رنسانس ( درمان طبیعی ریزش مو ،جلوگیری از ریزش مو 02188943653)

ریزش مو از مشکلاتی است که مردان و زیادی آن را تجربه میکنند که بیشتر مردان بر اثر ژنتیک  دچار این مشکل میگردند که حتی در سنین پایین نیز با آن رو به رو خواهند شد .
اما ریزش مو و کم پشتی موها علت هایی مانند استرس ، اضطراب ، فشار های روانی ، مشکلات روحی ، کمبود ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز ،سبک زندگی نا مناسب  ، تغذیه های نا مناسب  را دارند که در زنان تغییرات هورمونی نیز یک  گزینه شایع به شمار میرود .

 عزیزان برای بازگرداندن شرایط مطلوب به موهای خود و جلوگیری از ریزش های بیشتر بهتر است  تغییری در سبک زندگی خود ایجاد نمایند و در قدم اول با دادن آزمایش چکاب کمبود های مواد معدنی و ویتامین ها را جبران نمایند و سپس اقدامات دیگر را انجام دهند .
ریزش موها روزانه از 50 تا 100 تار مو طبیعی است و جای نگرانی  ندارد اما ریزش  بیشتر از این حد ، رزش شدید مو را نشان میدهد که در ظاهر تاثیر غیر مطلوب را بر جای میگذارد .
در ادامه مطلب به درمان طبیعی ریزش مو و جلوگیری از ریزش مو میردازیم تا شما را برای داشتن موهایی سالم راهنمایی کنیم .

درمان طبیعی جلوگیری از ریزش مو 

 استفاده  از محصولات شیمایی ممنوع :  بیشتر مواردی که برای زیبا سازی موها به کار برده میشوند ترکیبات شیمایی می باشند آسیب رساندن شدید موها را در بر دارند ، محصولاتی مانند انواع رنگ مو ، دکلره  که علاوه بر آسیب به جنس مو ریزش مو ها را به همراه دارند . افرادی که به صورت  مکرر از رنگ مو استفاده می نمایند  مستعد ریزش مو میگردند بنابراین توصیه میشود  تا زمان رشد کامل موها با رنگ طبیعی اقدام کرده و دوباره اقدام به رنگ مو نمایند و رنگ های بدون آمونیاک را استفاده کنند . پس از رنگ گذاری نیز استفاده از روغن تراپی های طبیعی ، ماسک مو ، سرم مو فراموش نگردد .

مصرف مناسب مواد غذایی 

برای رشد و و جلوگیری از ریزش موها به ویتامین ها و مواد معدنی مور نیاز  احتیاج داریم که این مواد از طریق مواد غذایی می توانند تامین گردند بنابراین  غذا هایی با داشتن ویتامین b  ، آهن ، ویتامین آ ، ویتامین سی ، امگا3 و . .  میتوانند کمک کنده باشند که با خوردن پروتئین ، آجیل ، غلات ، سبزیجات و میوها این مواد تامین میگردند .
خوردن آب کافی برای رشد مو ها و سلامت جنس آن ها نباید فراموش گردد پس خوردن میزان کافی آب نباید فراموش گردد .

مراقبت از مو 

یکی از مسائل عادی و روز مره ایی که باید رعایت گردد و افراد به آن توجه داشته باشند نوع خشک کردن موها می باشد  خشک کردن به روش نا درست ریزش موها را زیاد میکند .
افراد باید پس از شست و شوی موها اجازه دهند موها در هوای باز خشک گردند و استفاده از سشوار و اتو مو را به استفاده روزانه تبدیل نکنند  چرا که پروتئین مو را از بین میبرند  و باعث خشکی و اسیب شدید به موها میگردند و همچنین توصیه میشود افراد برای مواقع ضروری استفاده از اتوی مو و یا سشوار از اسپری های قبل از سشوار استفاده نمایند تا احتمال اسیب به موها را به حد اقل برسانند .
استفاده از شانه نیز بسیار مهم می باشد شانه کردن مکرر و شانه نزدن هردو خطر ریزش را زیاد میکنند  بنابراین روزانه دوبار شانه زدن با استفاده از شانه های دانه درشت چوبی  عالی بوده و افراد باید استفاده از برس را فراموش کنند .

محصولات  ضد ریزش 

 بهتر است برای محافظت از موهای خود محصولات ضد ریزش را استفاده نمایید  که شامپوهای  ضد ریزش میتوانند بسیار کمک کننده باشند چرا که هم تقویت موها را به همراه دارند و هم خطر ریزش را کم میکنند .
از این بین استفاده از داروها  و محصولات تجویز شده توسط دکتر کاشت مو نیز شدیدا توصیه میشود .

استفاده از روغن 

استفاده از روغن های خالص و طبیعی یک تقویت مو خوب و  ضد ریزش برای موها می باشند و به افراد توصیه میشود از روغن هایی مانند روغن نارگیل ، روغن سیاهدانه ، روغن بادوم شیرین ، روغن آرگان و . . .استفاده نمایند و ماساژ سر به صورت آرام را در حمام و یا قبل از خواب فراموش نکنند .
با رعایت این نکات ساده افراد میتوانند از ریزش موهای خود جلوگیری کرده و امکان ریزش را به حد اقل برسانند که کمک گرفتن از یک متخصص مو در این زمینه بی تاثیر نخواهد بود .

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تکمیلی با شماره های 02122088210 و 02188909050 تماس حاصل کرده و یا در تلگرام و واتساپ با شماره 09122115442 در ارتباط باشید