دارد.

آنچه می توان گفت، این است که موهای کاشت شده تا آخر عمر خصوصیات موهای اصلی را دارند و بعد از کاشت دائمی خواهند بود و رشد خواهند کرد. اما آنچه مهم است این است که کاشت مو را در مراکز معتبر و تحت نظر پزشکان باسابقه انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

مرکز تخصصی موی رنسانس به همراه تیم پزشکی مجرب خود مفتخر است سالیان سال از نوین ترین متدهای کاشت مو برای کاشت مو، ابرو و ریش استفاده می کند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روشهای کاشت، هزینه های کاشت، میزان نتیجه بخشی آن می توانید عکسهای خود را به شماره 09122115442 تلگرام کنید. همچنین برای استفاده از مشاوره رایگان این مرکز می توانید با شماره های  02188909050 و 02188909051 تماس بگیرید.