ریزش موی وسیع و پخش


کاشت موی طبیعی افق جدیدی را در درمان کم پشتی و یا طاسی سر گشوده است. همیشه این سوال وجود دارد که آیا کاشت مو در خانم‌ها نیز به خوبی آقایان جواب می‌دهد؟ پاسخ به این سوال مثبت است. کاشت موی طبیعی در خانم‌ها نیز مانند آقایان با نتایج درخشانی همراه است. متأسفانه خانم‌ها به خاطر داشتن دو باور غلط کمتر متقاضی کاشت موی طبیعی هستند. این دو باور عبارتند از:

الف -    اغلب خانم‌ها فکر می‌کنند کاشت موی طبیعی یک عمل مردانه بوده و برای خانم‌ها نامناسب است و حداکثر برای ترمیم ابرو یا مژه کاربرد دارد. این تصور قبلاً برای عمل زیبایی بینی هم وجود داشت مردم رینوپلاستی را زنانه می‌دانستند.

ب -     خیلی از خانم‌ها هم تصور می‌کنند موهای کاشته شده طبیعی نیست و به اندازه‌ی موهای بلند خانم‌ها رشد نمی‌کند.
البته لازم به ذکر است که همه‌ی خانم‌هایی که با شکایت کم پشتی موهای سر برای کاشت مو به کلینیک مراجعه می‌‌کنند واجد شرایط کاشت مو نیستند. دلایل این امر در نکات زیر نهفته است:

1-   ریزش موی وسیع و پخش : 

در کاشت موی طبیعی، موها از پشت سر برداشته شده و به نواحی کم مو در جلوی سر منتقل می‌شود. بنابراین خانم‌هایی که موهای ضخیم و پرپشتی در پشت سر دارند مناسب کاشت موی طبیعی هستند. ولی خانم‌هایی که موهای پشت سرشان هم ریخته و یا نازک و کم پشت شده مناسب کاشت نیستند.

2-   ریزش موی موقت : 

ریزش مو در مردان کاملاً ارثی و دائمی است اما در خانم‌ها ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که موقتاً موجب ریزش مو شده است. طبیعتاً در این موارد نیازی به کاشت نیست. بلکه با بر طرف کردن عامل مورد نظر ریزش موها نیز متوقف می‌شود. عواملی که به طور موقت موجب ریزش مو در خانم‌ها می‌شوند عبارتند از: کم‌خونی شدید ناشی از فقر آهن، تغییرات هورمون، رژیم‌‌های غذایی غیر اصولی، مصرف برخی از داروها، بعد از زایمان و در دوران شیردهی، بعد از قطع مصرف قرص‌های ضد بارداری، استرس‌های شدید روحی و جسمی و علل دیگر.

3-  انتظارات غیر واقعی : 

انتظارات بسیاری از خانم‌ها ازکاشت موی طبیعی منطقی و دست یافتنی نیست. اغلب خانم‌ها انتظار پرپشتی کامل موها را دارند. این گروه‌ توقع دارند با یک جلسه کاشت موی طبیعی موها مانند دوران بلوغ پرپشت شده و پوست سر دیده نشود. باید به بیماران یادآوری کرد که هدف از کاشت موی طبیعی تنها افزایش تراکم نسبت به شرایط قبلی است و اگر تراکم با پرپشتی بیشتری در نظر باشد باید این کار را تکرار کنند. متأسفانه درصد کمی از خانم‌ها واقع‌گرا بوده و یا چون از درمان‌های دارویی خسته شده‌اند حتی از بهبود اندک ظاهر خود استقبال می‌کنند. به طور کلی توصیه می‌شود خانم‌ها قبل از کاشت موی طبیعی چندین عکس از سرخود تهیه کنند تا بعد از رویش موهای کاشته شده (که گاهی یک سال طول می‌کشد) وضعیت سر خود را با عکس‌ها مقایسه کنند و متوجه تغییرات مثبت در تراکم و پرپشتی موها بشوند.

4- تراشیدن موها : 

معمولاً در خانم‌ها ناحیه‌ی طاسی کاملاً بدون مو نیست و موهای نازک وکوتاه زیادی وجود دارد. طبعاً پیش از کاشت لازم است موهای آن ناحیه تراشیده شود که مورد پسند خانم‌ها نیست. این مسأله بسیار مهم بوده و خیلی از خانم‌ها فقط به خاطر کوتاه کردن موها از عمل منصرف می‌شوند.


شایع‌ترین علت ریزش موهای سر در خانم‌ها:

شایع‌ترین علت ریزش موهای سر در خانم‌ها ارثی بوده و ریزش موبا طرح زنانه (FPHL) نام دارد. ریزش مو از پدر یا مادر به ارث رسیده و یک مشکل ژنتیکی است بنابراین دائمی و پیشرونده بوده و در موارد شدید احتمال کم پشتی و طاسی سر نیز وجود دارد. حدود 30 تا 35 درصد از خانم‌ها از ریزش موی ارثی رنج می‌برند. برای جلوگیری از طاسی می‌توان از کاشت موی طبیعی هم زمان با درمان دارویی کمک گرفت.

نکته‌ی کلیدی در کاشت موی سر خانم‌ها آن است که در صورتی که ناحیه‌ی طاسی وسیع باشد تعداد موهای ناحیه‌ی دهنده برای ترمیم کل ناحیه‌ی کم پشت کافی نخواهد بود. بنابراین باید به آن نواحی که از لحاظ زیبایی مهم‌تر است مثل خط موی جلوی سر یا فرق سر اولویت داده شود. پس از رشد موها در این نواحی می‌توان موهای پر پشت را روی نواحی کم پشت شانه کرد و حالت داد. خوشبختانه خانم‌ها می‌توانند با تغییر مدل‌موهای خود بیشترین بهره را از کاشت موی طبیعی ببرند.
علاوه بر طاسی‌های ارثی، کاشت موی طبیعی در موارد دیگری هم سودمند است. این موارد به طور خلاصه عبارتند از:


رفع طاسی بالای گوش‌ها :

خانم‌های جوانی که عادت دارند موهای خود ر اسفت ببندند به مرور زمان ریشه‌ی موهای دو طرف سرشان سست شده و از بین خواهد رفت به نحوی که بالای گوش‌ها کاملاً خالی می‌شود. در این حالت هیچگونه درمان دارویی وجود ندارد و تنها راه علاج کاشت موی طبیعی است که عموماً با نتایج شگفت‌آوری همراه است. موهای کاشته شده زنده و طبیعی بوده به اندازه‌‌ی موهای طبیعی خانم‌ها قابلیت رشد داشته می‌توان آنها را رنگ کرد، حالت داد و آرایش نمود.

آیا ریزش مو قابل درمان می باشد؟


قیافه هر کسی نقش اساسی در ایجاد حس اعتماد به نفس او دارد. هزاران سال پیش موهای زیبا و انبوه نشانه اعتماد به نفس و زیبایی به شمار می رود. بین 20 تا 30 درصد جمعیت مردان در دنیا گرفتار طاسی و تعدادی بسیاری در مرحله از دست دادن موهای خود قرار گرفته اند. متاسفانه نه تنها آقایان از ریزش مو رنج می برند بلکه خانم ها هم درگیر این مسئله هستند. ولی روش ترمیم مو HRT ، مشکلات را طی 1 جلسه حل میکند. همان طور که گفته شد، این روش در 1 مرحله انجام پذیر است. در جلسه مشاوره از موی فرد نمونه برداری صورت می گیرد و رنگ و جنس مو تعیین می شود.
ترمیم مو به روش HRT بدون نیاز به بانک موی شخص می باشد که خط رویش و خط فرق در این روش کاملا طبیعی بوده به طوری که حتی اطرافیان شما هم نمی توانند آن را تشخیص دهند ترمیم مو به روش HRT جدیدترین و تنها روش استاندارد ترمیم مو در دنیا و ایران بوده و بدون درد، جراحی، عوارض، خونریزی و ... می باشد


مرکز تخصصی موی رنسانس بنیانگذار ترمیم مو در ایران بوده و همچنین روش ترمیم مو HRT را که جدیدترین و بهترین روش ترمیم مو بوده را به صورت انحصاری وارد کرده است بانوانی که به هر دلیلی نمی توانند کاشت مو انجام دهند می توانند جهت بازگشت موهای خود از ترمیم مو به روش HRT استفاده کنند. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو و ترمیم مو  با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا عکس خود را به شماره 09122115442 تلگرام کنید