توصیه‌ها بعد از کاشت مو


مرکز تخصصی کاشت و ترمیم مو رنسانس02188943653
02188943726

09122115442 مرکز تخصصی کاشت و ترمیم مو رنسانس


( مشاوره رایگان است )


 
 
 
 
 88943726 -021
 
 
 
 09122115442 


جدیدترین روش کاشت موی طبیعی بدون نیاز به جراحی و بدون درد

آدرس : تهران - میدان ولیعصر - پایین تر از سینما قدس - ساختمان مینو - طبقه 4 - واحد 402 

روشهای انحصاری و جدید کاشت و ترمیم مو

بنیانگذار تکنیکهای جدید و انحصاری  :(HRT) و (SUT) در ایران

تکنیکهای جدید و انحصاری:(HRT) و(SUT)این مرکز افتخار دارد هم اینک با این تکنیکهای جدید و انحصاری در ایران کاشت و ترمیم مو را به بالاترین سطح خود رسانده , که دیگر نیازی به روشهای FUT-FIT که برش و بخیه و یا بیهوشی در آنها شاهد بودیم نمیباشد تا به امروز تکنیکهای ترمیم موکه در ایران انجام میشود کاملا به صورت مصنوعی میباشد و قابل رویت میباشدو زیانهای زیادی به موهای اطراف شخص وارد نموده و مراجعات مکرر را شامل میشود

تکنیک HRT چیست ؟

دراین متد انحصاری دیگر نیازی به بانک موی شما نبوده زیرا این مرکز با دارا بودن بانک مو صد در صد طبیعی که همانند با جنس و رنگ و به طور کامل همزاد با موهای شما بوده , این روش را به جرات میتوان تحولی در امر ترمیم مو دانست .

طریقه انجام:

این روش را میتوان به 3 طریق با تارهای صد در صد طبیعی به صورت زیر پوست یا روی پوست و یا لا به لای موهای شما انجام داد تراکم بسیار بالا خط رویش بسیار بسیار طبیعی استحمام روزانه و شانه زدن به تمام جهات انجام انواع مدلهای دلخواه

انجام سشوار استفاده از اتوی مو.واکس.ژل.و... بوده و کاملا بدون عوارض و مراجعه بعدی بوده.

این اطمینان را به شما میدهیم که این روش(HRT) بهترین و به روز ترین روش در امر ترمیم مو در جهان میباشد.


تکنیک SUT چیست؟


در روش )SUT (دیگر نیازی به تیغ جراحی , بیهوشی و به جا ماندن اسکار و برش و هیچ گونه عوارض نداشته و ما قادر هستیم بوسیله پانچ لیزری برداشت و پیوند 7 تا 14 هزار تار موی واقعی را که 3 برابر نسبت به روشهای قدیمی میباشد را انجام دهیم .

لازم به ذکر میباشد که در تمامی این تکنیکهای جدید شما شاهد خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا میباشید تا جایی که هیچ کس قادر یه تشخص کاشت و ترمیم موی شما نمیباشد.

مرکز تخصصی موی رنسانس

مرکز تخصصی کاشت و ترمیم مو رنسانس


02188943653
02188943726

09122115442 

برچسب‌ها: روش جدید کاشت موهزینه کاشت مو طبیعیدکتر جراح پوس و موبوتاکستزریق لی و گونه


1. دوره رشد مو :

دوره رشد مو دارای سه مرحله متفاوت است. هر فولیكول مو دستخوش یكی از این مراحل است. بعضی از فولیكولها در مرحله رشد، قسمت كمی در مرحله ریختن و تعویض و برخی در مرحله استراحت به‌سر می‌برند. در نتیجه در سر افراد همیشه 100% از موها مشاهده نمی‌شوند بلكه فقط 85% از موها قابل رویت هستند.


1.   Anagen (دوره رشد فعال مو): رشد فعال مو بین 1.5 تا 7 سال است و میانگین آن معمولا 3 سال محسوب می‌شود. معمولا 85% از موها در مرحله آناژن قرار دارند.


2.   Catagen (دوره ریختن و جایگزین شدن): این دوره پایان دوره رشد فعال مو است. در این دوره موهای قدیمی می‌ریزند و موهای جدید جایگزین آن می‌شوند. میانگین مدت این دوره 3 هفته است. معمولا 1% از موها در مرحله كاتاژن بسر می‌برند.


3.         Telogen (مرحله خواب): این مرحله قبل از مرحله آناژن است. در این مرحله فولیكولهای جدید تقریبا برای مدت 3 ماه استراحت می‌كنند. معمولا 14% از فولیكولهای مو در این مرحله به‌سر می‌برند و بعد از این مرحله مجددا وارد مرحله رشد فعال می‌شوند.بنابر این با در نظر گرفتن این سه مرحله، ریزش موها در طی روز از 60 تا 100 تار مو طبیعی است.توجه داشته باشید ریزش مو در پاییز و بهار به حداكثر می‌رسد. این ریزش مو ناشی از تغییر فصل و مربوط به روشنی روز و تغییر هوا است.سرعت رشد مو در هر ماه تقریبا به 25/1 سانتیمتر می‌رسد. بیشترین سرعت رشد مو از 16 سالگی تا اواخر 20 سالگی است و هر چه مو بلندتر می‌شود سرعت رشد آن كمتر می‌شود.میانگین تعداد مو در افراد بالغ حدود 100000 تار مو است. سفید‌پوستان دارای موی بیشتری هستند و تعداد تار مو در آنها به 140000 می‌رسد. در صورتی كه افرادی كه دارای موهای قرمز می‌باشند دارای كمترین تعداد تار مو هستند. تقریبا این افراد دارای 90000 تار مو هستند.رشد مو و كیفیت مو بستگی به چگونگی سیستم عصبی و سیستم گردش خون دارد. همچنین رشد مو در ارتباط مستقیم با هیجانات، احساسات و افكار اشخاص می‌باشد.

به خاطر داشته باشید تندرستی  یا به عبارتی بدن سالم، فكر سالم و بهداشت نقش مهمی در رشد مو ایفا می‌كنند.


                                                                                       2. ساختمان مو :             


مو از دو قسمت اصلی ریشه و ساقه تشکیل شده و در میان سه لایه پوست قرار گرفته است. مو از داخل کیسه‌ای به نام فولیکول رشد می‌کند. انتهای فولیکولها در لایه مرکزی پوست متصل به مویرگهای خونی است. این مویرگهای خونی منبع مهمی برای تهیه اکسیژن و مواد مغذی برای رشد مو هستند. از ویتامین‌های موثر در رشد مو می‌توان به  خانواده گروه ویتامین B و H اشاره نمود و هر چه از مواد غذایی‌ای استفاده نماییم که این ویتامین‌ها را بیشتر دارا باشند به رشد و سلامت موهای خود بیشتر کمک نموده‌ایم. موارد دیگری نیز وجود دارند از جمله اعصاب، کم خونی، شرایط هورمونی، بیماریهای پوستی و مسایل دیگری که در مورد آنها در روزهای آینده می‌نویسم. از غذاهایی که ویتامین B فراوان دارند می‌توان به جوانه گندم و برنج اشاره نمود. کسانی که به علت رژیم و یا هر علت دیگری برنج را به کلی از غذای خود حذف می‌نمایند چون منبع دیگری جایگزین نمی‌نمایند دیده می‌شود که شدیدا دچار ریزش مو می‌شوند. نکته مهم در اینجاست که در اثر آبکش کردن برنج میزان زیادی از ویتامین B آن نیز شسته می‌شود پس از نظر تغذیه بهترین راه برای مصرف برنج کته است.


3. رنگ مو


رنگ مو ناشی از حضور رنگدانه‌های ملانین‌دار است. اگر این رنگ‌دانه‌ها درارای ملانین نباشند و یا به هر دلیلی آن را از دست بدهند مو رنگی ندارد و سفید می‌شود. هنوز هم کارآیی هیچ دارویی در برگرداندن رنگ مو ثابت نشده و هرآنچه که می‌شنویم فقط تبلیغات است.


4. شامپوهای ویتامینه برای مو :


برخی از متخصصان بر این عقیده‌اند که شامپوهای ویتامینه تاثیری بر رشد مو ندارند و از پوست سر هیچ ویتامینی جذب بدن نمی‌شود و برخی دیگر بر خلاف آن، یعنی معتقدند که شامپوهای ویتامینه و حتی ویتامینه کردن موها به روش سنتی تاثیر فراوانی بر روند رشد و یا حتی جلوگیری از ریزش موها دارد و ویتامین‌های موجود در شامپوها  از طریق منفذهای موجود در پوست سر جذب می‌شوند. چندی پیش در مقاله‌ای مطالعه کردم که پزشکان نظریه گروه دوم را ثابت کرده‌اند. یعنی ثابت گردیده که ویتامین‌های جذب شده از طریق پوست سر بر رشد و سلامت مو کاملا تاثیر می‌گذارد و فقط باید یاد بگیریم که چگونه موها را شستشو داده و چه شامپویی را انتخاب نماییم.


5. شستشوی موی سر :برای شستشو ابتدا موها را با آب نیمه گرم کاملا خیس نمایید. مقدار مناسبی از شامپو  را کف دست ریخته و به کف دو دست بمالید تا در اثر گرمای دست شما شامپو نیز به دمای حداکثر فعالیت خود نزدیک شود. سپس آن را کاملا به پوست سر و تمام قیمت‌های ساقه‌های مو مالیده و مخصوصا پوست سر را کمی ماساژ دهید. نکته مهم  آنکه برای عملکرد کاملتر شامپو حدود یک تا دو دقیقه شامپو را بر روی سر خود نگه دارید و بعد آنها را با آب فراوان آبکشی نمایید. توجه نمایید که آب خیلی گرم موها را کدر کرده و از شفاف بودن آنها جلوگیری می‌نماید.


6. استفاده از ژل و کتیرا :


برای حالت دادن به موها اگر به هر دلیلی مجبور هستید از ژلها استفاده کنید، دقت نمایید که ژل به پوست سر شما نخورد. ژلها را باید فقط به ساقه موها زد و بعد موها را حالت داد. استفاده بیش از حد از ژلها در صورتی که تماس با پوست سر داشته باشند باعث ریزش مو میِ‌شود. تجربه شخصی من نشان داده که کتیرا یکی از بهترین مواد حالت دهنده می‌باشد. اگر موهایتان کمی مجعد است می‌توانید در آخرین مرحله از حمام، ژل کتیرا را به موهایتان مالیده، شستشو داده و بعد آبکشی نمایید. بدین ترتیب موهایتان خوش‌حالت می‌شود. در موارد دیگر برای حالت دادن موها، می‌توانید بعد از حمام، موها را کمی خشک کنید، آنقدر که موها کمی مرطوب باشند و کامل خشک نشده باشند، سپس ژل کتیرا را در کف دست ریخته، کف دستها را به هم مالیده و بعد کف دستها را فقط به ساقه‌های مو بکشید. برای شاداب بودن موهایتان و سلامت آنها زمانی که نیاز به آراستن مو ندارید، ژلها را از روی موها بشویید تا پوست سر به راحتی با هوای آزاد در تماس باشد .


6. سرعت رشد مو :


سرعت رشد مو در افراد مختلف متفاوت است و وابسته به شرایط مختلفی از جمله سن، اعصاب، وضعیت هورمونها و تغذیه و ... است. اما در بهترین شرایط نیز بسیار کند است. بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که امروز کاری برای موهای خود کردیم تا فردا صبح رشد سریع آنرا به چشم ببینیم. میانگین سرعت رشد مو حدود 1/25سانتیمتر در ماه است. معمولا از شروع فعالیت برای داشتن موهای بهتر حدود دو تا شش ماه باید حوصله داشته باشیم تا نتیجه کار را ببینیم و قضاوت نماییم. حال افرادی که تحت عمل کاشت مو قرار می‌گیرند و یا عوامل دیگری که دوره خواب موها را بیشتر می‌کند باید زمان بیشتری به خود بدهند. البته وسواسی که با نگرانی از رشد موها همراه باشد خود باعث کند شدن روند رشد می‌شود، در شرایط مساوی معمولا افراد ریلکس موهای زیباتر‌ی دارند.

از طرفی اگر نیازهای موهای خود را برآورده نسازیم و از تغذیه به هر دلیلی ( رژیمهای نادرست ) کم بگذاریم و یا اتفاقی که در زندگی می‌افتد و با نگرانی همراه است و ... کلا عواملی که در رشد مو موثر هستند، شاید نتیجه این کمبود را در شش ماه و یا حتی یک سال بعد ببینیم و بعد بگوییم که من که الان خوبم، پس چه شد؟ برای برگشت موها دوباره به زمان نیاز است. پس در رابطه با موهایمان همانطور که موها می‌خواهند باید با حوصله باشیم و ریلکس.7. تفاوت کاشت مو در خانومها و آقایان :


در مورد خانم‌ها و یا آقایان فرقی نمی‌کند، تا زمانی که در یک منطقه مورد نیاز فولیکول یا همان پیاز مو وجود داشته باشد سعی بر آن است که این فولیکول‌ها تقویت شوند و رشد نمایند. شاید به ظاهر هیچ مویی وجود نداشته باشد ولی فولیکول زیر پوست وجود داشته باشد، پس با تحریک و تقویت و ایجاد شرایط مناسب رشد موها شروع می‌شود. این عمل تا زمانی قابل بررسی است که فولیکول مو در منطقه وجود داشته باشد. اگر در منطقه مورد نیاز به هر دلیلی فولیکول تحلیل رفته و از بین رفته باشد نیاز به کاشت مو پیدا می‌شود. یعنی از منطقه دیگری که فولیکول مو وجود دارد، این فولیکول‌ها برداشته شود و در منطقه مورد نیاز کاشت شود. این فولیکول‌ها چون موجود زنده هستند و نیاز به تغذیه دارند و تغذیه آنها نیز از طریق خون‌رسانی است، پس باید تا جایی زیر پوست قرار بگیرند که خون‌رسانی کاملا انجام شود. اینکه از چه روشی برای درآوردن فولیکول‌ها در منطقه دهنده مو و زیرپوست قرار دادن در منطقه گیرنده استفاده شود روش‌های مختلف کاشت مو را شامل می‌شود که درباره آنها در روزهای آینده می‌نویسم.

شما میتوانید مطالب مربوط به کاشت مو را در همین وبلاگ در موضوع کاشت مو مشاهده نمایید.


8. کاشت مو با روش لیزری :


این جمله برای بازاریابی است. لیزر در کاشت مو فقط نقش برش، شکافتن و یا سوراخ ایجاد کردن را بر عهده دارد. لیزر توسط حرارتی که ایجاد می‌کند به بافتهای محل برش آسیب می‌رساند و در محل دهنده و گیرنده خسارات زیادی بر جای می‌گذارد. از جمله مشکلات ایجاد شده توسط لیزر می‌توان به خونرسانی دیرتر و کمتر به گرافت‌های کاشت شده اشاره نمود به این دلیل که در اثر حرارت لیزر مویرگ‌های اطراف شکاف ایجاد شده شدیدا آسیب دیده و خونرسانی به محل کمتر است. همچنین به دلیل حرارت بالا فولیکولهای اطراف محل برش نیز آسیب دیده و یا از بین می‌روند. به همین دلیل پزشکان در جراحی کاشت مو تمایلی به استفاده از لیزر ندارند.


9. روش کاشت مو FUE :


Follicular Unit Extraction (FUE) معنای لغوی این جمله جداسازی به قسمتهای فولیکولی می‌باشد که شامل تقریبا تمامی روش‌های موجود مانند ,FIT, FUT , FUG , FUM, SUT,  BUT, Mega Section  و ... می‌باشد. یعنی برداشتن مو از قسمتی از بدن شخص و منتقل کردن موها به نقاط دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولا به سر، ابرو، ریش و ... انجام می‌گیرد. کاشت مو یا پیوند مو قدمتی 30 تا 40 ساله دارد. در اوایل فلاپ یا نواری را که از پشت سر بر می‌داشتند بدون آنکه آن را به قسمتهای کوچکتری تقسیم کنند به قسمت مورد نیاز منتقل می‌کردند، کم‌کم این روش پیشرفته‌تر شد. یعنی فلاپی که از پشت سر برداشته می‌شد به تکه‌های کوچکتر تقسیم می‌شد که معمولا کوچکترین قسمت دارای 15 فولیکول مو بود. به مرور طی شاید 30 سال روشهای برداشت از پشت سر متفاوت شد و طریقه کاشت در جلوی سر نیز پیشرفت کرد و تکه‌های تقسیم شده یعنی گرافت‌ها برای انتقال به جلوی سر به کوچکترین حد ممکن یعنی تک فولیکولی رسیدند.

در حال حاضر تیمهای متخصص در زمینه کاشت مو به روشهای گوناگونی این کار را انجام می‌دهند:

برداشت‌ها:

1.     برداشت توسط Punch

2.     برداشت نواری

3.     برداشت نواری چند تیغه

کاشت‌ها:

1.     ایجاد حفره توسط Punch و کاشت بوسیله دستگاه تزریق و یا دستی

2.     ایجاد شکاف جهت کاشت توسط تیغ‌های جراحی ( معمولا تیغ 11 )

3.     ایجاد شکاف توسط تیغ Slit ( تیغ مخصوص شکاف و کاشت مو)

4.     ترکیبی از Punch و تیغ جراحی


10. روش کاشت مو FIT :


(Follicular Isolation Techniqueیا FIT به معنی لغوی تكنیك جداسازی فولیكول‌ها.

در این روش بوسیله پانچ از ناحیه دهنده مو كه از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیكول‌ها را برداشته و در ناحیه گیرنده، بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیكول‌ها كاشته می‌شوند.

از مزایای استفاده از این تكنیك می‌توان به راحت‌تر بودن تیم پزشكی و همچنین متقاضی كاشت مو اشاره كرد. زیرا قسمت برداشتن نوار از پشت سر كه نیاز به وسایل اتاق عمل و شرایط خاص دارد حذف می‌شود. از طرفی به دلیل برداشت منطقه‌ای می‌توان این عمل را در یك، دو یا سه روز متوالی انجام داد كه باعث می‌شود در این مدت تعداد زیادی تار مو انتقال پیدا نماید و متقاضی نیز كمتر احساس خستگی كرده و پیشرفت را سریعتر می‌بیند.

در اوایل پیدایش این تكنیك به این دلیل كه از پانچ‌های بزرگ مانند پانچ 2 و یا حتی 4 میلیمتر در قسمت برداشت استفاده می‌شد، این روش ضررهای زیادی داشت. از جمله تلفات زیاد، از بین رفتن قسمت زیادی از بانك مو و كم‌پشت شدن شدید ناحیه دهنده مو كه باعث می‌شد در یك عمل وسیع از این تكنیك استفاده نشود. اما با پیشرفت‌هایی كه در قسمت برداشت حاصل شده این مضرات به حداقل رسیده و در حال حاضر بسیاری از افراد و مخصوصا كسانی كه از برداشت نواری نگرانی دارند و یا تیم‌هایی كه توانایی برداشت نواری را نداشته و یا به هر شكل این روش را نمی‌پسندند، ترجیح می‌دهند از روش FIT استفاده نمایند.

روش FIT به روش بدون جراحی نیز معروف شده است و در بسیاری از تبلیغات می‌بینیم كه روش بدون جراحی، بدون درد، بدون بیهوشی و بدون پانسمان اعلام می‌شود كه البته در Post دیگری این‌ها را توضیح می‌دهم.11. روش کاشت مو BHT :


BHT یا Body Hair Transplant به تكنیكی گفته می‌شود كه از موهای بدن ( سینه، كمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن كه مویی قابل برداشت یافت می‌شود) به روش پانچ برداشت و در ناحیه مورد نیاز كاشت می‌شود. باید توجه داشت كه این موها دقیقا همانند سابق خود رشد نموده و همان حالت وز، كوتاه بودن و ... را حفظ می‌كنند. بنابراین این موها و این روش فقط مناسب پرپشت كردن و استتار است و فقط و فقط مناسب افرادی كه بانك موی مناسب در پشت سر و كناره‌های سر ندارند.


12. روش کاشت مو FUT :


(Follicular Unit Transplant) یا FUT به معنی لغوی عملی بر اساس قسمت‌های فولیكولی.

به روشی گفته می‌شود كه بهترین نتیجه را می‌دهد. در این روش برداشت به صورت نواری و كاشت در قدیم به صورت پانچ بود كه با اصلاحات جدیدی كه در این روش داده شده، كاشت توسط تیغ‌های مخصوص یا همان Slit انجام می‌شود. در این روش اگر در برداشت دقت شود و نكات تخصصی رعایت شوند، اكثرا هیچ جایی از برداشت نمی‌ماند. یعنی حتی پزشكان نیز نمی‌توانند جای عمل را پیدا نمایند و اگر جایی از برداشت بماند در حد یك خط قرمز است كه فقط در صورت تیغ زدن سر دیده می‌شود و در حالت عادی در زیر موها پنهان است. ( البته اینكه جا بماند یا خیر بستگی به حساسیت پوست شخص دارد و در افراد مختلف متفاوت است. ) كاشت نیز از آخرین تكنیك‌های كاشت استفاده می‌كند كه كاملا طبیعی بوده و اصلا مشخص نمی‌شود كه در منطقه عملی انجام شده است.

در این تكنیك به دلیل اینكه در نوار بدست آمده فولیكول به فولیكول دیده شده و جدا می‌شود، تلفات تقریبا صفر بوده و تمامی فولیكول‌هایی كه برداشت شده‌اند پس از جداسازی كاشته شده و چون گرافت‌های سالمی در این تكنیك بدست می‌آیند تمامی آنها رشد می‌كنند و تلفات چه در ناحیه دهنده و چه در ناحیه گیرنده تقریبا صفر است.


13. روش MEGA SECTION :


نیاز به توضیح است که عمل کاشت مو از کم‌عوارض‌ترین عمل‌ها می‌باشد، اگر به درستی انجام شود. تمامی عوارض موجود، شناخته شده و قابل پیشگیری می‌باشند. از جمله برداشت از پشت سر ( ناحیه دهنده). میزان این برداشت وابسته به پوست سر شخص مورد عمل مشخص شده و برداشته می‌شود و اگر از این میزان بیشتر برداشت شود باید منتظر عوارض آن بود. از جمله اسکار ( جای عمل ) ، احساس کشیدگی پوست و ....

در روش Mega Section برای اینکه زمان عمل و هزینه عمل کاشت مو را کم نمایند، کاری را که در دو یا سه جلسه باید به آرامی و با زمان دادن به پوست سر جهت ترمیم انجام شود را در یک جلسه انجام می‌دهند. یعنی یک نوار از پوست به عرض چند سانتی‌متر را برمی‌دارند. بنابراین مقدار بیشتری مو برای کاشتن در ناحیه گیرنده به دست می‌آورند. در نتیجه وسعت بیشتری در یک مرحله پوشش داده می‌شود. ( البته این موضوع در شرایطی اتفاق می‌افتد که زمان عمل بیشتر از هشت ساعت طول نکشد در غیر این صورت اگر عمل بیشتر از هشت ساعت طول بکشد، موهای برداشت شده از ناحیه دهنده از بین می‌رود و بعد از این مدت کاشتن موهای برداشت شده فایده‌ای ندارد و حتی اگر کاشته شود رشد نخواهد کرد. ) اما چون این کار در اکثر مواقع توسط پانچ انجام می‌شود از نزدیک جلوه نازیبایی پیدا می‌کند زیرا در اثر پانچ پوست سر در ناحیه گیرنده ناهموار و به صورت برآمدگی و فرو رفتگی‌هایی مشاهده می‌شود. بزرگترین مشکل در ناحیه دهنده ( پشت سر ) است که معمولا اسکار یا جای عمل زیادی بر جای میماند که به هیچ عنوان قابل بازگشت و ترمیم نیست.


14. نکاتی در باره آمادگی قبل از عمل کاشت مو :


اگر شما کاندیدای کاشت مو هستید و بعد از مشاوره از طرف تیم ما به شما وقت عمل داده شد، موارد ذکر شده زیر را در نظر بگیرید.

در صورت استفاده از هر یک از مواد زیر تیم پزشکی خود را در جریان قرار دهید:

1.     مشروبات الکلی

2.     مواد مخدر

3.     ویتامین E

4.     آسپرین و یا هر داروی دیگری

و اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید و یا مبتلا به بیماری خاصی هستید.

روز عمل:

صبح روز عمل حمام نمایید و موهایتان را با شامپو خوب بشویید.

حتما صبحانه میل نمایید. صبحانه شما نباید خیلی سنگین باشد اما از مواد مقوی استفاده نمایید.

شب قبل از عمل استراحت کافی داشته باشید.

حتما سر ساعت مشخص شده در مرکز جراحی حضور داشته باشید.

بعد از مرخص شدن از عمل:

مایعات فراوان بنوشید.

از غذاهای گوشتی استفاده نمایید. هیچ محدودیت غذایی وجود ندارد.


15. شستشو مو بعد از عمل کاشت مو :


دو تکه ابر و یک عدد شامپو بچه جانسون یا فیروز تهیه نمایید. در یک ظرف با شامپو بچه کف مناسب درست ‌کنید. یکی از ابرها را داخل ظرفی که محتوی آب و کف است زده و از فاصله حدود 5 سانتی‌متری بالای سر روی قسمت کاشته شده می‌چکانید، بلافاصله و بدون معطلی، ابر دیگر را در آب زده و روی قسمت کاشته شده می‌چکانید، مجددا ریختن آب را تکرار می‌کنید، ریختن آب حداقل تا 5 بار تکرار شود. این عمل یعنی چکاندن 1 بار کف و بلافاصله چکاندن 5 بار آب در هر بار حمام، حداقل 5 یا 6 بار تکرار می‌شود و در مرحله پایانی حمام خود توسط ابر مخصوص آب حداقل 20 بار آب روی ناحیه کاشت شده بریزید تا مطمئن شوید هیچ کفی در ناحیه کاشته شده باقی نمانده است.

برای شستن قسمت بخیه، سر انگشتان را به شامپو آغشته نموده و به راحتی بین بخیه‌ها را شستشو می‌دهید. دقت نمایید تا ناخن‌هایتان را به قسمت بخیه‌ها نکشید و شستشوی این قسمت را با گوشت سر انگشتان انجام دهید. هر چه شستشوی این ناحیه، دقیقتر و بهتر و کاملتر انجام شود، روند بهبود سریعتر انجام می‌پذیرد.

دیگر نواحی سر را به راحتی شسته و آبکشی نمایید.

مهم: به هیچ وجه آب دوش حمام را که فشار دارد به طور مستقیم روی قسمت کاشته شده نگیرید.

مهم: اگر موهایی از اطراف روی قسمت کاشته شده افتاده هرگز به آنها دست نزنید و سعی نکنید که موها را از قسمت کاشته شده جدا نمایید. معمولا بعد از 2 تا 3 بار حمام رفتن این موها خود از قسمت کاشته شده جدا می‌شود.

مهم: به مدت یک ماه از دست زدن یا زدن وسایلی مانند حوله و شانه به قسمت کاشته شده جدا خودداری نمایید. ( زمان دست زدن به قسمت کاشته شده را پزشکان به شما اطلاع می‌دهند)

نواحی دیگر را که دور از ناحیه کاشته شده هستند و هیچ مویی از آن قسمت داخل ناحیه کاشته شده نیست را با حوله نرم خشک کنید و به آرامی شانه بکشید، اما برای شانه زدن در قسمت بخیه دقت فرمایید شانه را از قسمت انتهایی ساقه‌ها نکشید تا شانه به بخیه‌ها نخورد.

اگر شستشوی شما طبق دستور، درست و با دقت انجام شود باید یک هفته تا ده روز بعد از جراحی هیچ اثری از انجام جراحی کاشت مو روی سر شما باقی نماند و می‌توانید شستشوی معمول را مانند قبل انجام دهید و همان رفتار قدیم را با موهای خود داشته باشید.


16. هزینه های کاشت مو :


هزینه‌های کاشت مو با توجه به انتخاب روش عمل مابین یک میلیون تا چهار میلیون تومان می‌تواند باشد که با حضور در مطب و ویزیت پوست و مو و انتخاب روش عمل این هزینه اعلام می‌گردد. اینکه با توجه به تعداد تار مو هزینه اعلام شود روش درستی نیست. به این دلیل که تا نوار برداشته نشود و در هنگام گرافت شمارش نشود دقیقا مشخص نیست که چند تار مو در این عمل کاشته می‌شود و در روش‌های دیگر نیز تعداد قابل کاشت فقط تا اتمام عمل مشخص می‌شود. پس در این مرکز با توجه به کلاس طاسی و با توجه به شرایط پوست و مو، اعلام هزینه خواهد شد.17.ترمیم مو و پیوند مو طبیعی :


 یکی از روش های درمان طاسی سر پیوند موی طبیعی است؛ کاشت موی طبیعی به صورت کاشت موی بلند که در این روش بدون انجام بیهوشی در اتاق عمل سرپایی انجام می پذیرد.


به گزارش سرویس علم فرارو، کاشت موی طبیعی در اتاق عمل مجهز کلینیک و با بیحسی موضعی انجام میگیرد. بیمار در طول عمل بیدار بوده و در اثر تزریق داروی آرامبخش احساس آرامش لذتبخشی دارد.

غالبا قبل از عمل نیازی به كوتاه كردن همه موهای سر نمی باشد و فقط موهای منطقه كاشت كوتاه خواهد شد. در ابتدای این عمل پزشک یك نوار باریك به طول cm 30 و به عرض 1.2 cm از پوست مودار پشت و طرفین سر (منطقه دهنده) بیمار را با جراحی برمی دارد. در پایان این مرحله، ناحیه دهنده توسط بخیه ترمیم می شود. بخیه ها معمولا قابل جذب بوده و در صورت نیاز بعد از دو هفته كشیده می شود.

پس از آن گروه پزشکی با استفاده از میكروسكوپ های اختصاصی، نوار پوستی برداشته شده را به قطعات بسیار كوچك تقسیم می كنند. هر قطعه كوچك را گرافت (graft) می نامند. هر یك  از گرافت ها حاوی یك الی 4 تار مو و یا حاوی 3-6 تار مو خواهد بود.

سپس با در نظر گرفتن سن بیمار و با توجه به عكس های قدیمی او ، خط مو ی جدیدی با توافق بیمار  طراحی میشود. همیشه ظریف ترین گرافت هادر محل خط مو كاشته می شود. گرافت های تهیه شده با دقت در مناطق طاس و كم پشت (ناحیه گیرنده ) پوست سر و به موازات موهای سر بیمار كاشته میشود. محل كاشته شدن هر یك از گرافت ها در پوست سر بسیار كوچك و كم عمق بوده و به اندازه سوراخ سطحی ناشی از فرورفتن یك سوزن در پوست میباشد.گرافت ها یك به یك در این سوراخ ها كاشته می شود. این عمل نیاز به تجربه و دانش زیادی دارد.

در پایان عمل دكتر وضعیت قرار گرفتن گرافت ها را چك كرده و دستور پانسمان سر بیمار را خواهد داد. معمولا پانسمان  بعد از دو روز باز خواهد شد. 

عمل كاشت موی طبیعی معمولا 4-8 ساعت طول كشیده و در این مدت بیمار به هیجوجه درد و ناراحتی احساس نخواهد كرد و تعداد جلسات كاشت موی طبیعی در هر فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا بسته به وسعت و شدت طاسی در منطقه گیرنده وتراكم موها در منطقه دهنده 1-2 جلسه كاشت مو لازم خواهد بود فاصله جلسات كاشت مو از یك ماه تا یكسال متغیر است.


مرکز تخصصی کاشت و ترمیم مو رنسانس


02188943653
02188943726

09122115442    دکتر صداقت