توصیه‌ها بعد از کاشت مو

درست است که باید درباره نوع انجام کاشت موی طبیعی ، انتخاب متخصص مورد نظر و کلینیک منتخب اطلاعات کافی داشت  اما اطلاعات راجب به توصیه های بعد از کاشت مو نیز مهم تلقی میگردد  ، هر چند درست است که کلیه ی توصیه های لازم از طریق متخصص به اطلاع مراجعین میرسد اما دانستن این اطلاعات خالی از لطف نخواهد بود .

توصیه های بعد از انجام کاشت موی طبیعی 

1 شما معمولا برای انجام  روش کاشت مو نیاز به مصرف آنتی بیوتیک و یا دیازپام به تجویز متخصص دارید که در این صورت احساس منگی و گیجی در بعد ا ز اتمام کاشت مو برای شما عادی می باشد در این خصوص داشتن یک همراه برای شما در  جهت راهنمایی طول مسیر ضروری است .

2  پس از اتمام عمل 4 الی 8 ساعت کاشت مو ، برخی از عزیزان در همان روز به کار های عادی خود بر میگردند  ، این کار در روش جدید کاشت مو ممانعتی ندارد  اما توصیه میشود حدالمقدور عزیزان حدود پنج روز به استراحت بپردازند تا نتایجی بهتر و ترمیمی  سریعتر را کسب نمایند .

3  از موارد مهمی که بعد از کاشت مو باید رعایت گردد مراقبت از فولیکول های کاشته شده و پر هیز از هر گونه فشار به فولیکول ها می باشد بنابراین توصیه میشود عزیزان حتی در هنگام خوابیدن نیز  از آوردن فشار و آسیب به فولیکول ها دوری جویند .

4  شما باید به طوری مراقبت فولیکول های خود باشید که از موارد آسیب زننده به  آن دوری جویید یکی از این موارد مهم ، عرق کردن سر می باشد که سبب عفونت بر فولیکول ها میگردد پس باید دقت کنید و از فعالیت و کارهایی که سبب عرق سر می شوند دوری کنید .

5  از دگر فعالیت اجتنابی برای شما عزیزان قرار گرفتن بر زیر نور آفتاب به صورت مستقیم می باشد که روند رشد را به تعویق انداخته و باعث آسیب به گرافت ها میگردد .

6  شستن موها در روز های اول ممنوع است که حتما این نکته از جانب متخصص به مراجعین خواهد رسید ،  زیرا فشار آب سبب  آسیب فولیکول ها میگردد ، پس از گذشت چند روز که شست و شو مجاز میگردد  شستن سر باید به آرامی همراه با شوینده های مخصوص تجویز شده انجام گیرد تا به فولیکول ها آسیب نرساند .

 7 از دگر موارد مهم که باید رعایت شود این است که استفاده از کلاه ، روسری و . . آن هم به صورت مکرر قطعا سبب آسیب رساندن به فولیکول ها میگردند .

8  استرس بعد از  کاشت مو طبیعی مانند قبل از انجام کاشت مو ، آسیب رسان می باشد و علاوه بر  کند شدن روند تریمم سبب آسیب هایی دیگری چون کاهش اعتماد به نفس میگردد .

9  مورد دیگری که باید به عزیزان گفته شود این است که نباید انتظار نتایج را در روز های اول داشته باشید چرا که دیدن نتیجه کاشت مو نیاز به صبر  و گذراندن وقت دارد پس صبور باشید  .

10 شما در روز های اول خصوصا در روز اول  شاهد خون مرده های ریزی بر محل کاشت مو می باشید که امری کاملا طبیعی بوده و خیلی زود از بین می رود و جای هیچگونه نگرانی نمی باشد .

11 برخی از افراد پس از انجام کاشت مو در روز های اول دچار تورم های کم می باشد این هم یک مسئله طبیعی بوده و به زودی بر طرف میگردد .

 12 پس از گذشت روز های ممنوع شست و شو بعد از کاشت مو ، شست و شو تمیز کردن سر و ماساژ های آرام باید انجام گیرد خصوصا شست شوی  کنار پوست  فولیکول ها که موجب تحریک و رشد سریعتر و بهتر موها میگردد .

  نتایج کاشت مو در چه زمانی رخ میدهد ؟ 

 برای دیدن نتایج کاشت مو نیاز  به صبر می باشد ، عزیزان با رعایت نکات گفته شده و همچنین  رعایت نکات تجویزی از جانب متخصص خود میتوانند روند رشد را بدون عوارض سرعت بخشند .
در بیشتر افراد  ریزش موها 8  هفته پس از کاشت مو پدید می آید  که جای هیچگونه نگرانی نبوده چرا که موها با سرعت و کیفیت بهتری رشد خواهند کرد .

 به صور کلی در 3 ماه اول  فولیکول ها در زیر پوست جوانه  رشد مو ها  را میزنند و پس از 4 الی 6 ماه موها رشد کرده و نمایان می شوند  و در 10 الی 12 ماه به رشد عالی  خود خواهند رسید ، که در این زمان موها از نازکی نیز درآمده و کیفیت و ضخامت بالایی را نیز به همراه  دارند .

 در هر صورت کاشت مو  علاوه بر انجام کلیه مراقبت های لازم ، نیاز به صبر بالا در خصوص نتیجه گیری باید داشته باشد و همچنین  باید گفت که انجام کاشت مو و رعایت نکات قبل و بعد از انجام آن ضروری بوده و مراجع حتما باید در این خصوص با متخصص خود مشورت داشته باشد .

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تکمیلی با شماره های 02188909050 و 02122088210 تماس حاصل فرمایید و یا با شماره 09122115442 در تلگرام و واتساپ در ارتباط باشید